Хочете розмовляти з акцентом як у королеви Британії?

accent

Хочете щоб ваша англійська була розкішною і звучала неймовірно красиво? Багато хто шаленіє від краси британського акценту. Його називають Received Pronunciation (RP) або GB English. У цій статті поговоримо про особливості цього акценту, а також наш викладач, Дарина Луговська, поділиться декількома порадами щодо вдосконалення вашої вимови. Якщо ви спробуєте застосовувати їх, то будете звучати не гірше від самої королеви.

Що таке posh English”?

Чи доводилося вас коли-небудь чули як розмовляє Королева Єлизавета? У її новорічному привітанні можна почути ту саму RP. Цю вимову асоціюють з англійською аристократією і вищими навчальними закладами, такими як університет Оксфорд або Ітонський коледж. У народі  такий акцент більш відомий як “posh English”. Це мова королів і високого товариства.

Саме цей акцент можна було раніше почути на каналі ВВС, так як свого часу його генеральний директор Лорд Рейт був фанатом RP і домагався, щоб всі ведучі каналу використовували “правильний” стандартний акцент, а не регіональні. Серед відомих британців сьогодні RP використовує вся королівська родина, колишній і нинішній прем’єр-міністри Девід Кемерон і Борис Джонсон та інші.

RP часто також називають Queen’s English або BBC English.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 19 корисних словосполучень, які зроблять вашу англійську яскравішою

Як домогтися правильної вимови?

Якщо ви хочете звучати як Королева Єлизавета, зосередьтеся на окремих звуках і спробуйте вимовити їх так, як пропонуємо ми:

1) Довгий звук /а:/

Постарайтеся промовити ці слова, роблячи звук /а:/ набагато довшим, ніж зазвичай: bath, palm, start.

2) Ніякого /r/икання

Внаслідок того, що голосні звуки довгі, як наприклад звук /а:/ про який говорилося раніше, звук /r/ зникає.

3) Вимовляємо /r/, якщо наступне слово починається з голосного звука

Наприклад: My teacher asked (тічераскт) me for help.

4) Звук /h/ на початку слів залишається

Багато британців люблять часто не говорити звук /h/ на початку слів. Наприклад: I asked him (асктим) if he (ифі) liked the present. Королева такого б собі не дозволила.

5) Вимовляємо ‘th’ як /f/ або /v/

Наприклад, слова ‘father’ і ‘brother’ вимовляються так: /fɑːvə/, /brʌvə/.

6) Glottal Stop

Glottal Stop замінює звук /t/. Замість /t/ у слові fountain вимовляємо Glottal Stop [ʔ]. Дізнатися більше можна тут і попрактикувати тут.

7) /aɪə/ nf /aʊə/ як у WIRE & POWER вимовляється як /ɑː/

Замість трьох звуків королева вимовляє їх як один. Наприклад power shower буде звучати як /pɑː ʃɑː/.

8) Максимально заокругліть губи, коли вимовляєте /uː/.

Цей звук знаходитися набагато глибше, ніж ми звикли вважати. Спробуйте вимовити фразу “Two new shoes for you”, як можна сильніше округливши губи, і відчуйте, що звук перемістився в задню частину ротової порожнини.

9) Не поспішайте.

Ви коли-небудь чули, щоб Королева дуже швидко розмовляла? Правильно, ні. Темп її мовлення розмірений, тому, що вона сама собі дає час вимовити кожен звук.

Спробуйте зважати на ці особливості і відчуття та використовувати наші поради, і ваша англійська стане більш британською і розкішною.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Які букви не вимовляються в англійській мові?