От-от виповниться рік з початку повномасштабної війни в Україні, яка змінила не лише наш побут і культурний простір, а й мрії, плани та прагнення мільйонів людей. Авжеж, разом з First Cambridge Centre страшні події та нові виклики проходили чимало студентів. Особливо цінно, що є й ті, хто попри всі негаразди продовжує сумлінно займатись і сьогодні.
Саме тому ми вирішили поспілкуватись з кількома студентами з переліку 140 тих, хто вирішив не зупиняти своє навчання не зважаючи ні на що, аби познайомитися з ними ближче, та дізнатися чому їхня мотивація була настільки сильною!
Владислав: англійська — це життя та майбутнє
32-річний Владислав Юсов прийшов до нашого центру після довгих пошуків школи, де міг би якісно опанувати мову, адже рівень, з яким хлопець починав навчання — А1, тож, зізнається, що потрібен був міцний фундамент для подальшого розвитку.
4 роки та близько 12 курсів дозволили Владиславу опанувати англійську та дійти до рівня В2+, який він проходить зараз.
Я вирішив почати з нуля, адже надійний фундамент — запорука якісного засвоєння нової інформації. Зараз проходжу курс на рівні B2+, в Олесі Турчак. Хочу відзначити, що викладачка дуже сильна, всім її раджу.
Відверто кажучи, щоденне навчання мені дається складно, адже часом багато чим доводиться жертвувати. Але звісно, англійська — міжнародна мова, яка допоможе комунікувати з людьми з різних куточків нашої планети.
Моя мета — освоїти англійську на рівні С1, проте ціла низка труднощів вимагає від мене багато сил і завзятості у вивченні. Це і брак часу, і потреба у частому повторенні матеріалу, і процес практики поза заняттями в центрі.
Проте я з впевненістю можу сказати, що мої навички покращилися дуже відчутно і з'явилося набагато більше можливостей для практики мови.
Луїза: англійська — це можливості
Студентка медичного університету, Луїза Щербакова, кілька років тому шукала центр, де змогла б навчитись вільно послуговуватись англійською, і випадково потрапила до нас.
Її шлях у First Cambridge Centre розпочався з рівня В1, а зараз вона вже опанувала С1. Однак, дівчина щиро зізнається, що її не цікавлять позначки рівня, адже найголовніше — результат.
Моєю метою, звісно крім опанування мови, було також позбутись страху говорити, який сформувався через невдалий досвід навчання зі шкільними вчителями.
У First Cambridge Centre я була вражена професійністю, тактовністю і чуйністю кожного викладача з яким працювала. Завдяки їм я не тільки почала вчити англійську, а ще й отримувати від цього задоволення. Тепер я радо дивлюсь американські шоу, фільми та серіали, читаю статі, а цього року взагалі пройшла відбір на стажування англійською!
Мій шлях опанування мови продовжується, але тепер мене це не лякає!
Залишитись на курсі після початку повномасштабної війни було морально складно, зізнається дівчина. Однак, тепер — ні про що не шкодує.
Центр досить швидко відновив заняття, у середині березня ми вже знову зустрілись з групою. Я дуже рада, що не відмовилась від навчання, адже ми не лише працювали над собою кожного разу, а й підтримували одне одного.
Дмитро: англійська — спосіб відкрити нові горизонти
27-річний Дмитро Савченко — фахівець у сфері IT почав вчитись на початку повномасштабної війни. Про наш освітній центр дізнався від друзів, які вже навчались тут, а тому не вагаючись пішов на курси.
Я прийшов на навчання з рівнем А2 приблизно 10 місяців тому. Відверто кажучи, зовсім не вагався зі своїм рішенням, адже англійська — необхідний інструмент для моєї роботи.
Зараз я навчаюсь на рівні В1 в Андрія Пігарєва і справді дуже задоволений уроками з ним, адже відчуваю його професіоналізм. Крім того, в нього чиста вимова та цікаві завдання.
Спочатку, звісно, виникали певні труднощі, адже знань та навичок не вистачало для вільного спілкування та швидкого виконання завдань. Однак, зараз я розвиваюсь і планую дійти до рівня С1.
Дмитро вважає, що англійська — важливий інструмент для сучасної людини, адже з нею відкриваються нові горизонти.
