Англійська поза школою та труднощі навчання у 15-річних підлітків: нове дослідження від PISA
Міжнародна організація з дослідження якості освіти PISA провела опитування 15-річних учнів щодо вивчення англійської мови.
У звіті представили тематичні дослідження навчання підлітків з пʼяти країн: Фінляндії, Греції, Ізраїлю, Нідерландів та Португалії.
Як підлітки вивчають англійську?
Опитування показали, що сучасні студенти мають багато контактів з англійською поза класною кімнатою.
Використовуючи інтернет, соціальні мережі та інші цифрові технології, вони можуть дивитися відео, слухати музику та грати у відеоігри англійською мовою.
Очевидно, що англійська мова існує за стінами класу. Підлітки розповідали, що вони використовували мову міжнародного спілкування для комунікації у соціальних мережах. Однак, рідше учні говорили про те, щоб використовувати ці платформи саме для навчання.
Деякі студенти в Греції сказали, що шукати англомовну інформацію простіше в інтернеті, оскільки її набагато більше, ніж в книжках.
У Нідерландах 15-річні підлітки віддають перевагу англійським відео в YouTube.
Крім того, 50% нідерландських студентів зазначили, що вони використовують англійську мову інтерфейсу на цифрових гаджетах.
Що думають вчителі?
Під час опитування вчителі висловили сумніви, що цифрові технології покращать рівень знань учнів.
Однак педагоги все ж сподіваються, що ці інструменти можуть підвищити мотивацію підлітків до навчання та допомогти їм звикнути до мови.
Один викладач у Фінляндії сказав, що учні можуть помилково сприймати процес навчання. Тобто, підлітки часто думають, що мову не потрібно вивчати у школі, адже вони часто використовують її поза межами класу.
Дослідниця Кріста Роукінс наголосила, що існує певна різниця між типом англійської, яку учні вивчають поза школою й тим, який їм пропонують вивчати в класах.
Вчителі з усіх п’яти країн сказали, що їхнім учням складніше даються письмо та говоріння, ніж слухання та читання.
До речі, нещодавно ми писали про схоже дослідження серед українських школярів. Загалом, 85% школярів мають досвід користування інструментами штучного інтелекту.
Деталі — за посиланням.