Твір на тему “My family”: покрокова інструкція

Рассказ My family просто, но сложно

Нещодавно в інтернеті став набирати популярність мем із написом: “Я ніколи не копалася в собі так глибоко, як на уроках англійської” і список тем:

 • Яка моя найбільша мрія?
 • Як я уявляю собі моє майбутнє?
 • Який характер у мого домашнього улюбленця?
 • Чому мій папуга зі мною не розмовляє?
 • Навіщо люди кладуть кабачки в ікру?… Ой 🙂

З якої причини викладачі дають учням такі завдання? Тому що їм потрібно відпрацьовувати вивчену лексику і граматику, а це найкраще робити в максимально наближених до реального життя умовах. Люди ще називають це мовною практикою або зануренням у мовне середовище. Але яке може бути занурення, якщо ми не в Америці живемо? Ось і виходить, що максимум розмовного занурення може бути на уроках англійської, а максимальна практика письма — у таких ось завданнячках. Це — максимально реальний спосіб практики ваших знань!

Але як же писати такі твори? Яка лексика та граматика підійде для написання розповіді про сім’ю? І що допоможе отримати хорошу оцінку, якщо немає навіть уявлення про те, з чого почати та чим закінчити? Давайте розбиратися.

Корисні слова та вислови

Зміст

Почнемо з того, як взагалі будуються подібні тексти. У всіх них є початок, основна частина та кінцівка. Перед тим, як узятися за написання, бажано скласти план:

 1. Вступ (вітання, представлення оповідача, вказання мети написання), наприклад, Hi! My name is Stacy. I’d like to tell you about my family.
 2. Основна частина (загалом про сім’ю, а потім про кожного члена сім’ї, включно з дітьми та домашніми тваринами; розповісти можна про зовнішність, риси характеру, роботу тощо).
 3. Підводка до завершення (кілька речень про сімейні традиції або про родичів, які не мешкають з вами).
 4. Завершення (загальні враження про вашу сім’ю), наприклад, I love my family really much.

Корисні статті, відео, слова та вислови

Структура та лексика для розповіді на тему My Family

Розглянемо кожну частину докладніше:

 1. Вступ. Тут потрібно привітатися та представитися: Hi/Hello/Greetings! My name is Після цього зазначте мету тексту: I’m here to tell you about my family.
 2. Наступний крок — короткий загальний опис сім’ї. Тут ви можете сказати про її розміри: My family is/is not very big/small та її членах: It consists of … members (Вона складається з… членів). У вашій родині можуть бути:
 • father (тато);
 • mother (мама);
 • sister (сестра);
 • brother (брат);
 • siblings (рідні брати і сестери);
 • cousin (двоюрідний брат або сестра);
 • aunt (тітка);
 • uncle (дядько);
 • grandmother (бабуся);
 • grandfather (дідусь).

Якщо якийсь член родини — не рідний, додається префікс step-: stepfather (вітчим), stepmom (мачуха). Якщо хочеться додати в список хрещених — префікс god-: godfather (хрещений батько), godmother (хрещена мати). За бажанням можна додати в список домашніх улюбленців:

 • cat (кішка);
 • dog (собака);
 • hamster (хом’як);
 • rabbit (крольча);
 • snake (змія);
 • parrot (папуга);
 • fish (рибка) тощо.

Как написать рассказ на тему My Family

Написання оповідання My Family

Після цього ви можете переходити до детальнішого опису кожного члена сім’ї.

 1. Розповідь про маму: ім’я, вік, зовнішність, професія, характер і інші деталі. Наприклад: My mother’s name is Irina. She’s 32. She has brown (коричневе) /dark (темне) /red (руде) /blond (світле) long (довге) /medium length (середньої довжини) /short (коротке) /curly (кучеряве) /wavy (хвилясте) /straight (пряме) hair, blue (сині/блакитні) /green (зелені)/ grey (сірі)/ brown (карі)/ black (чорні) eyes, dark (темна)/ brown (коричнева)/ light (світла) skin.She works as a teacher/writer/sport trainer тощо. She is very positive/grumpy/helpful/kind тощо. I love her very much/She likes her job a lot/She likes reading тощо.
 2. Про тата розповідаємо за схожою схемою, наприклад: My father’s name is Alex/Mortimer/John/Sergei тощо. He is 35 years old (у разі, якщо вік тата та мами збігається, можна додати наприкінці речення too: He is 35, too). He’s (not) tall/short/strong. His eyes/hair/skin are/isHe’s a computer master/driver/cook тощо.
 3. Схема залишається незмінною для опису інших членів сім’ї. Щодо домашніх улюбленців, то можна розповісти про їхні імена, стать, вік і характер.
 4. Узагальнюючий абзац про сім’ю: спосіб життя, звички, сімейні традиції, характер. When everybody is at home, we like to talk about everything (говорити про все на світі) / play different games together (грати в різні ігри) / watch TV (дивитися телевізор) / work in the garden (працювати в саду) / listen to music (слухати музику) / sing songs (співати пісні) / ride bikes (кататися на велосипедах) / read and discuss books (читати й обговорювати книги) / draw (малювати) / visit our relatives and friends (відвідувати родичів і друзів). When we have time, we drive to (Коли в нас є час, ми їздимо в) the centre of the city (центр міста) / cinema (кіно) / village (село) / cottage-plot (приміську ділянку) / market (ринок) / theatre (театр) тощо.
 5. Завершення. Тут можна написати про загальні враження та емоції, які викликає у вас ваша сім’я. Наприклад: My family is awesome! I love it a lot.

Ось ми і пробіглися структурою та побудовою тексту My family. Залишилося тільки розібрати парочку порад, які зроблять ваш текст ще кращим.

Треба підтягнути англійську?

Поради

 • Робіть ваші абзаци тематичними! Так простіше зрозуміти та побачити структуру, а тим паче, можна привчатися до правильного висловлювання думок: один абзац — одна думка.
 • Пишіть просто та коротко. Завдяки цьому текст буде писатися досить швидко, а думки буде простіше перекласти. Крім того, оскільки такі теми задають на самому початку навчання, писати краще вчитися з простих конструкцій. Складні ви ще неодноразово використаєте пізніше.
 • Не забудьте про закінчення. Обірвана розповідь — це некрасиво та неграмотно, за це можуть знизити оцінку. Привчайтеся ще з найпростіших тем красиво закінчувати текст — це дуже стане в нагоді вам у подальшому.

Отже, тепер для вас точно не буде складним завданням скласти текст на тему “My Family”. До речі, поділіться, будь ласка, скільки саме часу у вас займе виконання цього завдання з урахуванням наших порад. Якщо у вас залишилися питання, які не можна подолати навіть за допомогою перекладача — пишіть нам у соціальних мережах!

Take care 🙂

Вам буде корисно: 206 прикметників, які допоможуть із легкістю змалювати зовнішність людини.