Два викладача в одній групі англійської: перевага чи недолік?

Два преподавателя в одной группе английского преимущество или недостаток

Деякі студенти засмучуються, коли їхній улюблений викладач англійської захворює, і йому чи їй на заміну приходить інший. Деякі можуть сприймати це як недолік, мовляв, навряд чи з новою людиною ми будемо вивчати нове та просуватися далі. Є й такі, хто вважає, що заміна – це взагалі намарне витрачений час.

І дуже помиляються. Адже в такій тимчасовій зміні викладача може бути багато корисного. Ба більше, є навіть групи, які проводяться одночасно двома викладачами – і ми вбачаємо в цьому лише позитивні сторони. Будьте певні, і викладачі на заміну, і викладачі, які працюють разом в одній групі, ретельно готуються до уроків і точно знають, що ви вже вивчили, а що вам потрібно відпрацювати, щоби покращити знання.

Викладач – це цілий всесвіт, який складається з (як правило) непересічної особистості, глибоких знань із багатьох дисциплін, досвіду спілкування з різними людьми та викладацької кваліфікації, що в сумі дає вміння налаштовувати позитивну атмосферу на заняттях, навчати складному матеріалу, пояснювати так, щоб усі зрозуміли, й організовувати дискусії та роботу на уроці так, щоб усі студенти мали достатньо мовної практики та могли в мовленні відпрацювати вивчену лексику та граматику.

У нашому центрі всі викладачі – сертифіковані професіонали, які знають і вміють організовувати заняття в такий спосіб. І хоча всі вони сертифіковані Кембриджем і знають найефективніші методики, тож будують заняття приблизно однаково (так, як зараз навчають англійської провідні мовні школи світу), вони всі дуже різні та по-своєму цікаві. Саме тому, викладаючи однаковий матеріал студентам одного й того ж рівня за одним підручником, кожен викладач зробить це по-своєму – адже всі вони витрачають досить багато часу, щоби підготувати кожен урок, зробити його цікавим і актуальним відповідно до потреб конкретної групи, а також власних уподобань щодо форми подачі матеріалу.

Полезно ли, когда английский преподает несколько учителей

А тепер уявіть, що вас навчає не один такий всесвіт, а два. Тобто двоє викладачів працюють з однією групою та викладають їй заняття. Які можуть бути переваги такого формату?

  • По-перше, це ефект новизни. Різні викладачі з різним стилем збагатять курс і відтак допоможуть підтримувати цікавість у студентів, особливо тих, хто втрачає мотивацію до навчання, коли зникає ефект новизни.
  • По-друге, якщо група вивчала складний матеріал (особливо на вищих рівнях) і відчуває, що недостатньо в ньому розібралася, другий викладач може пояснити мовне явище інакше – і в такий спосіб допомогти групі розібратися в складних нюансах лексики та граматики.
  • Також кожен викладач має свій репертуар, який вони використовують на заняттях. Двоє викладачів збільшують різноманітність того, що відбувається на уроці, а тому роблять їх більш різноплановими. Також це допоможе студенту зрозуміти, який стиль викладання є для нього оптимальним, і в майбутньому формувати чіткий запит, якого викладача він шукає для себе або своїх дітей.
  • Крім того, у кожного викладача відрізняється акцент. Це дає змогу звикати до різних варіантів вимови (а отже, і легше розуміти акценти та варіанти вимови в різних ситуаціях за рамками навчального процесу). Також ви матимете змогу опанувати той акцент, який вам більше імпонує.
  • Двоє викладачів також будуть «калібрувати» один одного, адже вони не будуть викладати ізольовано один від одного, а обговорюватимуть, що відбулося на їхньому занятті, щоби колега спланував урок, який якнайкраще задовольнить потреби групи (наприклад, спланує повторення або додаткову практику матеріалу, який група пройшла з першим викладачем).
  • Також двоє вчителів означає об’єктивніший фідбек на навчальні досягнення, і це нівелює суб’єктивність в оцінюванні.
  • На додачу кожен викладач має власні уподобання та хобі (часто – цікаві та екзотичні), і може розказати щось цікаве та вражаюче, бо викладач виступає не лише джерелом знань із предмета, який викладає, а й освітянином у широкому сенсі – допомагає розширити та сформувати світогляд, картину світу, сприяє соціалізації та побудові гармонійних стосунків між студентами групи (особливо це актуально в навчанні дітей і підлітків).

Ще корисно знати: Як і чому працюють наші методи викладання англійської мови?

Треба підтягнути англійську?