Як вчити англійську за допомогою пісень?

learning English with songs

Вчити англійську не має бути нудно, погодьтеся. Любите слухати музику та співати? То чому б не використати це? Музика – чудовий інструмент для вивчення англійської. І сьогодні ми розповімо як можна вчити англійську за допомогою пісень. 

Чому це ефективно?

Музика – це не лише весело, важливо, що вона допомагає нам запам’ятовувати те, що ми вчимо. Чи помічали ви коли-небудь, що коли по радіо грає пісня, яку ви не чули вже багато років, наприклад, із 90-х чи двотисячних (залежно від вашого віку 🙂), ви підспівуєте та пам’ятаєте майже всі слова? Це одна із причин, чому пісні – надзвичайно ефективний інструмент для вивчення мови. 

Пісні також допомагають нам вивчати нові слова та вирази, а ще покращують вимову. Повторюючи слова пісні під музику, ви відтворюєте ритм, інтонацію, і ваше мовлення стає більш плинним. Ви вчитеся поєднувати слова у реченнях, правильно їх вимовляти та навіть можете зменшити свій акцент. Крім того лексика в піснях завжди сучасна та жива, тож ви вивчатимете мову, якою дійсно розмовляють носії.

Музика допомагає без зусиль навчитися застосовувати граматичні правила: часи, закінчення слів, тощо. За допомогою пісень ви можете швидко навчитися використовувати правильну граматику у повсякденних розмовах.

Музика також впливає на наші емоції. А те, що викликає позитивні відчуття, зазвичай дуже легко запам’ятовується.
Ну, і, звичайно, куди ж без досліджень. Їх було безліч. Одне із них показало, що у дітей, які слухали музику у віці до 7 років, значно ширший словниковий запас, вони краще відчувають граматику, а також їх вербальний IQ  значно вищий. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 безкоштовних сайтів для вивчення англійської за допомогою пісень

Learning English with songs

Що потрібно робити?

Обирайте пісні правильно. Не кожна пісня підходить для того, щоб по ній щось вивчити. По-перше, почніть з пісні, яка вам дійсно подобається, а не з першої ліпшої. Це може бути трек, який ви слухаєте по сто разів на день, який вам хочеться слухати, і слова якого ви хочете зрозуміти та вивчити. 

По-друге, добре було б якби ця пісня мала гарний ритм. 

Дехто також вважає, що жанр має значення. Наприклад, пісні жанру хіп-хоп багатші на лексику, мають складний ритм, а також містять сленг, що не є погано для повсякденного спілкування. Поп-пісні мають багато повторень, адже там є приспів, і тому легше запам’ятовуються. Втім, обирайте пісні відповідно до вашого власного уподобання та рівня англійської. 

Розберіть текст пісні. Якщо ви слухаєте пісню та не розумієте про що в ній йдеться, роздрукуйте або знайдіть текст онлайн, прочитайте його. Спробуйте зрозуміти про що йдеться. 

Розробіть власну систему. Ви можете підкреслювати слова, яких не знаєте, чи, наприклад, виділяти кольором слова, які ви знаєте, але хочете додати до слово активного словникового запасу, чи обвести граматику, яку ви не розумієте, і хочете вивчити, тощо. Можливо, ж граматика, яку вивчали раніше, але у цьому контексті вона вам не зрозуміла, і ви бажаєте уточнити чому саме так вживається той чи інший час, закінчення, тощо. На сайті Genius ви знайдете тексти багатьох пісень з примітками та поясненнями, які пишуть самі виконавці. Хіба не круто?

Перетворіть пошук невідомих слів на звичку. Якщо тексту пісні вам не достатньо, і ви все ще  не до кінця розумієте про що йдеться, знайдіть невідомі слова у словнику. Це допоможе не лише вивчити текст пісні, а й загалом розширить ваш словниковий запас та зробить мовлення вільнішим. 

Тренуйте свої вуха. Далі переходьте до прослуховування пісні. Намагайтеся прислухатися та відзначати яким чином виконавець зв’язує слова, та як вони звучать і вимовляються у зв’язному мовленні. Можливо, ви помітите дещо дивну вимову, або що слова вимовляються не так, як ви собі це уявляли. Також корисно відзначити собі ритм пісні, та позначити де ставляться наголоси. Спочатку це доволі важко, втім, можливо, якщо ви багато разів слухатимете пісню. 

На цьому етапі ви перетворюєтеся на дослідника та просто досліджуєте усі мовні нюанси в пісні, яку ви обрали. Запишіть собі цікаві вирази. Якщо побачите незвичне затосування граматики, подумайте – можливо, це лише у цій пісні? Чи усі нейтіви так говорять? Сленг- чудово. Поцікавтеся, чому його тут використали, і в яких ситуаціях він доречний. Коли ви почнете так робити – ви почнете помічати усі ці речі. А потім ви дивитиметеся улюблений серіал, і помітите ці вирази в ньому, чи у іншій пісні. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Фільми та серіали – із субтитрами чи без?

Learning English with songs

Співайте караоке. Це найкрутіший спосіб, адже він поєднує в собі усі попередні кроки. Караоке покращує вимову. Щоб чітко вимовляти слова англійською мовою, потрібно тренувати м’язи, що використовуються для вимови кожного звуку. Ми можемо робити це за допомогою говоріння, але коли ми співаємо, нам потрібно робити кожен звук набагато чіткішим і гучнішим. Це таке ж тренування для м’язів у роті, як і відвідування тренажерного залу для вашого тіла, що крім того покращує вашу вимову в реальному житті.
Спів караоке допомагає запам’ятати слова. Якщо ви бачите нову лексику в пісні, ви вчите її в контексті; і це полегшує запам’ятовування. Поп-пісні, наприклад,  можуть бути цікавим способом вивчення ідіом, виразів і фразових дієслів.
Це весело! Спів, особливо в невимушеній обстановці, приносить велике задоволення. Розважатися з використанням нової мови важливо для нашої мотивації.
А ще, якщо ви граєте на якомусь музичному інструменті, чому б не поєднати це зі співом англійською?
Створіть плейлист. Це мають бути ваші улюблені пісні, за допомогою яких ви вчите англійську. Навіщо це? Ключем до успіху є повторення. Чим частіше ми слухаємо ці пісні, тим краще вони відкладаються у нашій пам’яті. Ви краще запам’ятаєте слова, і почнете їх вживати. А також у вашому мовленні поступово з’являтимуться нові граматичні структури з цих пісень. Чим більше ви слухатимете, тим краще розумітимете.
Отож, найкращий спосіб вчити англійську – зробити це частиною нашого повсякденного життя. Перестаньте просто слухати музику, почніть з нею вчитися 🙂 

Хочеш прокачати свою англійську цієї осені?