Як написати лист другу англійською?

a letter to a friend

Hi there!


Коли ви востаннє писали лист своєму другу? Знаю, знаю. Це питання видається безглуздим. Хто у 21 столітті буде писати лист другу, якщо можна йому просто подзвонити чи  написати повідомлення в месенджер? Мій син-десятикласник у відповідь на моє питання сказав: “Ну, хіба на англійській, а так… ”

А ще не так давно я сама писала листи свої подрузі з Полтави, розповідаючи їй про свої останні новини, ділилася секретами, і з нетерпінням чекала листа від неї, адже так ми ще й обмінювалися подарунками, робили одна одній сюрпризи…

Для чого писати листи другу англійською?

Скажу одне: навіть якщо надворі ера Інтернету, це не означає, що люди не пишуть листи. Крім того, що листи потрібно вміти писати для іспитів з англійської, таких як ЗНО чи IELTS, PET чи FCE та інших, написання листів – це чудовий спосіб відточувати свої навички письма. А ще ефективний засіб зняття стресу, адже коли ви поринаєте у процес написання, ви заспокоюєтесь і наче медитуєте, ви організовуєте свої ідеї та думки,  ваші очі відпочивають від екранів гаджетів. Також, коли люди пишуть листи, вони проявляють свою особистість. Все, від того, наскільки далеко ви пишете букви одна від одної, до того, наскільки великі ваші знаки оклику, пов’язане з вашою особистістю. Ваш почерк навіть відображає ваш настрій, стан здоров’я та наскільки ви втомилися, коли пишете! А надто, коли ви пишете листа другу – близькій людині. Саме про те, як написати лист другу англійською, розповідаю далі. Навіть, якщо у вас немає англомовного друга, він обов’язково з’явиться, або ж здивуйте друзів, які у вас є  – напишіть англійською їм!

З чого складається лист другу?

Лист до друга – це неформальний лист, і такі листи ми пишемо добре знайомим людям. Незважаючи на це, у написанні листа навіть своєму найкращому другу, який все одно все “зрозуміє та пробачить” , англійці дотримуються певної структури. Наступний план можна використовувати для написання будь-якого неформального листа. 

 

 

Про що пишемо

 

Як це виглядає

 

Greeting

 

 

Оскільки ви пишете до друга, то почніть листа зі слів:
Hello / Hi
Dear (name), …

 

Dear Daniel, 

 

Opening paragraph

 

 

У цій частині зазвичай пишемо про мету листа. У листі до друга ми можемо запитати про те як у нього справи, та повідомити новини. Якщо ви пишете відповідь на листа, подякуйте другові за лист чи те, що ви отримали від нього.

How are you? / How are things?/ How are you keeping?
I hope you’re well.
Everything’s fine here./ We’re all well.
Guess what! / Big news!

Thanks for your letter.

It was great to hear from you.

I am sorry I haven’t written for ages.

It was a nice surprise to receive your letter.

 

 

It was a nice surprise to receive your letter. Thanks a lot for the flash cards with idioms you sent me. It’s going to be a great help in my exams.

 

Main body

 

 

Це основна частина листа. Тут ми можемо писати про те, що відчуваємо, коментуємо новини від друга, даємо/просимо поради, про щось домовляємося, запрошуємо кудись, розповідаємо про подорож, відповідаємо на питання з листа друга, тощо. Головне пам’ятати, що кожна нова ідея пишеться з нового абзацу. 

 

I really need your advice on buying a new laptop for my studies. I don’t know which model to choose because my budget is a bit limited. I can spend only $500 on it. I need it mainly for Zoom lessons, making presentations and reading PDFs. My parents say we can’t afford buying a new laptop and we should look for a second hand one. What would you do if you were in my shoes?

By the way, your idea of having a pyjamas party is excellent! It’s going to take lots of organising, but I think it’s going to be worth the while! Why don’t you invite Gina? I think she’ll love it.

 

Closing paragraph

 

 

Завершуємо листа, можемо наголосити на чомусь, якщо потрібно.

It’s time to finish…

I have to go now because…

I’ll drop in and visit you soon.

Write soon.
Give my regards to your parents/brother.

 

I have to go now because I’m having an English class today. 

 

Signing off

 

 

Закінчуємо листа наступними фразами:

See you!/ Cheers!/ Best wishes, …/ Love,…/ All the best, …/ Take  care! / Lots of love, …/ 

Підписуємо своє ім’я. 

 

 

See you!
Yulia

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Куди поїхати любителям англійської та інших мов?

Що слід пам’ятати?

  • Якщо ви пишете листа другу на іспиті з англійської, наприклад, ЗНО, використовуйте вигадані імена.  За умовами тестування робота має бути анонімною. 
  • Текст листа ОБОВ’ЯЗКОВО має бути структурований за абзацами.
  • Для того, щоб текст листа був більш однорідним та логічним, використовуйте слова-зв’язки (Well, By the way, Anyway, What’s more, тощо).
  • Тон листа має бути дружелюбний.
  • Звертайтеся до друга по імені. 
  • Використовуйте розділові знаки, наприклад, знак оклику, щоб показати що ви відчуваєте (ентузіазм, шок, захоплення, тощо).
  • У неформальному листі принято використовувати скорочені форми дієслів, наприклад, can’t, don’t, it’s тощо.

Сподіваюся, тепер ви з легкістю та частіше писатимете листи. Приходьте до нас на курси англійської, і ми не тільки навчимо вас писати листи старим друзям, а й допоможемо знайти нових!

Cheers!

Yulia