Чи знайоме вам відчуття, коли під час уроку здається, що ви втратили зв’язок із рештою класу? Наприклад, прослухали, що сказав учитель, і зовсім не розумієте, що зараз роблять інші учасники групи.
Часто студенти відволікаються від заняття, “літають” у своїх думках, перемикаються на роздуми про роботу або сім’ю, звертають увагу на сповіщення у месенджері. Як правило, все це негативно впливає на засвоєння матеріалу.
Іноді така неуважність у дорослих людей буває пов’язана з втомою, недосипанням, стресом, проблемами в особистій чи професійній сферах. У такому разі людині потрібно відпочити, виспатися, поспілкуватися з друзями, провести приємний час і з новими силами повернутися до вивчення мови.
Часом неуважність пов’язана із відсутністю звички працювати зосереджено, що значно знижує працездатність студента, гальмує прогрес і змушує довго сидіти на одному й тому ж рівні.
З такою проблемою необхідно працювати, розвиваючи зосередженість, стійкість до відволікаючих речей і думок, спостережливість і, як наслідок, здатність до навчання.
Звичайно ж, у своїй практиці наші вчителі прагнуть використати різні техніки для стимуляції уваги студентів. Однак завжди можна тренувати ці якості самостійно, що позитивно позначиться не лише на вивченні мови, а й на будь-яких інших сферах вашого життя.
Як впоратися з неуважністю? Відповідь — тренувати! Так само, як ви тренуєте свої м’язи в спортзалі, на бігових доріжках, у басейні, так само необхідно працювати і над зміцненням уважності. Тож, поговоримо про вправи, які допоможуть вам стати уважнішими.
Вправа 1: Запам’ятайте, що вас оточує
Зʼявилася вільна хвилина вдома чи на роботі? Використайте її для тренування!
Постарайтеся із заплющеними очима відтворити всі предмети, які вас оточують. Головне, що перед початком тренування не потрібно нічого запам’ятовувати.
Важливо постаратися витягнути з пам’яті деталі. Після того, як всі відтворили, розплющте очі і порівняйте. Щось обов’язково «втратиться», наприклад те, що знаходиться під ногами.
Вправа 2: Вивчіть уважно деталі
Велика частина нашого часу витрачається на поїздки у різному транспорті, де також можна користуватися своїм часом.
Якщо ви перебуваєте у громадському транспорті, почніть уважно вивчати деталі одного предмета. Побачили у когось сумку – перерахуйте на ній усі замочки, кишеньки та візерунки. Уважно подивіться, з якого матеріалу зроблена сумка, як виконаний рядок, як пришиті ручки.
Якщо ж ви у заторах на своїй машині, предметом вивчення може стати сусідня машина або навіть власна долоня.
Вправа 3: Запам’ятайте лише один предмет
Цей спосіб трохи схожий на медитацію, тому таке тренування можна проводити рано-вранці або ввечері перед тим, як ви лягаєте спати.
Спробуйте вибрати один предмет і почніть на нього дивитися, ні про що інше не думаючи. Якщо відчуєте, що в голові виникають зайві думки, то заплющте очі та уявіть цей предмет цілком у своїй уяві. Утримуйте цей стан якнайдовше.
Постійні тренування обов’язково приведуть до позитивного результату.
Вправа 4: Лічіть з перешкодами
Ми часто опиняємось у різних чергах, де можемо простоювати довго, час тягнеться, і ми не знаємо, чим себе зайняти. У такі моменти можна спробувати порахувати до 100, але не зовсім просто, а з перешкодами.
Наприклад, рахуємо до ста, пропускаючи цифру 7, або від 100 до 0, виключаючи числа, кратні трьом. Чудова вправа на уважність!
Вправа 5: Назвіть усі предмети
У вас нарешті зʼявився вільний день, тож ви вирішили провести його з друзями за шашликом чи настільними іграми?
Тоді радимо перетворити ваше тренування на гру з друзями: називаємо по черзі предмети, що стоять у сусідній кімнаті або навколо мангалу. Хто більше назве предметів, той виграє приз.
Ось такі нехитрі вправи можуть покінчити з вашою неуважністю раз і назавжди. Пам’ятайте головне: що тренуємо, те й розвивається! Бажаємо успіхів!
Коментарі
Дякуємо за ваш коментар! Після модерації ми опублікуємо його на нашому сайті :)