Як працювати над англійською вимовою самостійно

Как работать над английским произношением самостоятельно

Вимова – це або один із найскладніших моментів англійської мови, чи все ж таки найскладніше, що потрібно засвоїти. Вам потрібно зрозуміти, що вам говорять – і потім відповідати так, щоби зрозуміли вас. Відповідно, вимова – це і про speaking, і про listening.

Якщо вам складно даються аудіювання на заняттях курсів англійської, пора починати працювати над власною вимовою. Якщо ви не розумієте носіїв – працюйте над вимовою. Не можете дивитися фільми та серіали англійською через те, що зовсім нічого не розумієте з того, що говорять – працюйте над вимовою.

Не потрібно вчитися правильній вимові для того, щоби люди навколо думали, що ви з Британії, Америки, Канади чи Австралії. Це потрібно, щоби чути, що вам говорять, адже англійці так часто «з’їдають» звуки та недомовляють слова.

На заняттях викладачі намагаються приділяти вимові певний час, але не завжди цього достатньо. Багато хто думає, що вимовою можна займатися виключно з викладачем, а вдома можна лише вчити слова та робити вправи із граматики. Це зовсім не так. Щоби покращити власну вимову, ви можете:

  • Використовувати онлайн словники. Слухайте та повторюйте. Наприклад, якщо ви не знаєте, як правильно сказати слово bizarre, у словнику ви побачите кнопку-мікрофончик і зможете послухати та повторити хоч сто разів. Виглядає це ось так:

pronunciation online 1

  • Використовувати Google Translate. Слухайте цілі речення і, звісно ж, повторюйте! Маленький секрет цього ресурсу полягає в тому, що якщо аудіо для вас надто швидке, натисніть на мікрофон ще раз, і це ж речення скажуть п-о-в-і-ль-н-о, що дасть вам змогу почути всі звуки. Виглядає це так:

pronunciation google

  • Використовувати YouGlish. Youglish.com – це сайт, де можна слухати, як люди, у тому числі і знамениті, говорять певні фрази. Ви вводите фразу до пошуковика і слухаєте, як її говорять. Це може бути з фільмів, відео, презентацій тощо. Наприклад, якщо написати “I shouldn’t have called”, ми побачимо 11 прикладів того, як вимовляється ця фраза. Ми можемо слухати та повторювати живу мову багаторазово. Виглядає це так:

pronunciation youglish

  • Використовувати TED Talks із субтитрами. Перегляд відео із субтитрами чудово допомагає покращити вимову. Вам потрібно говорити разом зі спікером, тобто ви маєте стати його «тінню». Спочатку складно, потім цікаво та весело, а після цього ви почнете бачити результат. Намагайтеся встигати говорити саме разом зі спікером, а не після нього. Виглядає це ось так:

pronunciation ted

Як ще можна прокачати вимову:

5 відео, щоби говорити правильно

7 сайтів для безкоштовного спілкування англійською з носіями мови

10 сайтів і додатків із діалогами