Книга — найкращий подарунок, як для себе, так і для близьких та друзів. Тим паче з вимкненням електромереж книги можуть стати справжнім порятунком. Захопливі сюжети відволікають нас від суворої реальності, й для багатьох читання стає дієвим відпочинком у ці непрості часи.
Пропонуємо і вам поповнити свою книжкову полицю за порадами Білла Гейтса. Засновник корпорації Microsoft знаходить час для читання. Можливо, і ви захочете спробувати його наздогнати?
Американський бізнесмен регулярно публікує дописи про літературні вподобання у своєму блозі. Тож пропонуємо свіжу підбірку його книжкових фаворитів.
1. Stranger in a Strange Land, Роберт Гайнлайн
Це улюблений науково-фантастичний твір Білла Гейтса з усіх, які він читав у підлітковому віці. Виявляється, саме цей жанр бізнесмен полюбляв найбільше, коли був школярем, і може порадити чимало цікавинок такої літератури.
“Stranger in a Strange Land” — одна з найпопулярніших книг Роберта Гайнлайна, опублікована в 1961 році. Історія розповідає про хлопчика, який зростав на Марсі, а коли подорослішав — відправився на Землю. Звуть його Michael Valentine Smith, він має екстрасенсорні здібності та суперінтелект.
За сюжетом, хлопчика зацікавили світові релігії, коли той потрапив на нашу планету, тож він вирішив започаткувати власну. Вона називається “Church of All Worlds” і нагадує культуру хіпі. Автор історії передбачив цей міжнародний молодіжний рух в Америці задовго до його виникнення.
I love sci-fi that pushes your thinking about what’s possible in the future.
Твір заглиблює читача у філософію життя Роберта Гайнлайна та його занепокоєння щодо майбутнього. У книзі багато науково-фантастичних деталей, є гумористичні частини та зовсім неочевидний фінал. Заінтриговані?
2. Surrender, Боно
Цікавий варіант для шанувальників автобіографічних історій та фанатів рок-гурту “U2”. Це розповідь вокаліста Боно про своє творче становлення та шлях до успіху.
Музична творчість Пола Хьюстона справжнє ім’я Боно розпочалася у 11 років зі співу в хорі для хлопців у дублінській гімназії. Його батько добре співав, тож хлопчик успадкував цей талант від нього. Проте сім’я зовсім не підтримувала Пола, тому у книзі описано чимало кризових приватних історій.
Білл зізнається, що він не є великим шанувальником “U2”, проте після особистого знайомства з Боно, було цікаво прочитати про гострі події з його життя.
Ось що Боно написав у книзі, щоб узагальнити історію свого творчого успіху:
There are only a few routes to making a grandstanding stadium singer out of a small child. You can tell them they’re amazing, that the world needs to hear their voice, that they must not hide their ‘genius under a bushel. Or you can just plain ignore them. That might be more effective. The lack of interest of my father, a tenor, in his son’s voice is not easy to explain, but it might have been crucial.
“U2” — це об’єднання чотирьох хлопців з однаковими цінностями. Усі вони займаються боротьбою з бідністю та нерівністю у світі, а також присвячують себе мистецтву. Цікаво відстежувати процес становлення гурту та створення їхніх найвідоміших пісень. Книга “Капітуляція” — це відверта біографічна розповідь. Будьте готові до цього!
3. Team of Rivals The Political Genius of Abraham Lincoln, Доріс Ґудвін
Білл Гейтс зізнається, що є справжнім фанатом Авраама Лінкольна. Він прочитав багато матеріалів про 16-го президента США, вивчав його біографію та аналізував історичні промови. На думку Білла, ця книга є найкращим описом персоналії Лінкольна.
У 2022 році вивчати біографії впливових постатей як ніколи актуально. Ця оповідь проводить паралелі з часом, коли нація мала справу з насильницькими повстаннями, расизмом та регіональними розколами. Лінкольна вважають найвидатнішим президентом Америки, який разом з тим зумів залишитися глибоко моральною людиною. Тому лідерам країн та чиновникам є чому повчитися з біографії видатного діяча. Якщо ви керуєте великою компанією, це must have на вашій книжковій полиці.
Гейтс радить звертатися до біографічних книг, коли потрібно розв’язувати складну проблему. Він і сам так робить.
Whenever I have tried to solve a tough problem, whether it’s in technology or philanthropy, I’ve started by looking for great examples from history. In these turbulent times, Abraham Lincoln is as good a model as you will find.
4. The Inner Game of Tennis, Тімоті Галлвей
Ви можете не дуже захоплюватись тенісом, проте Білл Гейтс радить прочитати цю книгу кожному. Обіцяє, що не пошкодуєте!
Сам мільярдер прочитав її кілька разів, що зовсім непритаманно для нього. Виявляється, Гейтс грав у теніс в юності, доки не довелося повноцінно зосередитися на роботі в компанії Microsoft.
У своїй книзі Галлвей розповідає, наскільки важливий душевний стан під час гри, що навіть фізична підготовка відіграє менше значення. Він розділяє “зовнішню” і “внутрішню” гру в теніс та знаходить збіги з цим поділом у реальному житті.
Книга була написана ще у 1974 році. З роками теніс розвивався, змінювався стиль гри, чемпіонами ставали різні гравці. Проте, якщо зовнішня гра змінилася, то внутрішня — залишилася незмінною назавжди.
The secret to winning any game lies in not rying too hard.
Ця книга навчила Білла конструктивно ставитися до роботи, допомогла розібрати власні помилки та вплинула на його продуктивність. Можливо, для вас вона також відкриє нові межі!
It’s the best book on tennis that I have ever read, and its profound advice applies to many other parts of life. I still give it to friends today.
5. Mendeleyev’s Dream, Пол Стратерн
Пригадуєте, як саме виникла періодична таблиця? Ще зі шкільного курсу хімії ми пам’ятаємо, що вперше вона була запропонована вченим Дмитром Менделєєвим. Існує легенда, що вона нібито йому наснилася. Ця книга розповідає про це, а також захопливо аналізує, як розвивалася наука і людська допитливість з часів Стародавньої Греції.
Because we understand atoms, we can make chips, and therefore we can make software, and therefore we can make AI. Everything goes back to the periodic table.
Пол Стратерн вважає, що люди занадто зосереджені на питаннях релігії та мало цікавляться наукою. Тому більшу частину своєї книги він написав про дослідження хімії та алхімії. Автор розповідає про епатажних особистостей, які вивчали ці науки протягом багатьох років. Один із найцікавіших розділів — про Парацельса, швейцарського лікаря й алхіміка 1500-х років.
За словами Гейтса, “Mendeleyev’s Dream” — найкраща книга про періодичну таблицю, яку він коли-небудь читав. Вона точно допоможе вам зрозуміти, як розвивається нова наука.
А після того, як ви прочитаєте всі ці книги, сміливо заявляйте: “Я читаю, як Білл Гейтс!” Повірте, це вразить всіх! До речі, якщо ви не боїтеся сміливих викликів, беріться читати їх мовою оригіналу. А для того, щоб це було робити простіше — приєднуйтеся до наших студентів у Першому Кембриджському центрі на курси англійської, аби бути впевненим у своїй англійській на 100%!
Дякуємо за ваш коментар! Після модерації ми опублікуємо його на нашому сайті :)