Пройти тест онлайн
Дивитись усі контакти

Київ, 01054, Україна, вул. Ярославів Вал, 13/2-б, офіс 39

Станція метро — Золоті Ворота

Слово року за версією Collins

Слово года по версии Collins
4.12.2018

Британський словник Collins, певне, не настільки популярний, як Оксфордський, але його співробітники також вирішили визначити слово року, і воно не збіглося з «оксфордською версією». Хороший привід поповнити та перевірити свій англійський розмовний словник.

За версією Collins словом року стало single-use, яке використовується для позначення одноразових пластикових виробів. Воно стало використатися вчетверо рази частіше в порівнянні з 2013 роком.

Це відображає сучасну стурбованість екологічною ситуацією на планеті. Так, Європейський парламент уже підписав заборону на використання одноразових пластикових тарілок, соломинок, ватних паличок тощо. Він почне діяти з 2021 року.

Серед інших претендентів на звання слова року у 2018 були:

Backstop – прикриття. Система, яка буде використана, якщо не буде виконуватися інша домовленність.

Floss – танцювальний рух, де стегна та руки рухаються окремо, імітуючи використання величезної зубної нитки. Такі рухи є, наприклад, у грі Fortnite, і саме завдяки їй набули такої популярності.

Gammon – типовий прихильник Брекзіту: білий чоловік середніх років, обличчя якого помітно червоніє під час обговорення політики.

Gaslight – спроба маніпулювати людиною, намагаючись змусити її сумніватися в правильності та адекватності власного сприйняття.

MeToo – культурний феномен, який покликаний викрити та викоренити сексуальні домагання, особливо на робочому місці.

Plogging – скандинавський вид активності, який комбінує пробіжку з прибиранням сміття.

VAR – абревіатура від video assistant referee, футбольний термін – система відеодопомоги арбітрам.

Vegan – людина, яка не вживає в їжу, не носить та не використовує продукти тваринного походження.

Whitewash – у фільмах або театральних постановах відбілюванням називається, коли в ролі людини-представника етнічної меншини використовують білого актора.