☝ Бажаєте, аби дитина володіла англійською на високому рівні, проте не знаєте в якому віці краще почати мовний розвиток? Це питання турбує не лише вас, адже велика кількість батьків стикаються з такою ж проблемою.
У цьому матеріалі розглянемо усі «за» та «проти» початку навчання в різному віці, аби допомогти вам ухвалити таке складне рішення і дізнатись як побудувати реалістичні очікування від дитини!
Навчання дітей до 3 років
Як-то кажуть, чим раніше — тим краще. Проте з вивченням англійської така концепція не зовсім працює!
Експерти не рекомендують починати вивчення мови з народження. До трьох років дитина пізнає навколишній світ та вивчає рідну мову, і вивчення англійської може нашкодити цим процесам.
Паралельне вивчення двох мов у такому віці — це навантаження, яке може завадити дитині вивчати базову інформацію про кольори, тварин тощо.
Дієвим у такому віці може бути лише органічне вивчення мови, тобто у випадку, якщо один з батьків дитини є її носієм. Завдяки цьому малеча постійно чує англійську й, як наслідок, виростає білінгвом — має декілька рідних мов.
Навчання до 6 років
У дошкільному віці діти вже добре володіють рідною мовою, а отже можуть починати вивчати іншу. Важливим позитивним моментом початку навчання в такому віці є те, що дитина не матиме акценту.
Проте сидіти на уроці та старанно вивчати граматичні форми дошкільнята, звісно, не можуть. Їхнє навчання побудоване на спеціалізованих іграх та розвагах, під час яких дитина навіть не помічає, що навчається.
Ба більше, в такому віці діти вивчають окремі найпростіші слова, отож не варто очікувати, що ваша малеча говоритиме бодай простими реченнями.
Також варто розуміти, що організувати в домашніх умовах таку навчальну програму людина без спеціалізованої освіти, найімовірніше, не зможе. А отже, в такому віці особливо важливим є рішення про відвідування дитиною спеціалізованих курсів, де викладачі зможуть забезпечити максимально комфортний та продуктивний для малечі мовний розвиток.
Навчання до 10 років
У цьому віці діти вже не тільки впевнено володіють рідною мовою, а й можуть сидіти на уроці та виконувати вказівки вчителя. Тобто володіють важливими навичками для вивчення англійської мови.
У цьому віці уроки вже можна робити регулярними. Проте важливо правильно розподілити навантаженість дитини та не зробити одночасним початок навчання в школі та на курсах — це може стати стресом, що вплине на бажання вчитися.
До 10 років дитина засвоює слова повільніше, аніж до шести. Проте робить це вона більш усвідомлено, адже точно розуміє їх значення.
Також у цьому віці дитина може почати висловлювати протест щодо вивчення іноземної мови або навчання загалом. У такі моменти важливо поговорити з дитиною, визначити можливі проблеми та обрати кваліфікованого спеціаліста, який точно зможе зацікавити малечу.
Навчання до 13 років
У цьому віці дитина починає абстрактно мислити та аналізувати, тож може вчити мову не тільки через ігри та розваги, а й за допомогою теоретичних матеріалів — правил та вправ.
Варто памʼятати, що 12-річна дитина звикла до рідної мови та впевненого рівня володіння нею, тому коли вона починає вчити англійську та не може скласти просте речення — виникають сумніви. Проте поєднання роботи кваліфікованого вчителя та старань дитини точно принесе результат!
Також варто зауважити, що в молодшому підлітковому віці в дитини може зʼявитися акцент. Якщо ж приділяти увагу практиці розмовної англійської — його можна буде позбутися.
Також у цьому віці діти вже можуть розуміти, для чого вони вивчають мову. Отже, їх простіше мотивувати, повʼязуючи вивчення англійської з їх інтересами, хобі, бажаннями або мріями.
В якому віці краще починати?
Єдина можливість почати вчити мову з народження — якщо один з батьків є носієм мови або володіє нею на високому рівні. Якщо ж це не ваша ситуація, краще трохи відтягнути момент початку вивчення англійської мови.
А до якого віку — вирішувати тільки вам. Варто враховувати той факт, що молодші діти вчаться значно повільніше, аніж старші. Наприклад, для опанування мови на рівні А2 7-річній дитині знадобиться шість років, 11-річній — півтора, а 12-річній — всього рік.
Тобто, у якому б віці дитина не почала — в 13 років вона найімовірніше матиме один і той самий рівень володіння мовою.
Проте відмінності у різному віці початку навчання все ж є. Для дитини, що відвідує курси з раннього віку, вивчення англійської стане щоденною справою, вона буде більш пристосованою до навчання загалом. Таке ставлення до розвитку є важливою навичкою в подальшому житті.
З іншої сторони, якщо дитина почне вивчати мову в шкільному віці — навчання для неї буде більш усвідомленим, а дитинство без підручників та зошитів триватиме довше.
Отже, таке важливе рішення можете ухвалити тільки ви! У цьому процесі радимо вам орієнтуватися на власні пріоритети в розвитку дитини та її характер, особливості розвитку і готовність до навчання. Якщо ви оціните ситуацію максимально повно, то ухвалите найкраще рішення.
Як проходить навчання дітей у Першому Кембриджському центрі?
У нашому центрі відкриті як групи для дітей — від 6 до 12 років, так і для підлітків — від 13 до 17. Усі заняття проводяться виключно англійською мовою.
Навчання проходить за таким графіком: три заняття на тиждень тривалістю півтори години кожне, що є оптимальним темпом вивчення мови. Він дозволяє дітям постійно та без навантажень поповнювати багаж знань.
Програми навчання в нашому центрі розроблені на основі віку та рівня знань учнів. Відповідно, за цим же принципом для кожного студента обирається навчальна група.
Визначити рівень знань дитини дозволяє спеціалізований тест, який розподілений на три рівні:
- для дітей 6-10 років,
- для дітей 10-12 років,
- для підлітків у віці 13-17 років.
Проте тест не завжди є точним показником знань! Саме тому після нього з дитиною спілкується фахівець нашої школи, який спеціалізується саме на дитячому навчанні. Ця зустріч дозволяє точно визначити розмовні навички дитини.
За словами експертки нашого центру, такий аналіз є обовʼязковим етапом, адже діти одного віку можуть абсолютно відрізнятися за рівнем розвитку.
Завдяки такій зустрічі спеціалісти точно визначають групу, в якій варто вчитися дитині. Своєю чергою, це сприяє максимально комфортному та продуктивному навчанню.
Під час навчання викладачі стимулюють розвиток не тільки знань дитини, а і її соціалізації через вправи в групах та парах. Також на заняттях використовуються завдання на розвиток мовленнєвих навичок, умови яких близькі до реальних.
У нашому центрі батьки можуть легко відстежувати рівень знань дитини та їх розвиток, адже після кожного модуля ви отримуєте детальний фідбек з інформацією про успіхи дитини.
Отже, точної відповіді на питання про вік, в якому варто починати вчити англійську — немає. Варто памʼятати, що кожна дитина індивідуальна, і оптимальний вік для початку навчання може варіюватися залежно від особливостей її розвитку та інтересів.
Розуміємо, що як батьки, ви хочете найкращого для дитини, і якомога швидше! Проте не варто хвилюватися, якщо дитина не почала вивчати англійську на ранньому етапі. Навіть у старшому віці можна успішно опанувати мову, якщо процес буде організований правильно.
Дякуємо за ваш коментар! Після модерації ми опублікуємо його на нашому сайті :)