Олексій: англійська — потрібний інструмент
Олексій Кравець, 25-річний QA-інженер, який вже 3 роки відвідує курси в нашому центрі. Про нас дізнався від брата, який і залишив позитивний фідбек.
Я прийшов навчатись на рівні В1, а зараз вже долаю курс В2.2. Можу сміливо сказати, що заняття організовані професійно, а тому, коли після початку повномасштабної війни вони відновилися, я продовжив не вагаючись. Насправді навіть всі обставини ніяк не вплинули на якість уроків та не створили для мене жодних перешкод.
Найскладнішим викликом у процесі навчання для мене стало вивчення слів, однак викладачі значно полегшили це інтерактивними інструментами та застосунками з картками.
Англійська, за словами Олексія, це — інструмент, яким всім необхідно володіти на високому рівні.
Христина: англійська — це можливості та розвиток
Христина Живогляд, держслужбовець, знайома з центром вже 12 років! Вона побачила рейтинг мовних шкіл та курсів у ЗМІ ще у 2012 році. З того часу займається у нас, беручи час від часу перерви.
Я прийшла з рівнем В2, а зараз займаюсь на курсі С1. Однак, це уроки, які потрібні мені для підтримки рівня.
Після початку повномасштабної війни я не ставила навчання на паузу. Навіщо? Якщо є можливість для розвитку — не варто нею нехтувати. Ба більше, як я зможу без англійської працювати на міжнародному рівні та підтримувати свою країну?
Отож, я продовжувала навчатись попри обставини та подекуди — катастрофічну відсутність вільного часу.
Христина впевнена, що англійська — це можливості, професійний та особистий розвиток, а також максимальна синхронізація зі світом!
Ольга: англійська — це радість та натхнення
Провізору Ользі Волчатовій 40 років, і вона наполегливо опановує англійську в нашому центрі навіть попри труднощі, які спочатку викликав COVID-19, а потім вторгнення Росії в Україну.
Про центр дізналась близько 5 років тому, детально вивчивши відгуки, так і вирішила почати навчання. Через брак знань англійської значно важче було знайти хорошу роботу. Крім того, вивчити мову було моєю мрією!
З рівня Elementary дійшла до Upper-Intermediate і жодним перешкодам не вдалося зламати моєї волі до навчання, тому вже на початку березня я радо продовжила займатись.
Принагідно хочу подякувати всій команді центру за комфортну атмосферу, високий рівень викладання та підтримку у складні часи! ❤️
Юлія: англійська — шанс ділитися знаннями
Юлія Прокопук працює в науковій сфері, а до курсів англійської приєдналась разом з колегою. Як і багато початківців, спершу дівчина соромилась розмовляти, мала страх осуду та прагнула подолати цей бар’єр.
Я прийшла навчатись у групу рівня B1.2, наразі вже на С1.1. Наприкінці березня навчання відновлювалось, та все ж було вкрай складно повернутись до нормального життя. Однак, я переконалась, що всі українці зосереджують свої зусилля для перемоги, а поширювати правдиву інформацію в іноземному середовищі англійською — теж необхідний захід для боротьби.
Отож, я продовжила навчатись!
Англійська для Юлії — можливість приймати й ділитись інформацією зі світом!
Анастасія: англійська — можливість почуватися вільно
Анастасія Галась, 22-річна менеджерка з продажу освітніх послуг приєдналась до ком’юніті наших студентів рік тому.
Я почала навчатись на рівні А2 на початку повномасштабної війни. Спочатку я не вагалась, але згодом в мене з’явились проблеми через відключення електрики, тому я навіть замислювалась над паузою у навчанні. Однак, менеджери центру поставили мені відпрацювання пропущених занять та надали можливість приїжджати займатись онлайн з центру.
Дуже швидко проблема була розв’язана, а тому я продовжую вчитись зараз на рівні В1.2 з чудовою викладачкою Альоною Українською!
Для Анастасії англійська — це навичка, яка допоможе вільно почуватись у будь-якій країні та претендувати на кращу посаду з вищою заробітною платою.
Юрій: англійська — це виклик
40-річний Юрій Севастьянов працює у галузі IT та технологій, тож мова йому потрібна не лише для власної мети, а й для якісної комунікації на роботі.
