Мільйон школярів навчаються онлайн — як це впливає на якість освіти?
У Міністерстві освіті та науки України стверджують, що станом на сьогодні близько 900 тисяч учнів здобувають освіту онлайн.
Очільник МОН Оксен Лісовий вважає, що ця цифра — величезна, а дітей, там, де це можливо, потрібно повертати до звичного очного режиму навчання.
У чому полягає проблема?
Україна пройшла PISA Program for International Student Assessment — міжнародне оцінювання учнів. Результати дослідження показали, що українські школярі демонструють падіння динаміки здобуття нових навичок.
За словами міністра освіти, на це впливає повномасштабна війна, яка спричиняє освітні розриви — рівень знань дітей відстає на півтора року.
У яких навичках відстаємо?
Школярі в Україні мають суттєве відставання у:
- навичках читання,
- здібностях розуміння та аналізу текстів,
- опануванні природничих предметів та математики.
Також наголошується на тому, що у сільських школах це відставання більше, ніж у міських.
У міністерстві запевняють, що усвідомлюють поточні проблеми та будуть працювати над їх розвʼязанням, попри фінансові обмеження та неможливість запустити національну програму подолання освітніх втрат.
Однак виокремили й позитивні моменти — Оксен Лісовий наголосив, що велика кількість учнів показують високі навчальні результати на рівні з німецькими та британськими однолітками.
До слова, нещодавно ми розповідали про дослідження американських вчених, які виявили, що учні отримуватимуть більше користі від чотириденного навчального тижня, ніж від пʼятиденного.