У процесі вивчення англійської студенти постійно вдосконалюють свої навички. Врешті-решт вони приходять до необхідності читати оригінальні тексти та розуміти, про що йдеться.
Проте в цей же час на багатьох тиснуть негативні думки, які заважають просуватися у навчанні. Розглянемо причини, через які студенти бояться англійської літератури та як можна з цим впоратися.
Боюся читати в оригіналі — це занадто складно
Читання в оригіналі дозволяє знаходити граматичні конструкції як вивчені, так і нові, відстежувати структуру речення, використання слів у контексті.
На початкових рівнях можна вибирати адаптовану літературу, але починаючи з В1 вже можна розглядати короткі історії сучасних американських письменників.
Чим вищий рівень, тим ближче можна рухатися від сучасності до класики зі складнішими граматичними та лексичними конструкціями, корисними для складання міжнародних іспитів. Головне — почати.
У мене недостатній рівень для відвідування книжкового клубу
Книжковий клуб у Першому Кембриджському центрі розрахований на студентів із рівнем від В1+ до С1, оскільки під час зустрічей учасники обговорюють прочитане, а не читають. Якщо рівень студента нижчий, але він готовий до обговорення та володіє матеріалом, це теж завжди вітається. Іноді заради цікавої дискусії приходять студенти, які читали твір рідною мовою.
Залежно від жанру твору, завдання варіюються, але незмінним залишається лише одне — обговорення життя автора та історичної доби. Без цього остаточно зрозуміти твір неможливо.
Наприклад, для п’єси ми розбираємо театральні терміни, з’ясовуємо основні теми, які торкнулися автора, обговорюємо питання з кожної теми. Потім переходимо до аналізу сюжетної лінії, характеристики героїв. Іноді працюємо над цікавою лексикою та цитатами.
У мене немає часу читати
Висловлюючи основну думку багатьох книг з time management, можна сказати, що часу немає тоді, коли людина не вміє ним розпоряджатися. Однак, є й інша причина — якщо немає часу на якесь заняття, то людина не по-справжньому цього хоче.
Можна почати з short stories та аудіокниг, головне, щоб від цього теж була своя користь.
Навіть у короткій історії знайдуться незнайомі слова, які захотілося б вивчити та використовувати у повсякденному мовленні. А от аудіокниги до того ж розвивають навички аудіювання.
Я не люблю читати
Так чи інакше, ви проводите якийсь час у соціальних мережах. У такому разі можна знайти собі цікавих англомовних блогерів та читати їхні пости. Часу це займе не багато, а при таких регулярних діях ваша англійська і навичка reading точно покращаться.
Для того, щоб переконатися у користі читання англійською та books club, запрошуємо вас відвідати збори книжкового клубу в Першому Кембриджському центрі.
На заняттях ми спілкуємося та ділимося думками про нові прочитані книги, практикуємо розмовну англійську й сприйняття мови на слух, вміння висловлювати свою думку та прислухатися до інших. А ще багато слухаємо, читаємо та чудово проводимо час.
Приходьте та переконайтеся самі!
Дякуємо за ваш коментар! Після модерації ми опублікуємо його на нашому сайті :)