English Preparation Centre

Ліцензія UAPC0121

Ярославів Вал, 13/2-б
  Золоті Ворота
info@cambridge.ua

(044) 580 33 00

(095) 580 33 00

(063) 580 33 00

(098) 580 33 00

6.09
2016

Українські молодші школи навчаються за новими правилами

Eye icon Spinner

Вже з початку нового навчального року (2016/2017) в українських молодших школах почнуть діяти нові правила, закріплені наказами МОН. Зміни очікують також середню та старшу школи, але не раніше 2018 року, а поки що систему шкільної освіти будуть змінювати, починаючи з найменших. Пропонуємо ознайомитися з основними змінами.

Дуже багато уваги нині приділяється системі оцінювання, яка, за задумкою міністерства, більше не буде предметом маніпулювання батьками. Як і нині, першокласники не будуть отримувати оцінки взагалі, а роботу старших курсів молодшої школи будуть оцінювати у вигляді балів далеко не з усіх предметів. Крім того, ці результати будуть відомі лише викладачу, самому учню та його батькам, і більше нікому. Публічно оцінки не розголошуватимуться.

Крім того, було переглянуте ставлення до виправлень з тією ж метою – знизити тиск на дітей. Тому вчителі більше не будуть користуватися червоною пастою при перевірці робот. Більш того, перші класи будуть писати не ручками, а олівцями, що дає можливість легше виправляти помилки. З часом, коли діти освоються, вони перейдуть на ручки, але дуже обережно виправлене ручкою тепер не буде ставати приводом для зниження оцінки.

Для зниження тиску на дітей кількість домашніх робіт знижається: у першокласників їх не буде взагалі, а у подальшому завдання не будуть займати занадто багато вільного часу дитини. Економлять час дітей і на заняттях: відміняється обов’язкова вичитка предметів за годинами, що дозволить викладачам більш глибоко підлаштуватися під власних учнів. Якщо всі в класі встигли засвоїти матеріал, то час, що залишився, буде приділений іншим питанням, а не повторенню знову й знову, тому що відведена певна кількість годин на певне питання.

Найбільше резонансу викликало спрощення програм з деяких предметів. Не так багато обурювалися тому, що відтепер не потрібно буде розбирати речення за графічними схемами або читати на швидкість (наголос буде зроблений на правильність мови і засвоєння прочитаного). Але деякі батьки не оцінили відміну обов’язкового знання на пам’ять таблиці множення та ділення для перших і других класів.

Зміни торкнулися й занять з англійської: тепер у молодшій школі будуть менше уваги приділяти письму і більше – розмовній мові. Наскільки ефективними виявляться нововведення поки що сказати складно, але якщо вам хочеться дати найкращі знання своїм дітям, ви завжди можете відправити їх на курси англійської для дітей.

Rate this post