5 книг англійською, які ваш підліток може читати в оригіналі

book

Незалежно від того, чи ваш підліток — затятий буквоїд, чи лінивий читач, кожен з них може отримати користь від занурення у хорошу книжку. Підлітки, які багато читають, можуть легше розуміти складні концепції, краще складати стандартизовані іспити і часто добре сприймають тих, хто відрізняється від них самих. Насправді для багатьох підлітків, які заявляють, що ненавидять читати, правильно підібрана тема може усунути бурчання від обов’язкового списку для читання та змусити їх без умовляння поглинати книжки.

Можливо, ви вже знаєте основні твори таких літературних легенд, як Харпер Лі та Дж. Д. Селінджер, Дж. К. Роулінг. Якщо вони не вразили вашого чада, у нас є більше незвичайних варіантів, які можуть зачепити їхню фантазію. Незалежно від того, чи ваш підліток любить читати чи ні, у нас є щось, що змусить його більше не закочувати очі, коли він чутиме слово “читання”.

Вивчайте англійську з нами!

З чого почати?

Насправді, підліткам дуже важливо, щоб книги були цікавими і на рівні, що відповідає їхнім читацьким здібностям. Якщо вони бачитимуть, що можуть читати англійською, це їх сильно мотивуватиме. Однак знайти книги, які цікаві підліткам і відповідають рівню їх читання, не завжди легко. Для студентів рівня А1-В1 настійно рекомендуємо використовувати graded readers — адаптовані книги без складної граматики та лексики. Більшість основних видавництв, що публікують книги для вивчення англійської, мають такі серії для читання. Наприклад:

Cambridge Readers

Penguin Readers

Oxford Readers

Macmillan Readers

Cengage Readers

British Council Readers

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ресурси, що допоможуть підліткам вивчати англійську вдома

Світові бестселери

Хоч адаптовані книги — це чудовий спосіб змусити підлітків читати англійською мовою, на вищих рівнях (B2.1 +) радимо доповнювати їх літературою, яка не адаптована для вивчення англійської мови. Втім вибір має бути дуже обережним, оскільки, якщо підліток читатиме і не розумітиме змісту книги, це може дуже знеохотити та демотивувати його.

 • DIARY OF A WIMPY KID

Автор щоденника, Джефф Кінні, ніколи не сподівався стати дитячим письменником. З дитинства він мріяв стати газетним карикатуристом. У 1998 році у Джеффа з’явилась ідея для “Diary of a Wimpy Kid” — історії про слабака, на ім’я Грег Геффлі, що навчається в середній школи. Джефф працював над своєю книгою майже вісім років, перш ніж показати її видавництву в Нью-Йорку.

Спочатку Джефф опублікував книгу в Інтернеті на Funbrain.com. Сьогодні інтернет-версія “Щоденника слабака” налічує понад 80 мільйонів відвідувань, і її щодня читають понад 70 000 дітей. Згодо твір отримав продовження, і налічує тринадцять книг, а також став основою для повноцінного кінофільму, в якому сам автор зіграв одну з епізодичних ролей:

 • TIMMY FAILURE: MISTAKES WERE MADE

Книга Стефана Пастіса про одинадцятирічного хлопчика, який переконаний, що він – найкращий детектив у місті. Тіммі Фейл керує своїм детективним агентством “Епік Фейл” та розплутує різні справи разом із своїм другом – гігантським полярним ведмедем. На шляху до успіху Тіммі долає масу перешкод, серед яких були: мама, школа, кращий друг-ідіот і білий ведмідь. Тіммі також трохи неосвічений і наївно впевнений в своїх навичках. Усе це звучить гнітюче, але книга насправді є чудовим поєднанням незвичайної нерозумності та більш серйозних проблем. У цій книзі багато несподіваних поворотів і гегів (комічних ситуацій), тому історії про Тіммі Фейла можна сміливо радити тим, хто не любить читати.

Сьогодні серія налічує вже три книги, а на початку 2020 року в Америці студія “Дісней” зняла сімейний фільм про Тімма Фейла – школяра, який розслідує злочини і веде щоденник.

 • THE STRANGE CASE OF ORIGAMI YODA

Книгу написав американський дитячий письменник Том Англебергер у 2010 році. Знайомтесь, це Дуайт, дивовига із шостого класу. Дуайт робить багато дивних речей, наприклад, носить одну і ту ж футболку протягом місяця або каже людям називати його “капітаном Дуайтом”. Це бентежить, особливо Томмі, який щодня сидить з ним за обідом.

