Larry King Tribute: чого ми можемо навчитися у видатного інтерв’юера

Larry King Tribute чему мы можем научиться у величайшего интервьюера

Усі ми мали великі та щирі сподівання на те, що 2021 рік буде приємнішим за попередній. Та він почався із сумних новин: 23 січня, проживши 87 насичених років, помер Ларрі Кінг. Легендарний журналіст та ведучий помер від ускладнень, спричинених коронавірусом. Хоча втрата найбільшого провокатора віку так і залишиться втратою, пропоную уважно розглянути його об’ємний досвід та подумати над тим, чого він усе ще може нас навчити.

Урок 1: Ларрі дослухався до порад досвідчених людей

Кінг був дитиною іммігрантів, а отже, міг стикатися з упередженнями. Незважаючи на це, він усе ж не боявся братися за те, що його цікавило. У віці 24 років він переїхав у Маямі, прислухавшись до поради комментатора CBS Джеймса Сермонса. На той момент сам Кінг ще не мав роботи. Із часом він отримав нову пропозицію, від Теда Тернера, яка полягала в тому, щоби взятися за CNN, який на той момент тільки починав розвиватися. Після коротких роздумів Кінг усе ж таки вирішив узятися за проект, хоча він і здавався безнадійним. Ларрі прислухався до їхніх порад, бо усвідомлював важливість досвіду, який мають професіонали своєї справи. Тому він не боявся діяти згідно з тим, що чув від них, навіть коли сам ще не мав такого досвіду.

Настільки різкі та важливі рішення часто потребують мужності. Але наявність мужності не означає брак страху, і Ларрі це розумів. Коли в його життя неочікувано увірвався перший день роботи радіоведучим, він настільки нервував, що не знав, що сказати. Тому він вирішив сказати правду слухачам у прямому ефірі, зауваживши те, що це його перший день і що він дуже нервує. Через пару речень страх полишив його, і далі ефір пішов доволі бадьоро. Тож ось вам ще один урок від містера Кінга: не бійтеся нового та дійте мужньо, попри страх.

Багато років потому Ларрі брав інтерв’ю у вбивці Джона Леннона. Він ставив прямі запитання та залишався настільки ж уважним, коли слухав відповіді. Хочете подивитися на залізну холоднокровність, одночасно тренуючи навички слухання? Тоді дивіться та слухайте:

Урок 2: Ларрі постійно розвивався

За багато десятиліть своєї кар’єри містер Кінг провів понад 50 000 інтерв’ю з різними діячами мистецтва, політики, спорту, науки, зі злочинцями та представниками інших сфер. Це було би неможливим, якщо б Ларрі та його команда не тримали постійно руку на пульсі того, що цікавить публіку, і не були готові досліджувати нові, можливо, раніше невідомі їм теми. Завдяки цьому робота Кінга притягувала увагу людей найрізноманітніших бекґраундів. Цей підхід і робив будь-які його проекти справжніми хітами.

Водночас його шоу ніколи не були для нього “звичайною роботою”. Візьміть будь-яке проведене ним інтерв’ю – і ви побачите, наскільки щира зацікавленість виникала в Ларрі під час спілкування зі своїми гостями. Це стає очевидним, якщо звернути увагу на те, як він нахиляється до людини під час розмови, яким тоном та з яким обличчям ставить питання та наскільки уважно слухає відповіді. А як він вмів підлаштувати бесіду під те, про що йшла мова зі співрозмовником! А як жартував! Ви можете не вірити мені, просто перейдіть за цим посиланням і порахуйте, скільки разів і про що жартував Ларрі, коли брав інтерв’ю в лікаря Хауса.

Спробуйте вивчати англійську онлайн!

Урок 3: Ларрі повертався до того, що його цікавило, і робив це кращим

У 2010-му році містер Кінг уперше поставив декілька питань Стівену Хокінгу – наразі, на жаль, покійному астрофізику та генію. Однак він ніколи не думав, що вже достатньо про нього дізнався. Скориставшись міжнародною науковою конференцією 2016 року, він вмовив Стівена та одного з організаторів цього заходу на чергове інтерв’ю. Під час цієї бесіди Ларрі згадав, що минулого разу запитав Стівена про те, що все ще залишається для нього незрозумілим. Стівен тоді відповів одним словом: “Жінки”. У 2016-му він вирішив запитати ще раз… Геніальну відповідь Хокінга та цікавий підхід Ларрі ви можете зацінити, переглядаючи це відео:

Урок 4: Ларрі не боявся обговорювати складні теми та ставити непрості питання

Сьогодні є безліч сімей, які накладають табу на деякі теми під час спілкування, коли всі збираються разом. У Кінга було все навпаки. Він обговорював усе: вбивства, хвороби, смерть, негативні дії політиків, катастрофи та навіть кількість та якість його особистих шлюбів, яких було… 8. 8, Карл! Ларрі помічав труднощі, через які проходили його гості, і хвалив їх, коли було доречно. Усе ж, із такою ж готовністю він був прямим, коли ситуація цього вимагала. Американці би сказали, що він stayed true to himself, обговорюючи рак мами Анджеліни Джолі або побиття Ріанни Крісом Брауном.

Бажаєте дивитися фільми в оригіналі?

Урок 5: Ларрі виділявся

По-перше, ви, взагалі, його бачили? Складається враження, що він так і прожив усе своє життя в окулярах, яскравих сорочках та з підтяжками. Його стиль став однією з його фішок, завдяки яким його почали пародіювати так часто, що це перестало бути оригінальним. На мою особисту думку, найяскравішою з цих пародій є бджілка Бі-Ларрі Кінг із “Бі Муві”.

По-друге, ще у 2011 (що було 10 років тому, 10, Карл!) у прямому ефірі CNN містер Кінг зазначив, що планує заморозити своє тіло після смерті за допомогою кріоніки. Трохи нестандартне рішення, чи не так?

Ну і як не сказати про те, що він підлаштовував хід інтерв’ю під своїх гостей, коли це було доречно? Наприклад, історія 2010 року першої леді США Мішель Обами крутилася навколо її життя в Білому Домі та кампанії проти childhood obesity, яку вона проводила. Як ви думаете, про що йшла мова під час тої бесіди? Перевірте самі.

Rest In Peace

Усе життя з юних років він вчився розкривати справжню сутність людей. Тож не дивно, що на всіх інтерв’ю, які він давав, його розпитували про його тактику та підходи. Але Ларрі ніколи нічого не приховував (до речі, а ви знаєте, як сказати це англійською?). Кожен раз містер Кінг пояснював свої принципи ведення інтерв’ю всім бажаючим.

Він був чесним та відвертим. У 2020-му році він поховав двох зі своїх п’яти дітей, а зовсім нещодавно пішов із життя й сам. Але його робота й те, чому він навчився за свої 87 років, усе ще можуть бути дуже корисними для нас. Заради вашого особистісного, кар’єрного й англо-розмовного розвитку щиро раджу вам послухати та подивитися старого доброго Ларрі.

Take care 🙁

Читайте також: топ-10 англійських слів, що увійшли до словника у 2020 році.