Юрій приєднався до курсу на рівні В2 у квітні 2022 року, але наразі вже дійшов до курсу С1. Так трапилось, що до First Cambridge Centre мав негативний досвід занять у групах, але рівень нашого центру, міжнародні сертифікати та гарні відгуки переконали Юрія спробувати колективний формат навчання ще раз.
Загалом я вже проходжу 4 курс. Важливо те, що у вас дійсно працюють досвідчені та професійні викладачі, адже з ким би я не займався та який би курс не проходив — мені це подобається і не хочеться щось змінювати!
Викладачі, за словами Юрія, мотивували його продовжувати вчитися, адже він відчував відповідальність перед ними, наприклад, у виконанні завдань.
Зараз я навчаюся з Ольгою Збаразською і загалом задоволений тим, що займаюсь саме у вас. Крім того, я бачу прогрес!
Тепер почуваюсь більш впевнено та розкуто на робочих мітингах, а коли читаю статті, різноманітні публікації, новини або фахову літературу, то до словника звертаюся значно рідше. Хоча використання нової лексики — найскладніший етап для мене.
Крім того, вивчення мови допомагає відволікатися від новин, адже я цей час витрачаю на англійську мову замість того, щоб переглядати інформаційну стрічку.
Англійська, за словами Юрія, — це виклик, який хочеться подолати!
Очима викладача…
Авжеж, вчителі, яких неодноразово згадували студенти у своїх історіях, також змушені були адаптовуватись до нових обставин та продовжувати вести студентів до їхньої мети. Ось що вони розповіли нам про свій досвід роботи цього року!
«Пишаюся і захоплююся українцями»
Олеся Турчак помітила, що тепер багато прикладів речень студенти складають на тему війни. Вона стала буденним фоном для більшості, адже всі пристосовуються та звикають до подій навколо.
«Спілкування зі студентами завжди допомагає. З 24 лютого ми постійно були на зв’язку з моєю групою підлітків і підтримували один одного! Ба більше, деякі дорослі студенти писали особисто та підбадьорювали.
Ті 6 годин на день, що працюєш, не просто відволікають від того, що коїться, а й змушують пишатись нашими людьми, які мають сили та прагнення отримувати знання та розвиватись попри все».
«Challenging, unbreakable, full of hope»
Такими словами описує цей рік роботи Ольга Збаразська, яка помітила, що роботи стало дедалі більше. Викладачка вважає, що люди зрозуміли справжню цінність знань і почали вивчати іноземну мову завзятіше.
«Робота стала острівцем стабільності, місцем, яке дозволяє відчувати землю під ногами. Нові студенти допомагають бачити мету моєї роботи, а я рада допомагати людям досягати вершини у вивченні мови. Це сильно мотивує!
І хоч після 24 лютого тиждень був ніби на паузі, життя зупинилось, пізніше стало зрозуміло, що треба діяти. У перші місяці війни я перебувала в окупації й робота була джерелом натхнення, у мене була мета прокидатися кожного ранку і допомагати людям з різних куточків України та світу досліджувати всесвіт англійської мови».
Ольга каже, що чи не найскладнішим виявилось розвинути навичку працювати тоді, коли є можливість. Адже траплялися дні, коли зв’язку не було зовсім, згодом почались відключення світла та дні роботи в кафе чи просто де доведеться!
Виклик, єднання, перемога
Такі асоціації з цим роком у викладачки Олени Української. Вона згадує як разюче змінились умови роботи цьогоріч: доводилось проводити уроки з укриття, з кафе, з квартири друзів, де була електрика. А студенти приєднувались до занять з бомбосховищ, з торговельних центрів або метро.
«Спілкування зі студентами допомагає, адже іноді навіть вдається забути про війну, тривогу та небезпеку. Ми зі студентами багато говоримо про ці події, підтримуємо одне одного, особливо тих, хто проживає ближче до окупованої території.
Ми всі списуємось у Telegram після обстрілів, аби переконатися, що всі живі-здорові, ця підтримка дуже важлива!»
Тож, наостанок ми хочемо ще раз подякувати всім студентам, які не опустили рук, продовжили досягати мети у вивченні англійської, а також рухати себе й суспільство далі. Це неймовірний вклад до нашого спільного розвитку та бажання створити найкраще майбутнє для себе та своїх близьких!
Завжди ваш, First Cambridge Centre!
Дякуємо за ваш коментар! Після модерації ми опублікуємо його на нашому сайті :)