Важливість домашнього завдання

Важность домашнего задания

Коли справа стосується виконання домашніх завдань, студентів можна умовно поділити на три групи: ті, які завжди все виконують, і навіть просять додаткових вправ; ті, які іноді проглядають вправи, але далеко не завжди їх виконують; ті, у кого до домашніх завдань ніколи не доходять руки.

Дорослі студенти часто асоціюють домашні завдання з минулими шкільними днями і вважають, що це вже далеко позаду (особливо ті, які давно закінчили школу). На жаль, дуже часто в школах вчителі не приділяли достатньої уваги домашнім завданням. Задані додому вправи не відповідали потребам учнів, їх не перевіряли, вони були нецікаві та однотипні. Отже, сьогодні у студентів виникає питання: а чи потрібні взагалі домашні завдання, і яка з них користь? Спробуємо розібратися.

Звідки беруться домашні завдання й чому викладач задає якість конкретні вправи? У класі, наскільки б сильно викладач не старався, неможливо на 100% відпрацювати певний матеріал. Причин декілька: це й обмежений час, і кількість людей у групі, й обсяг інформації, яку треба подати. Проте викладач помічає, що саме викликає проблеми та над чим студентами варто ще попрацювати, “набити руку” – так і з’являється домашнє завдання. Крім того, іноді викладач може дати додаткові завдання певному студентові з групи, якщо йому варто приділити увагу конкретній проблемі. Отже, домашні завдання – це  додаткова практика та можливість ще раз попрацювати над темою, щоби засвоїти та вивчити матеріал.

Крім цього, у студентів часто виникають питання під час виконання домашніх завдань – і це чудово; оскільки викладача поруч немає, доводиться гуглити. У  такий спосіб можна знайти купу додаткових матеріалів, додатків, статей, відео, способів запам’ятати правило та його відпрацювання. Тобто, процес навчання не закінчується в класі після уроку – це нескінченний процес.

Важность домашнего задания

Коли мова йде про домашні завдання, багато студентів уявляють розділи з книжок, роздруківки та купи таблиць і правил. Проте це не завжди так. Сьогодні викладачі мотивують студентів, щоби їм було цікаво – так і з’являються нові формати. Наприклад, Стів Дарн у своїй статті “The Role of Homework (Роль домашніх завдань)” зазначає, що ми живемо в епоху інтернету – і цим треба користуватися. Серед іншого, він рекомендує сайти Learn English і Learning English – там можна знайти різноманітні відео та аудіо, вправи та правила, які відповідають певному рівню. Крім того, є платформи, які можна використовувати для вивчення англійських слів, як, наприклад, Kahoot, Quizlet, Memrise. Вони роблять виконання домашніх завдань інтерактивним та цікавим для студентів. Відтак, немає відчуття, що ти “на автоматі” робиш якусь нудну вправу.

Я вважаю, що виконання домашніх завдань – це дуже корисна справа. Це додаткова практика, яка завжди дає плоди: цьому було безліч підтверджень у моїй викладацькій практиці. Наприклад, коли група починає курс, усі студенти в ній мають приблизно однаковий рівень володіння англійською мовою. Далі, з кожним заняттям, хтось зі студентів просувається далі, а хтось стоїть на місці. Пізніше це відображається й на результатах тестів. Нескладно здогадатися, що кращі результати завжди демонструють студенти, які виконують домашні завдання і присвячують навчанню додатковий час, не обмежуючись відвідуванням занять.

Отже, домашні завдання – це невід’ємна частина навчального процесу та логічне продовження занять у класі. Це можливість закріпити вивчений матеріал і попрацювати з темами, які потребують додаткової уваги. Крім того, домашні завдання можуть бути цікавими та інтерактивними, а від студентів потрібне лише бажання навчатися. На наших курсах англійської вони саме такі.

Читайте також: 4 потужні виступи TED Talks для тих, хто втрачає мотивацію до навчання