Як запам’ятати англійський алфавіт: хитрощі для дорослих і дітей

Как запомнить английский алфавит

Англійський алфавіт простий лише на перший погляд. Здавалося б, 26 літер, запам’ятати їх легко. Однак якщо ви хочете розмовляти англійською на рівні з носіями мови, слід враховувати, що кожна з літер має специфічну вимову, тож цим аспектом вивчення краще не нехтувати. А ще він суттєво відрізняється від слов’янських алфавітів, тому можна легко заплутатися навіть у порядку літер.

Якщо ви починаєте вчити мову і маєте певні труднощі із запам’ятовуванням алфавіту, зверніть увагу на прості поради, якими користуються британські та американські школярі, а також на добірку навчальних відео та ресурсів. Завдяки ним можна вивчити алфавіт так добре, що навіть прокинувшись посеред ночі, зможете відтворити ці 26 літер у правильній послідовності та з коректною вимовою.

Як запам’ятати порядок літер англійського алфавіту

Найпростіший спосіб — вивчити одну з наступних пісень. Саме з них починають діти у школах, однак для цих веселих мелодій не можна бути занадто дорослим.

Також можна використати кілька корисних технік запам’ятовування, які не лише допоможуть з алфавітом, а й тренуватимуть асоціативне мислення та уяву. Спробуйте наспівати літери на мелодію улюбленої популярної пісні — ця персональна пісня-алфавіт обов’язково западе в душу і вже не забудеться.

ЧМТАЙТЕ ТАКОЖ: Для школярів створять електронну бібліотеку

Наступний спосіб — проасоціювати літери з конкретними словами,  як у дитинстві на святі букваря. Ви можете написати коротку історію з 26 слів, кожне з яких починатиметься з однієї літери, склавши їх у правильному порядку. Приміром:

After breakfast, cats destroyed everything. Fish, games, household items. — Після сніданку коти знищили все. Рибу, ігри, хатнє приладдя.

Не думайте над тим, чи матиме ця історія хоч якусь логіку. Чим більш абсурдною вона вийде, тим краще ви запам’ятаєте алфавітний порядок англійської мови.

Де вчитися писати англійські літери

Звісно, сьогодні ми частіше користуємося клавіатурою, однак починаючи вивчати мову, варто все ж приділити увагу “олдскульному” письму від руки. В інтернеті та книгарнях можна знайти безліч матеріалів, радимо зупинитися на таких.

За посиланням — зошит із різнотипними вправами, який можна роздрукувати та потренувати написання англійських літер окремо та в словах.

На цьому ресурсі завдання подібні, однак автори більш детально роз’яснюють принципи правопису та навіть каліграфії.

Як вивчити правильну вимову англійських голосних і приголосних

Насамперед, приділіть час таким коротким відеоурокамВідео буде корисним насамперед для тих, хто прагне зрозуміти відмінності британської та американської вимови. Якщо ви не впевнені, який саме акцент хочете вивчити, ймовірно, саме цей ролик допоможе визначитися. Також це непоганий виклик для пам’яті, оскільки спікери повторюють одні й ті самі звуки з різними акцентами по декілька разів.

А в цьому відео спікери приділяють увагу не лише літерам і звукам, а й вимові їх у конкретних словах. Зокрема, як приклади автор відео використовує слова, що починаються з тієї чи іншої літери.

Якщо вимова літер англійського алфавіту все ж залишається проблемою, спробуйте застосувати корисну техніку запам’ятовування. Річ у тім, що всі 26 літер можна поділити на декілька груп, у кожній з яких літери римуються між собою. Зверніть увагу:

A, J і K  — всі три літери вимовляються із кінцевими [-ei].

B, C, D, E, G, P, T, V і Z закінчуються на [- i:].

Y [wai] звучить подібно до I [ai].

Q[kju:], U [ju:] і W [`dʌbl `ju:] також мають однакове закінчення.

F, L, M, N, S та X починаються звуком [e-]

H, O та R не вписуються в жодну з цих груп, тому їх потрібно запам’ятати окремо.

Надзвичайно ефективною практикою, яка допоможе зрозуміти і запам’ятати вимову англійських літер і звуків, які вони позначають, є відстежування різних комбінацій літер у різних словах. Такі вправи стануть чудовим лінгвотренажером для розвитку так званої мовної інтуїції. Порівняйте:

Apple — Ape — Art

Balloon — Boom — Bite

City — Cave — Coat

Спробуйте відшукати власні приклади та вивчати алфавіт комплексно, разом з англійською лексикою — і прогрес в опануванні мови не забариться.