Твір My family: просто, але складно?

Рассказ My family просто, но сложно

Нещодавно в інтернеті став набирати популярність мем із написом: “Я ніколи не копалася в собі так глибоко, як на уроках англійської” і список тем:

 • Яка моя найбільша мрія?
 • Як я уявляю собі моє майбутнє?
 • Який характер у мого домашнього улюбленця?
 • Чому мій папуга зі мною не розмовляє?
 • Навіщо люди кладуть кабачки в ікру?… Ой 🙂

З якої причини викладачі дають учням такі завдання? Тому що їм потрібно відпрацьовувати вивчену лексику і граматику, а це найкраще робити в максимально наближених до реального життя умовах. Люди ще називають це мовною практикою або зануренням у мовне середовище. Але яке може бути занурення, якщо ми не в Америці живемо? Ось і виходить, що максимум розмовного занурення може бути на уроках англійської, а максимальна практика письма — у таких ось завданнячках. Це — максимально реальний спосіб практики ваших знань!

Але як же писати такі твори? Яка лексика та граматика підійде для написання розповіді про сім’ю? І що допоможе здобути хорошу оцінку, якщо немає навіть уявлення про те, з чого почати та чим закінчити? Давайте розбиратися.

Корисні слова та вислови

Зміст

Почнемо з того, як взагалі будуються подібні тексти. У всіх них є початок, основна частина та кінцівка. Перед тим, як узятися за безпосередньо написання розповіді, бажано скласти план. Він буде мати приблизно такий вигляд:

 1. Вступ (вітання, представлення оповідача, вказання мети написання, наприклад: Hi! My name is Stacy. I’d like to tell you about my family).
 2. Основна частина (загалом про сім’ю, а потім про кожного члена сім’ї, включно з дітьми та домашніми тваринами; розповісти можна про зовнішність, риси характеру, роботу та інше).
 3. Підводка до завершення (кілька речень про загальний устрій сім’ї або про родичів, які не проживають із вами).
 4. Завершення (загальні враження про вашу сім’ю, наприклад, I love my family really much).

Корисні статті, відео, слова та вислови

Структура та лексика для розповіді My Family

Розглянемо кожну вищезазначену частину докладніше:

 1. Вступ. Тут важливо привітатися та представитися: Hi/Hello/Greetings! My name is… Після цього позначте мету тексту. У цьому випадку ваша мета — розповісти про сім’ю: I’m here to tell you about my family.
 2. Наступний крок — короткий загальний опис сім’ї. Тут ви можете сказати про її розміри: My family is/is not very big/small і її членах: It consists of… members (Вона складається з… членів). У вашій родині можуть бути:
 • father (тато);
 • mother (мама);
 • sister (сестра);
 • brother (брат);
 • siblings (одне слово, що позначає братів і сестер);
 • cousin (двоюрідний брат або сестра/кузен/кузина);
 • aunt (тітка);
 • uncle (дядько);
 • grandmother (бабуся);
 • grandfather (дідусь).

Якщо якийсь член родини — прийомний, додається префікс step-: stepfather (вітчим), stepmom (мачуха). Якщо хочеться додати в список хрещених — префікс god-: godfather (хрещений батько), godmother (хрещена мати). За бажанням можна додати в список домашніх улюбленців:

 • cat (кішка);
 • dog (собака);
 • hamster (хом’як);
 • rabbit (крольча);
 • snake (змія);
 • parrot (папуга);
 • fish (рибка) тощо.

Как написать рассказ на тему My Family

Пишемо твір My Family

Після цього ви можете переходити до детальнішого опису кожного члена сім’ї, яких ви хочете включити в розповідь.

 1. Розповідь про маму: ім’я, вік, зовнішність, професія, характер і інші деталі. Наприклад: My mother’s name is Irina. She’s 32. She has brown (коричневе) /dark (темне) /red (руде) /blond (світле) long (довге) /medium length (середньої довжини) /short (коротке) /curly (кучеряве) /wavy (хвилясте) /straight (пряме) hair, blue (сині/блакитні) /green (зелені)/ grey (сірі)/ brown (карі)/ black (чорні) eyes, dark (темна)/ brown (коричнева)/ light (світла) skin. She works as a teacher/writer/sport trainer etc. She is very positive/grumpy/helpful/kind etc. I love her very much/She likes her job a lot/She likes reading etc.
 2. Розповідь про тата будується за схожою схемою: ім’я, вік, зовнішність, професія, характер та інші деталі, якщо є. Наприклад: My father’s name is Alex/Mortimer/John/Sergei etc. He is 35 years old (у разі, якщо вік тата та мами збігається, можна додати наприкінці речення too: He is 35, too). He’s (not) tall/short/strong. His eyes/hair/skin are/is… He’s a computer master/driver/cook etc.
 3. Схема залишається незмінною для опису інших членів сім’ї. Щодо домашніх улюбленців, то можна розповісти про їхні імена, стать, вік і характер.
 4. Узагальнюючий абзац про сім’ю: спосіб життя, звички, сімейні традиції, характер. When everybody is at home, we like to talk about everything (говорити про все на світі) / play different games together (грати в різні ігри) / watch TV (дивитися телевізор) / work in the garden (працювати в саду) / listen to music (слухати музику) / sing songs (співати пісні) / ride bikes (кататися на велосипедах) / read and discuss books (читати й обговорювати книги) / draw (малювати) / visit our relatives and friends (відвідувати родичів і друзів). When we have time, we drive to (Коли в нас є час, ми їздимо в) the centre of the city (центр міста) / cinema (кіно) / village (село) / cottage-plot (приміську ділянку) / market (ринок) / theatre (театр) тощо.
 5. Завершення. Тут можна написати про загальні враження та емоції, які викликає у вас ваша сім’я. Наприклад: My family is awesome! I love it a lot.

Ось ми і пробіглися структурою та побудовою тексту My family. Залишилося тільки розібрати парочку порад, які зроблять ваш текст ще кращим.

Треба підтягнути англійську?

Поради

 • Робіть ваші абзаци тематичними! Так простіше зрозуміти та побачити структуру, а тим паче, можна привчатися до правильного висловлювання думок: один абзац — одна думка.
 • Пишіть просто та коротко. Завдяки цьому текст буде писатися досить швидко, а думки буде простіше перекласти. Крім того, оскільки такі теми задають на самому початку навчання, писати краще вчитися з простих конструкцій. Складні ви ще неодноразово використаєте пізніше.
 • Не забудьте про закінчення. Обірвана розповідь — це некрасиво та неграмотно, за це можуть знизити оцінку, але ж цього не хоче ніхто. Привчайтеся ще з найпростіших тем красиво закінчувати текст — це дуже стане в нагоді вам у подальшому.

Отже, тепер для вас точно не буде складним завданням скласти текст про сім’ю англійською. До речі, поділіться, будь ласка, скільки саме часу у вас займе виконання цього завдання з урахуванням наших порад. Якщо у вас залишилися питання, які не можна подолати навіть за допомогою перекладача — пишіть нам у соціальних мережах! А тим часом…

Take care 🙂

Вам буде корисно: 206 прикметників, які допоможуть із легкістю змалювати зовнішність людини.