Я страшенно неуважний/неуважна, що можна мені порадити для вивчення англійської?

Я страшно невнимательный, что бы вы мне посоветовали для изучения английского

Чи знайоме вам те відчуття, коли під час уроку ловиш себе на тому, що втратив зв’язок з усім іншим класом, прослухав, що говорив вчитель, і зовсім не розумієш, що зараз роблять інші учасники групи? Часто студенти відволікаються від заняття, літають десь у власних думках, переключаються на міркування про роботу чи сім’ю, звертають увагу на щойно надіслані повідомлення й імейли. І це зазвичай негативно відображається на засвоєнні ними матеріалу.

Іноді така неуважність у дорослих буває пов’язана із великою втомою, недосипом, стресом, проблемами в особистій чи професіональній сферах. У такому випадку людині потрібно просто відпочити, виспатися, поспілкуватися з друзями, приємно провести час – і з новими силами повернутися до вивчення мови.

Проте іноді неуважність пов’язана з браком звички зосереджено працювати, що значно знижує працездатність та здатність студента до навчання, гальмує можливий прогрес та змушує людину довго «сидіти» на одному й тому самому рівні. Із такою неуважністю необхідно працювати, розвиваючи зосередженість, стійкість до відволікаючих речей і думок, спостережливість і, як наслідок, здібність до навчання.

Как учить английский, если вы очень невнимательны

Звісно ж, у своїй практиці наші вчителі прагнуть використовувати різноманітні техніки для стимуляції ваги та уважності студентів, проте завжди можна тренувати свою уважність самостійно, що позитивно позначиться не лише на вивченні мови, але й на будь-яких інших сферах вашого життя.

Отже, що ж робити із неуважністю? Відповідь одна: тренувати. Тож так само, як ви тренуєте власні м’язи в спортзалі, на бігових доріжках, у басейні, також необхідно працювати й над укріпленням уважності. Отже, давайте поговоримо про вправи, які допоможуть вам стати уважнішими.

Запам’ятайте, що вас оточує

Видалася вільна хвилинка вдома чи на роботі? Використовуйте її для тренування! Постарайтеся із заплющеними очима відтворити всі предмети, які вас оточують. Головне – перед початком тренування не треба нічого запам’ятовувати. Важливо спробувати витягти з пам’яті всі деталі. Після того, як усе відтворили, розплющте очі та порівняйте. Щось обов’язково «загубиться», наприклад, те, що під ногами. Це сигнал: дивіться, куди йдете та на що наступаєте.

sherlock spotting details

Уважно вивчіть деталі

Величезна частина нашого часу витрачається на поїздки в різноманітному транспорті, де також можна із користю використовувати свій час. Якщо ви перебуваєте в громадському транспорті, почніть ретельно вивчати деталі одного предмета. Побачили в когось сумочку – перерахуйте на ній усі застібки, кишеньки, заклепки та візерунки. Уважно погляньте, з якого матеріалу зроблена сумочка, як виконана строчка, як пришиті ручки. Якщо ж ви стоїте в заторі у власній машині, предметом вивчення може стати сусідня машина чи навіть власна долоня.

Утримуйте в пам’яті лише один предмет

Цей спосіб трохи схожий на медитацію, тому таке тренування можна проводити рано вранці чи ввечері перед тим, як лягати спати. Спробуйте обрати один предмет та почніть на нього дивитися, ні про що не думаючи. Якщо в голові виникають зайві думки, заплющіть очі та уявіть цей предмет повністю у своїй уяві. Утримуйте цей стан якомога довше. Постійні тренування обов’язково призведуть до гарного результату.

counting

Рахуємо незвично

Ми часто опиняємося в різноманітних чергах, де можемо стояти довго, час тягнеться, і ми не знаємо, як себе зайняти. У такі моменти можна спробувати порахувати до 100, але не зовсім звично, а з перешкодами. Наприклад, рахуємо до 100, пропускаючи цифру 7, або рахуємо від 100 до 0, за винятком чисел, що діляться на три. Чудова вправа на увагу!

Треба підтягнути англійську?

Назвіть усі предмети

У вас, врешті, видався вільний день, і ви вирішили провести його з друзями за шашликом чи настільними іграми? Тоді радимо перетворити ваше тренування на гру з друзями: називаємо по черзі предмети, що стоять у сусідній кімнаті чи навколо мангала. Хто більше предметів назве, той виграє приз.

От такі нехитрі вправи можуть покінчити з вашою неуважністю раз і назавжди. Головне – пам’ятайте: що тренуємо, те й розвивається! Бажаємо вам успіхів!

Що ще почитати: Going Dutch: топ англійських висловів про нідерландців, і чому їх так не люблять.