Чи є ще «Секс у великому місті»?

Is there still Sex in the City

Is there still Sex in the City?

От уже зовсім скоро святкуватиме свою 23-ю річницю культовий серіал, який викликав фурор у багатьох країнах. На зміну 18-річним шаблонним білявкам, якими кишіли серіали та фільми 2000-х, на сцену вийшли ті, кому було заведено співчувати та про кого було заведено пліткувати, за очі називати «старими дівами» та «невдахми». На сцену вийшли ті, хто вже давно мали би бути заміжніми. Одинокі та нещасні (на думку інших), вони увірвалися, руйнуючи всі стереотипи про жінок «за тридцять», підкорюючи всіх своєю вродою, непересічністю та багатогранністю характерів. Чуттєві, сексуальні, ніжні та абсолютно різні, що лише підкреслило контраст, який і досі так приваблює багатьох фанатів.

Здогадалися? 🙂 Дозвольте представити: Sex and the City або ж «Секс у великому місті».

Let’s begin…

кэндес бушнелл

А ви знали, що прототипом головної героїні, Керрі Бредшоу, стала письменниця і, власне, автор книги, Кендес Бушнелл? Кендес стала відомою завдяки своїй колонці в оглядачі ‘The New York Observer’, згодом адаптованої для книги, що лягла в основу для 6-сезонного серіалу. У наш час Буншелл продовжує писати і, як і в «Сексі у великому місті», у своїх книгах вона зачіпає теми, які в нашому 2021 році все ще є табуйованими для багатьох: питання безпечного сексу, сексуальної орієнтації, безладних зв’язків, фемінізму, ролі жінки в сучасному суспільстві, дискримінації жінок та багато які інші. Кендес чудово попрацювала: їй вдалося розкрити ці теми, і часто на грані драми та комедії показати світ очима успішних жінок, по-своєму щасливих і водночас постійно в пошуках власного щастя.

Ну скільки ж можна тягнути?! Давайте згадаємо да дізнаємося більше про тих, хто правив бал. 🙂

Who run the world? Girls!

carrie bradshaw

I’m looking for love. Real love. Ridiculous, inconvenient, consuming, can’t-live-without-each-other love’. (с) Carrie Bradshaw
Я, як і будь-яка жінка, хочу справжнього кохання. Божевільного, нестримного, всепоглинаючого. Такого кохання, коли закохані не можуть і хвилини прожити одне без одного.” (с) Керрі Бредшоу

Для мене саме ця цитата найкраще характеризує бунтівний дух нашої головної героїні. Керрі романтична, вона вірить у кохання та знаходиться в постійному пошуку відповідей у такому божевільному мегаполісі, як Нью-Йорк. Свої глибокі філософські думки вона викладає у власній колонці у відомій газеті, де ділиться зі своїми читачами багатогранністю взаємин між чоловіками та жінками, думками про внутрішні конфлікти, з якими стикається кожен.

Керрі тактовна, уважна до світу, що оточує її, проте часто неуважна до себе, що насправді робить її певною мірою привабливою. Бредшоу – ікона стилю, колекція її взуття просто дивовижна! Так-так, це саме та жінка, яка замість плати за житло обере пару Manolo Blanhic з нової колекції, і байдуже, що буде – головне насолоджуватися миттю!

samantha jones

Hello, my name is fabulous’. (c) Samantha Jones
Привіт, мене звати Приголомшлива.” (с) Саманта Джонс

Природжена авантюристка, світська левиця, противниця шлюбів і моногамії, Саманта – дійсно вишенька на торті під назвою «Секс у великому місті”.
Усі вершки суспільства знають Джонс, Джонс знає всі вершки суспільства. Модна, сексуальна, розумна та успішна, вона не звикла закохуватися до нестями в чоловіків, оскільки вона до нестями закохана в себе. Її не хвилює суспільна думка: її думка – єдина правильна.

Yes, I am harsh. I’m also demanding, stubborn, self-sufficient, and always right’.
Так, я різка. А ще я вимоглива, вперта, самодостатня та завжди маю рацію.
I will not be judged by you or society’.
Мене не будете судити ані ви, ані суспільство.”

