10 цікавих фактів про феномен Daft Punk

10 интересных фактов про феномен Daft Punk

У світі є речі незмінні та поза часом (to be timeless). Неважливо, який зараз рік надворі, 2021 чи 1993, французький музичний дует Daft Punk – це легенда приблизно на рівні (to be treated as) the Beatles, Nirvana чи Depeche Mode. Усі легенди різні, але їх поєднує (to have something in common), щонайменше одна спільна риса: такі музичні зірки горять довго, вони не падають і не гаснуть. Тим паче, давайте будемо щирими (sincere, open), кожна друга людина на планеті знає цей гурт та може наспівати (to sing a tune of) їхній відомий трек з Pharrell Williams “Get Lucky”.

У далекому 1993, коли я ще була школяркою, французький ді-джей Тома (європейці перейменували (to rename into) його на Томас) та музикант Гі-Мануель створили гурт, який на той час називався Darlin’ і мав ще третього учасника, Лорана, який так і не став частиною зіркового дуету. І саме з 90х починається все найцікавіше, адже гурт у такому складі проіснував недовго. Але завдяки поганим відгукам преси (press response) тріо стало дуетом та ще й перейменувало себе в Daft Punk. А знаєте, чому саме така назва? Усе геніальне просте (genius is simplicity). Одне з видань назвало музику тріо Darlin’ “daft punky thrash”, що в перекладі означає “безглузде нікудишнє сміття”.
Щоби бути на вершині (to reach for the stars), спочатку потрібно торкнутися дна (to hit rock bottom) – життєва істина, про яку ми маємо пам’ятати. Два французьких побратими стали дуетом і навіть і не подумали впадати у відчай (to fall into despair). У музиці зачиняються одні двері студії звукозапису – і відразу ж відчиняються інші, у буквальному сенсі фрази. Поки дует пересувався по студіях, вони писали музику в стилі диско, електро та хаусу, що врешті решт вилилося в їхній персональний стиль – французький хаус.

Саме про цей гурт хочеться зробити список найцікавіших фактів. Отож:
1. Рідне місто – Париж, хоча в багатьох музиколюбів гурт асоціюється з Нью-Йорком.
2. Знакові альбоми, які зламали всі музичні стереотипи (to break the mold) – “Homework” (1997), “Discovery” (2001) та “Human After All” (2005). Останній музичні критики прийняли холодно, але фанати гурту були в захваті.
3. Найуспішніший трек гурту, “Get Lucky”, побачив світ у 2013 році і відразу побив музичні рекорди (to hit the records). Вокальні партії виконав Pharrell Williams, а гітарні – Nile Rodgers (продюсер проектів для David Bowie). Якщо ви користуєтеся таким музичним ресурсом, як Spotify, то маєте знати, що “Get Lucky” в той же день став треком, який за добу послухали рекордну кількість раз на території Великобританії та США. А кавери (нове виконання існуючої композиції) на оригінал і досі записуються та слухаються на повторі.

4. Найцікавіший елемент іміджу музикантів – це, звичайно ж, їхні шоломи. Після релізу “Discovery”, де Тома та Гі зіграли роль напівлюдей-напівроботів, ці образи за ними закріпилися і стали візитною карткою дуету (to be a distinctive feature оf). З тих пір вони майже ніколи не показують обличчя, а фанати шаленіють від такого візуального складника.
5. Гурт має свій напій: лімітована (limited) версія Coca Cola, яку випустили лише у Франції в обмеженій кількості, у золотій та сріблястій гаммі кольорів, а на етикетках був напис «Daft Coke inspired by Daft Punk».
6. Перший альбом, сьомий трек, сто сорок чотири. Саме стільки разів повторюється фраза «Around the World» в однойменній (same-name, eponymous) музичній композиції з альбому “Homework”.
7. Сам David Bowie особисто просив дует зробити ремікс на одну з його пісень. Хлопці ввічливо відмовили.
8. В 2010 році гурт дістав французький Орден Мистецтва та Літератури.
9. На поточний момент є лише декілька фото із зображенням Тома та Гі-Мануеля з відкритими обличчями.
10. Гурт спробував себе в ролі режисерів. У травні 2006 року музиканти представили (to represent) художній фільм про роботів, які намагаються стати людьми «Daft Punk’s Electroma».
Підсумувати всі десять фактів хочеться короткою, але лаконічною фразою «Талановиті люди талановиті в усьому» (they can walk and chew gum at the same time). Daft Punk – це музичний та культурний феномен, зірка якого ніколи не згасне. Harder, Better, Faster, Stronger!

daft punk takeaway ua
Прагнете більше музики? Читайте про Gorillaz, які були віртуальними ще до того, як це стало трендом.

Бажаєте спробувати навчатися онлайн?