ТОП-10 англійських слів, що увійшли до словника у 2020 році

English words 2020

Як студент, який вивчає англійську, ви, напевно, використовували словник для того, щоб дізнатися значення нових слів? Та чи знали ви, що до словника щороку додаються нові слова? Це тому, що англійська — мова, яка постійно змінюється. Іноді ці нові слова з’являються через нові винаходи чи події, що відбуваються у світі.Таких слів, як “Google”, “texting” та “blog”, не було ще 25 років тому. А ті, що вже існують, з часом можуть набути нового значення. Наприклад, слово “nice” 400 років тому означало те ж саме що й “stupid”. Щоб не відставати від нових доповнень та змін у значеннях, видавці словників часто оновлюють їх. Сьогодні наводимо приклади останніх слів, що увійшли до словників у 2020 році.

Безумовно пандемія подарувала світу чимало неологізмів, і ми вже поповнили свій словниковий запас такими словами як “body mullet” чи “covideo”, а “lockdown” вже навіть визнали словом 2020 року! Та не ковідом єдиним, і не лише медичними термінами, як кажуть.

Оскільки багато компаній та працівників перейшли в режим віддаленої роботи, а відпустки часто переносились, а то й зовсім скасовувалися, великої популярності у вжитку набули такі слова як:

WORKCATION/WORKATION — відпочинок, під час якого ви також працюєте, або ж робота, яку ви можете поєднувати із відпочинком. Слово, що виникло від поєднання “work” + “vacation”. Наприклад: My boss is flying me to New York City for a conference. I’m taking my girlfriend and we’re going to make a workation out of it.

Можливо, ви ніколи не чули про нього до 2020 року, коли ми працювали у звичайні періоди відпусток, бо не було куди їздити і що робити. Однак цей іменник є в англійській лексиці з початку минулого століття.

STAYCATION — відпустка вдома чи в країні, де ви проживаєте. Хоч поява слова відбулася ще у 2009, цьогоріч воно набуло неабиякої популярності: Staycations are likely to avoid some of the stress associated with travel, such as jet lag, packing, long drives, or waits at airports.

BLURSDAY — жартівливе слово для будь-якого дня тижня, який не сильно відрізняється від попереднього.

Пандемія не могла не позначитися на дикій природі. У червні 2020 року у статті, що обговорювала можливий вплив локдауну через COVID-19 на природу, група дослідників вживає термін “anthropause”.

ANTHROPAUSE — стосується глобального скорочення життєдіяльності людини, мається на увазі глобальне скорочення кількості подорожей та іншої людської діяльності та наступні позитивні наслідки, такі як зменшення світлового та шумового забруднення. Як пояснюють дослідники, вони помітили, що люди почали називати період локдауну великою паузою, тому вважають, що більш точний термін був би корисним.

Нового значення цьогоріч набуло слово “moonshot”. Можливо, вам відоме написання moon shot двома словами, а не одним, як місія космічного корабля на Місяць. 1 лютого Білий Дім у США оголосив, що сподівається витратити 1 мільярд доларів на розробку вакцини проти раку. Програма має назву “Cancer Moonshot 2020”. Того ж дня Alphabet (компанія, раніше відома як Google) опублікувала рідкісну фінансову інформацію про свої найуспішніші розробки. Однак ні уряд, ні Alphabet не збираються летіти на Місяць. Таке використання слова “MOONSHOT” стосується проекту чи ідеї, що має на меті досягти високих або видатних результатів за допомогою одного важкого, послідовного та, як правило, швидкого ривка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як опанувати англійську інтонацію?

COMFORT SPENDING — придбання приємних речей для себе для того, щоб почуватися краще, коли ви перебуваєте у стресі або почуваєтесь нещасним. Для багатьох з нас покупки – це спосіб життя. І хоча COVID-19 змусив нас залишатися вдома, це не означає, що покупки припинились. Вони просто перейшли в Інтернет.

DOOMSCROLLING — читання нескінченних поганих новин у соціальних мережах на шкоду психічному здоров’ю скролера. За словами фінансової репортерки Карен Хо, цей термін, як вважають, виник у жовтні 2018 року в мережі Twitter; однак він може мати і більш раннє походження.

Lockdown запустив абсолютно новий тренд для пар, які влаштовують крихітні версії запланованого весілля, аж до міні-версії свого весільного торта, і тримають велику вечірку до кращих часів. З’явилося нове явище, а отже і нове слово:

MINIMONY – церемонія прийняття шлюбу між вами та вашим партнером, що може включати до 10 осіб.

Неологізми – це також фрази, що об’єднують кілька слів, утворюючи словосполучення з новим значенням.

CANCEL CULTURE — практика бойкотування та відкликання підтримки у громадських діячів, слова та дії яких багато хто вважає соціально неприйнятними. Наприклад, авторка “Гаррі Поттера” Дж. Роулінг на початку цього року виявила себе об’єктом cancel culture, коли в соціальних мережах висловила думки, багато хто сприйняв трансфобними.

ZOOMBOMBING — Zoom — це цифрова платформа для онлайн-зустрічей, що зараз широко використовується в соціальних та робочих умовах. Попередні версії мали низький рівень безпеки, і часто ці зустрічі «бомбили» – втручалися непрошені люди, які викладали порнографічні зображення або використовували нецензурну лайку. Слово вперше вжито в Daily Telegraph у квітні 2020 року. 1 липня 2020 року Zoom заявила, що за останні 90 днів випустила 100 нових функцій безпеки, включаючи наскрізне шифрування для всіх користувачів, паролі зустрічей, співпрацю з третіми сторонами з метою перевірки безпеки тощо. Тож тепер можна бути впевненим, що ніщо не стане на заваді під час онлайн-занять у нашому центрі.

Бажаєте спробувати навчатися онлайн?

ЧИТАТИ ДАЛІ: Топ-5 пісень від Coldplay з новорічним настроєм