Саманта відіграє неймовірно важливу роль. Своїми революційними поглядами вона робить серіал таким контрастним та незвичним.

miranda hobbs

A 34-year-old guy with no money and no place to live — because he’s single, he’s a catch. But a 34-year-old woman with a job and a great home — because she’s single, is considered tragic’. (с) Miranda Hobbes
34-річний чоловік без грошей та житла, лише тому, що він неодружений – виграшний варіант, а от якщо це одинока 34-річна жінка з роботою та чудовим домом – це вже вважається трагедією.” (с) Міранда Хоббс

Міранда – сильна та незалежна жінка, яка побудувала свою юридичну кар’єру за допомогою цілеспрямованості, розуму та сильної ділової хватки. Хоббс не бажає прогинатися під чоловіків та ладна ревно обстоювати власні принципи за будь-якої можливості. Міранда здається надто жорсткою, вольовою та неприступною, що і створює їй відштовхуючий образ в очах чоловіків. Строгий діловий костюм, коротка зачіска, серйозне обличчя, цинізм та навіть грубість – це візитівка нашої героїні. Міранда створює образ феміністки, і саме від неї можна часто почути про дискримінацію жінок і про нерівність їхніх позицій у патріархальному суспільстві.

charlotte york

Are you saying you’re just gonna give up on love?! That’s sick!’ (c) Charlotte York
Ви кажете, що збираєтеся здатися в спробах здобути кохання?! Це ненормально!” (с) Шарлотта Йорк

Шарлотта здається взірцем наївності та віри в любов попри все, іноді навіть здоровий глузд та логіку. Якщо б світ складався з веселки та єдинорогів, вона була б у ньому принцесою! Йорк мріє про заміжжя… ні, не так, вона просто одержима заміжжям та сім’єю, вона планувала цей день ще з дитинства.

Could You Please Not Use The F-Word In Vera Wang?
Ти не могла б не використовувати слово на «Б» у весільному салоні Віри Вонг?

Шарлотта здається такою наївною, такою ніжною та влюбливою. Саме вона – ідеальна перспективна жінка, мама, хазяйка, і ніхто не насмілиться їй цим докорити. Її роль у серіалі – це роль турботливої та прекрасної душею людини, яка вселяє віру в любов. Вона не сумує та, незважаючи на життєві перепони, і далі вірить у краще.

Why Sex and The City?

Чому саме цей серіал, і як він може допомогти під час вивчення англійської?

Бажаєте дивитися фільми в оригіналі?

Секс у великому місті – це універсальне джерело лексики та сленгових висловів, які й нині використовують носії англійської. Мова не застаріла, і стиль лишається сучасним і зрозумілим. Серіал може підійти як для рівня pre-intermediate, так і для advanced. Діалоги подані в дуже яскравому контексті, тому вони запам’ятовуються набагато легше, адже лексика, підкріплена яскравими асоціаціями, вчиться без особливих зусиль!

Перегляд фільмів і серіалів завжди корисний для тих, хто вивчає англійську, особливо для покращення listening skills і вимови. Приємним сюрпризом буде саме зрозумілість вимови, а також відсутність довгих, затягнутих та складних діалогів та монологів, неймовірно швидкої мови та складної термінології. Саме тому цей серіал – один із перших у переліку моїх рекомендацій до перегляду для студентів.

Для рівнів pre-intermediate та intermediate рекомендується перегляд з англійськими субтитрами. Але заради експерименту спробуйте й без: незабаром ви помітите, що розумієте основні думки, контексти й ідеї. Бажаю удачі!

Meanwhile…

Тим часом HBO все більше й більше підігріває інтригу для фанатів “S&C”. У січні 2021 року компанія анонсувала початок зйомок продовження серіалу, які розпочнуться весною в Нью-Йорку. Серіал складатиметься з десяти півгодинних епізодів. Проте цього разу нашим героїням буде вже 50, і мені хочеться вірити, що вони з гідністю розкриють особливості нового життєвого етапу для багатьох жінок.

На жаль, є й погані новини: цього сезону ми не побачимо Саманту. Тривалі переговори з актрисою не дали результатів, компанія відмовилася виплатити нечуваний гонорар, який вимагала Кім Кетролл. Складно уявити «Секс у великому місті» без Саманти та її карколомної сексапільності, але компанія HBO вирішила рухатися далі, і мені особисто неймовірно цікаво, що ж із цього вийде.

А як щодо вас? Чи уявляєте ви собі «Секс у великому місті» без Саманти? Чи зможе зрівнятися новий сезон із попередніми? Ну, а якщо ви ще не переглядали цей культовий серіал – зараз саме час розпочати!

Що ще переглянути: Обережно! Чорно-біле та крихке: “Malcolm and Marie” – карантинна історія кохання від Netflix.