English Preparation Centre

Ліцензія UAPC0121

Ярославів Вал, 13/2-б
  Золоті Ворота
info@cambridge.ua

(044) 580 33 00

(095) 580 33 00

(063) 580 33 00

(098) 580 33 00

17.07
2016

Наскільки вигідно вчити іноземні мови

Eye icon Spinner

Про те, що дає знання англійської, може розповісти будь-хто, кому було відмовлено у прийомі на гарну роботу через відсутність цих самих знань. Тим не менше, багато хто замислюється, що дає володіння мовами, і чи велика від них вигода.

Деякі не просто замислюються, але й намагаються підрахувати. Наприклад, фахівці подкасту Freakonomics вирішили підрахувати, який відсоток повернення інвестицій – наскільки вкладені у вивчення мов час, гроші та зусилля збільшують доходи. І результати виявилися невтішними для поліглотів: згідно з дослідженням, знання іноземної мови збільшує зарплатню «аж» на 2%. Виходить, вчити мови невигідно?

Не зовсім, відповідає фахівець The Economist, що розібрав це дослідження і виявив, що так, збільшення зарплатні виходить усього на 2%, але на 2% на рік. А враховуючи інші бонуси, до пенсії можна очікувати чималу прибавку лише на основі власних знань.

Розглядалися також найпопулярніші світові мови для вивчення (окрім англійської, яка для авторів є рідною), і виявилося, що найменш вигідним з популярних є вивчення іспанської, трохи більше середнього бонусу дає французька, а найбільше вигоди приносить вивчення німецької.

Все ж, виявляється, що освоєння іноземних мови приносить свої вигоди, навіть якщо розглядати це лише з економічної точки зору. Але ж є і плюси, які не підрахувати: нові можливості, новий досвід, нові знайомі та приємні подорожі. До того ж, слід враховувати, що дослідники – носії англійської, однієї з найпопулярніших мов світу, для них її знання – очевидне. А ось для вихідців з країн, де англійська не є «корінною», вивчення саме її приносить набагато більше вигоди, аніж інших популярних мов. Не дивно, що все більше співвітчизників прагнуть потрапити на гарні курси англійської.

Rate this post