English Preparation Centre

Ліцензія UAPC0121

Ярославів Вал, 13/2-б
  Золоті Ворота
info@cambridge.ua

(044) 580 33 00

(095) 580 33 00

(063) 580 33 00

(098) 580 33 00

confirm

Дякуємо!

Наш менеджер звяжеться з вами.

callback-phone-icon

Зворотній дзвінок

  • Ім'я та прізвище
  • Телефон

Даю згоду на обробку моїх персональних даних з метою визначення рівня англійської мови та надання інших освітніх послуг

confirm

Дякуємо!

Наш менеджер звяжеться з вами.

  1. Головна
  2. Новини
  3. Як правильно використовувати розділові знаки, продовження

23.05.2017

Як правильно використовувати розділові знаки, продовження

Якщо вас непокоїть, чи досить високий рівень вашої англійської граматики, пропонуємо ще кілька порад щодо правильного застосування розділових знаків у англійській.

Три крапки, на перший погляд, не дуже складний розділовий знак, проте і його іноді використовують невірно, а правильніше мовити – надмірно і не зовсім у тих випадках, коли він потрібний.

Нині три крапки ставлять задля висловлення вагань та пауз, ними спричинених. Традиційне застосування потребує ставити такий знак там, де пропущена частина тексту (зазвичай у цитатах), а також у кінці речення, коли треба продемонструвати, що перелік можна продовжувати. Крім того, три крапки і справді можуть використовуватись задля драматичного та іронічного ефекту, проте ці моменти потрібно добре відчувати. Знак зазвичай потребує виділенням пробілами з обох боків.

Як відомо, дефіс використовується для поєднання слів та їх частин наприклад, при створенні прикметників за схемою noun + adjective, noun + participle або adjective + participle. Більшість із них потребують дефісу, наприклад open-minded, old-fassioned і т.п., проте є випадки, коли його не пишуть.

Ці випадки стосуються використання слова well або слів, утворених із цілих фраз. Слід запам’ятати, що якщо прикметник передує іменнику, то дефіс потрібний: up-to-date computer, well-dressed man. А якщо навпаки, то знак не використовується: the software is up to date, the man is well dressed.

Інший підступний випадок використання дефісу – написання століть. Проте тут теж можна запам’ятати правило: якщо століття вказане як прикметник, дефіс потрібний (twentieth-century kids), якщо ж воно виступає у якості іменника – то ні (That vase dates back to the fifth century).

Іноді можна побачити використання дефісу замість тире, що є неприпустимим у формальному письмі. Тире використовується тоді, коли потрібно відокремити не дуже важливу інформацію від необхідної у реченні. Наприклад: Next time you write a letter – eventually you’ll have to – try to use punctuation marks properly. Іноді можна побачити використання тире у якості замінника двокрапки, проте така заміна ще не ухвалена при офіційному письмі, тому може вважатися помилкою, і це слід враховувати.

Блог

Вероніка Громогласова

Контент-менеджер

20 англійських ідіом про погоду