4 відео, що допоможуть краще зрозуміти культуру британців

Культурные особенности британцев

Кожна нація має свої культурні особливості, які часто деформуються в очах іноземців і стають хибними стереотипами. Щоб не опинитися в незручній ситуації чи випадково не образити британця, варто дізнатися трохи більше про культуру та звичаї Англії. До того ж, це буде приємним бонусом для іміджу освіченої людини і потужним поштовхом до вивчення мови.

Чи справді британці — замкнуті та підкреслено ввічливі? Які цінності сповідують? Яких на перший погляд абсурдних ритуалів дотримуються? Що означає запрошення на чай та чи можна запізнитися на зустріч у Великій Британії? Зверніть увагу на добірку коротких відео, присвячених цій країні та звичаям її мешканців.

  • Дивні та незвичайні традиції Великої Британії — Strange & unusual traditions of the United Kingdom

Незалежно від того, чи ви плануєте подорож до Великої Британії, переглядаєте британські серіали під ковдрою осінніми вечорами чи читаєте тексти з підручника з англійської, знання автентичних традицій зайвим не буде.

Хто і чому танцює морріс у Великій Британії? Коли відзначають Ніч Гая Фокса та до чого тут петарди? Хто змагається на пальцях, а хто плаває у болоті наввипередки? Про ці та інші традиції ви дізнаєтеся з цього відео.

  • 10 речей, про які говорять в Англії під час сварки — 10 things people in England say when they argue

Британці — надзвичайно ввічлива нація. Однак під час будь-якого спілкування можуть виникати ситуації, у яких вам знадобиться відстояти свою точку зору, посперечатися з співрозмовником чи навіть посваритися з ним. Якщо ви хочете впевнено почуватися в серці будь-якої суперечки, зверніть увагу на це відео.

У ньому спікер розповідає про те, як сперечаються між собою британці, яку лексику та ідіоми використовують, як інтонують. Тут зібрані справжні перлини британського сленгу, які навряд матимуть сенс поза контекстом для тих, хто лише вивчає англійську. До речі, їх частенько використовують у фільмах і серіалах, тож відео буде корисним і для кіноманів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Бути ввічливим англійською: як говорити на делікатні теми

  • Традиції чаювання у Великій Британії — Drinking tea in England

Британців часто називають нацією, що п’є чай. Це відео присвячене всім аспектам чаювання у Великій Британії. Ви дізнаєтеся, як і з ким вживати цей напій та як говорити про нього на рівні з носіями мови. Автор відео доволі поглиблено розповідає історію чайних традицій, що бере початок ще з 18 століття, коли чай був напоєм для еліти, недоступним для широкого загалу.

Як з’явився чай для незаможного населення та чим народне чаювання відрізнялося від церемоній, що проводили в багатих родинах, які сорти напою обирали різні соціальні верстви — про це та багато іншого ви дізнаєтеся після перегляду 15-хвилинного ролика. Також цінним є “чайний” словник британця — так ви точно знатимете, що відповідати, коли вам запропонують горнятко чаю в Лондоні.

  • Життя в Лондоні: відвідуємо мистецьку галерею — Life in London: Visiting an art gallery

У передмісті Лондона функціонує незвичайний магазин-галерея. На полицях можна побачити найрізноманітніші твори мистецтва, зокрема картини та скульптури.  На перший погляд, ця галерея мало чим особлива, адже всі заклади такого типу виглядають приблизно однаково. Однак усі гроші, отримані від продажів тут, переказують на рахунок благодійної організації Street Souls, що допомагає безпритульним.

Хто став ініціатором створення, як відбувалося офіційне відкриття, хто з британських кінозірок причетний до  цього непересічного арт-закладу – дізнайтеся з розмови з Девідом, куратором галереї, що займається відбором експонатів.

Нагадаємо, що нещодавно ми писали про 10 складних англійських слів та чотири способи їх вивчення.