Але Дуайт робить одну круту штуку – оригамі. Одного разу він зробив фігурку Йоди з оригамі. І саме тоді все стає загадковим. Йода з оригамі може передбачати майбутнє і запропонувати найкращий спосіб впоратися зі складною ситуацією. Його поради насправді працюють, і незабаром більша частина шостого класу вишиковується зі своїми питаннями.

Томмі хоче дізнатися, як Йода може бути таким розумним, коли сам Дуайт такий тупий. Дуже важливо, щоб Томмі розгадав таємницю, перш ніж скористатися порадою Йоди щодо ДУЖЕ ВАЖЛИВОГО ПИТАННЯ, пов’язаного з однією дівчиною.

Книга – це матеріали справи Томмі про його розслідування “Дивної справи Йоди з оригамі”.

Сьогодні серія налічує вже шість книжок.

Том Англебергер каже, що частково до написання книги його надихнув майстер оригамі Фуміакі Кавахата та його Йода, якого він побачив в Інтернеті.

 • THE CURIOUS INCIDENT OF THE DOG IN THE NIGHT-TIME

Цікаво, що англійська назва книги британського письменника Марка Хеддона є відсиланням до оповідання Артура Конан Дойля “Срібний”, в якому Шерлок Холмс розкриває вбивство, звернувши увагу на дивну поведінку собаки в ніч злочину.

Головний герой роману – Крістофер Джон Френсіс Бун – 15-річний хлопчик з синдромом Аспергера. Одного разу Крістофер виявляє в саду мертве тіло сусідської собаки на ім’я Веллінгтон з увіткненими в неї садовими вилами. Він вирішує розслідувати вбивство, незважаючи на заборони батька.

Хлопчик починає писати книгу про вбивство собаки, куди ретельно записує всі свої думки. В ході розслідування він знайомиться з сусідами, яких до цього не знав, хоча і жив з ними на одній вулиці. Від однієї з сусідок, літньої пані Александер, Крістофер дізнається про те, що його мати зраджувала батькові з містером Ширс – чоловіком господарки вбитої собаки.

Пізніше Крістофер знаходить листи матері і дізнається, що насправді вона не померла, а втекла з містером Ширс. Батько Крістофера признається, що собаку вбив він. Крістофер втікає з дому до матері. Спочатку вона дає йому притулок, але одного разу коли містер Ширс побився з Крістофером, мати забирає його і приїжджає в Суїндон, виселяючи батька Крістофера з дому. Крістоферу дозволяють скласти іспити з математики, батько намагається повернути його довіру і навіть дарує цуценя. Крістофер мріє, що здасть і інші іспити, стане вченим, винайме житло.

Після виходу роману стала поширюватися думка, що роман дає точне уявлення про свідомість людини з аутизмом, причому деякі особливості поведінки хлопчика вказують на те, що у нього синдром Аспергера. Але в 2009 році Марк Хеддон спростував ці домисли, заявивши у своєму блозі, що в книзі цей синдром не описується, а сам він не є експертом з даного питання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як зв’язно висловлювати свої думки англійською 

 • ALEX RIDER

Мова йде про серію шпигунських романів британського автора Ентоні Горовіца про шпигуна-підлітка на ім’я Алекс Райдер. Серія орієнтована переважно на підлітків та молодих людей та включає тринадцять романів, а також шість графічних романів (у форматі коміксів), сім оповідань та додаткову книгу.

Перший роман “Stormbreaker” вийшов у Великобританії у 2000 році, а в 2006 році був адаптований до фільму за участю Алекса Петтіфера.

Алекса, головного героя, вербують у MI6 після того, як він дізнався правду про життя та смерть свого дядька-шпигуна. Його відправляють виконувати останню місію свого дядька: слідкувати за мультимільйонером на ім’я Герод Сейл та його творінням, революційним та нещодавно розробленим комп’ютером під назвою Stormbreaker, який Сейл дарує кожній школі в Англії. Пізніше Алекс виявляє, що Stormbreaker містить смертельний вірус, і що Сейл планує вбивати британських школярів. Врешті-решт Алекс виконує план і досягає успіху в своїй першій місії.

Інші книги циклу:

 • Stormbreaker
 • Point Blanc
 • Skeleton Key
 • Eagle Strike
 • Scorpia
 • Ark Angel
 • Snakehead
 • Crocodile tears
 • Scorpia Rising
 • Russian Roulette

Вивчайте англійську з нами!