Що робити, щоб не забути англійську?

tips-not-to-forget-english

Ви роками в школі вивчали англійську та всі її граматичні правила, розширювали свій словниковий запас. Тоді ви, напевно, були впевнені, що в ситуації, коли ваше життя залежатиме від знання іноземної, у вас не виникне жодних проблем з її використанням та ви зможете висловлюватися вільно. Однак тепер, коли така спонтанна ситуація настає, з голови все наче вивітрюється…

Знайома ситуація? Ви впевнені, що це знаєте, але воно, здається, закопане десь глибоко у вашому мозку. То що ж робити, щоб не забути все, що ви так наполегливо вивчали? Ось кілька порад.

ДИВІТЬСЯ ФІЛЬМИ ТА ТЕЛЕБАЧЕННЯ АНГЛІЙСЬКОЮ

Це не лише найкраща об’єктивна, але й продуктивна причина дивитись телевізор більше. Проте є одне “але”: потрібно дивитися його забутою мовою.

Безкоштовні або преміальні платформи, такі як Youtube або Netflix, дозволяють переглядати телепередачі та фільми багатьма популярними мовами, в тому числі й англійською. Пригадайте, який у вас був рівень, коли ви знали англійську. Ось кілька порад, якщо ви:

  • початківець (Beginner): дивіться з англійськими субтитрами та рідним (українським чи ін.) аудіо;
  • середнячок (Intermediate): дивіться з англійським аудіо та англійськими субтитрами;
  • вище середнього (Upper-intermediate): дивіться зі звуком англійською і без субтитрів (або з англійськими субтитрами)

Це лише рекомендовані вказівки. Краще спонукати себе споживати більше іноземного контенту, ніж рідною мовою. Якщо ви сумніваєтесь, то все ж таки іноземною.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 8 кращих міні-серіалів для вивчення англійської

СТАНЬТЕ СПОЖИВАЧЕМ ЗАКОРДОННИХ ЗМІ

Для того, щоб мовні навички не згасали, важливо відтворити середовище занурення. Задумайтеся: якби ви жили в чужій країні, усі ЗМІ були б іншою мовою. Вечірні новини, рекламні ролики та реклама на вулиці, газети, музика, яка лунає в магазинах, все працює в комплексі, щоб “нагодувати” ваш мозок лексикою, яка потрібна для того, щоб розмовляти іноземною мовою.

Тому спробуйте включити деякі з цих засобів масової інформації до свого повсякдення. Незалежно від того, дивитесь ви новини англійською, слухаєте музику, переглядаєте фільми чи читаєте книги та блоги, усе це допомагає вам залишатися на зв’язку з мовою.

Ось кілька хороших ресурсів:

World News in English

World News for Students of English

VOA’s multimedia source of news

BBC Learning English

ВИКОРИСТОВУЙТЕ ДОСТУПНІ ТЕХНОЛОГІЇ

Спочатку змініть настройки меню усіх гаджетів на англійську: телефон, планшет, електронна пошта, фейсбук та інші соціальні мережі, карти, календар та ін. Тоді вивчення та використання мови стане більш прив’язаним до реальності.

По-друге, використовуйте мобільні додатки. Можливо, цей варіант не настільки корисний, як спілкування іноземною мовою або з нейтівами, але це краще, ніж нічого. Технології настільки просунулися, що зараз існує багато додатків та програм для вивчення мови, якими ви можете скористатись для вивчення чи практики.

Наприклад, для повторення граматики та покращення навичок письма, використовуйте Grammarly. Він не просто перевіряє правопис, а й пояснює його. Для того, щоб вчити слова та повторювати їх – Quizlet. Це не просто блокнот зі словами, а й вчитель, який диктує, перевіряє правопис, проводить тестування та грає з вами ігри. Більшість додатків повністю безкоштовні, тому вам не потрібно турбуватися про свій бюджет. Якщо ви приділятимете їм годину на тиждень, ви допоможете зберегти мову свіжою в голові й вберегти свої навички від регресу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 8 розважальних шоу, які вдосконалять вашу розмовну англійську

ВИКОРИСТОВУЙТЕ SPACED REPETITION

Space — це проміжок, інтервал, repetition — повторення. Саме цей метод лежить в основі багатьох програм для вивчення мови таких як, наприклад, Duolinguo. Він полягає у збільшенні часових інтервалів між навчальними заняттями. Інтервали часу повинні починатися з невеликих і поступово збільшуватися.

Наприклад, ви сьогодні вивчаєте слово. Потім ви повторюєте це слово завтра (інтервал в один день). Наступного разу ви повторюєте його через тиждень (інтервал в один тиждень). Далі ви повертаєтеся до нього лише через ще три тижні (інтервал у три тижні).

Ви побачите, що можете використовувати цей спосіб для деяких слів, а для інших слів трохи схема буде дещо відрізнятися. Залежно від складності кожного слова або групи слів, інтервали будуть довшими або коротшими.

Як це виглядає на практиці? Використовуйте хайлайтери. Наприклад, слова, які потрібно повторити через день, виділяємо жовтим. Потім замальовуємо їх зеленим, щоб повернутися до них за тиждень. Далі — рожевим — за три тижні. Коли закінчуємо з інтервалом один, сім та двадцять один день, переміщуємо слова на зворотний бік зошита-словника, і знову переглядаємо їх через кілька місяців. Якщо все ще виникають труднощі, повертаємо їх до основного розділу зошита з лексикою. Якщо все гаразд, викреслюємо.

Таке повторення тренує ваш мозок згадувати лексику. Спочатку це легке завдання. Якщо інтервал становить лише один день, ймовірно, ви все одно пам’ятатимете це слово наступного разу, коли спробуєте його згадати. Однак, можливо, вам буде складніше пригадати його після іншого, більш тривалого інтервалу. Але в цьому і полягає суть методу – ви привчаєте свій мозок пригадувати лексику через все довші та довші інтервали.

НЕ ЗАБУВАЄМО ПРО РОЗМОВНУ ПРАКТИКУ

Для цього найкраще підійдуть мовні клуби або спільноти в інтернеті, де ви можете знайомитися із людьми, які також вивчають англійську або практикують її. Наприклад, Conversation Exchange, Speaklar чи наші онлайн Speaking Clubs.

Якщо ж ви бажаєте швидко повторити та вивчити нову лексику та граматику, або відновити рівень англійської до попереднього, у нас саме стартують Експрес-курси для різних рівнів, як онлайн, так і в нашому центрі.

Якщо вам потрібно вийти на новий рівень та отримати фідбек від професійного викладача, наші Літні інтенсиви, під час яких ви поповните свій словниковий запас, щоб вільно спілкуватися з носіями мови, відшліфуєте граматику, щоб не допускати грубих помилок, та навчитеся вести ділове та неофіційне листування, вже чекають на вас. І найголовніше – це розмовна практика, якої нам часто бракує в реальному житті!

Забути англійську набагато простіше, ніж вивчити її. Це правда — if you don’t use it, you lose it. Ви зможете зберігати англійську свіжою у своїй пам’яті, якщо включите наші поради у свій розпорядок дня. І тоді вона не лише стане в пригоді під час вашої наступної поїздки, але й підвищить вашу самооцінку.