2020, давай, до побачення під музику геніальних та віртуальних Gorillaz

Провожаем год с Gorillaz и английским

Яким одним прикметником ви описали би рік, який минає? Складний (challenging, complicated), незвичний (out of the crowd, more than ordinary), фільтруючий (filtering), стресовий… Впевнена, саме такі думки крутяться у вас у голові (thoughts run in one’s head) зараз. Але слово, яке має теж стояти поряд – це оцифрований (digitized) або ж онлайн. Усе життя перейшло в докорінно новий формат у всіх сферах нашого існування – онлайн-існування. Уроки та зустрічі в Zoom-і, тренування з екрану телефону, прослуховування аудіокниг та відвідування онлайн-концертів. Так, так, тепер ми фанатіємо (to go crazy over) від музики в онлайн-режимі, і це нові ритми нашого життя, приймаємо ми їх чи ні.

Бажаєте спробувати навчатися онлайн?


Але справа в тому, що є одна культова група, яка фактично передбачила (to predict, to see in advance) онлайн-формат нашого буття та прийняла його ще 22 роки тому. У 1998 році, уявляєте? Ви, мабуть, здогадалися, про який гурт йде мова. Британський колектив віртуального характеру Gorillaz зі своїми героями, у кожного з яких своя особиста історія, а саме:

  • 2-D або ж Стюарт, але анімований персонаж не любить своє ім’я. Він є вокалістом гурту, грає на клавішах та скромно просить кликати його 2-D або ж нескромно «чорнооким та синьоволосим богом музики».
  • Мердок Ніккалс (Murdoc Niccals), бек-вокаліст, який ще грає на бас-гітарі, час від часу дратується (to get mad, to be angry with), що 2-D називають фронтменом. Він відповідає (to be responsible for, to be in charge of) за основну концепцію групи та є нахабним (bold), але таким талановитим.
  • Рассел Хоббс (Russel Hobbs), барабанщик-перкусіоніст, не такий амбітний, як його віртуальні колеги, але творчий та з гарними манерами (well-mannered), полюбляє смачненьке та ненавидить дієти.
  • І, нарешті, найніжніша та найжіночніша частина віртуальної музичної планети під назвою Gorillaz, дівчинка 10-ти років, Нудл (Noodle). За анімаційним сюжетом вона народилася в Японії, грає на гітарі та підспівує. Цікавий факт, що в перекладі з англійської noodle означає локшина, а на мові сленгу це слово часто вживають у значенні «дурненький, недалекий». Анімаційна Нудл не ображається на своїх музичних побратимів, бо знає, що то з любов’ю та ніжністю.


Уявили собі цілий музично-віртуальний всесвіт? Але ж ви розумієте, що його хтось мав створити і стояти у витоків (to stand at the origins of) геніальної ідеї. Фронтмен групи Blur Деймон Албарн та його близький друг Джеймі Х’юлетт, британський художник коміксів, одного разу сіли, поговорили та придумали щось неймовірне, що вразило всіх без винятку музичних фанатів. Гурт був занесений до книги рекордів Гіннесса як «найкращий віртуальний гурт». Кожен альбом, який випускає група, відразу стає бестселером та розходиться мільйонними примірниками.
Gorillaz не бояться експериментувати та грають із найпопулярнішими музикантами світу. Гурт не зупиняється на одному музичному жанрі та талановито балансує (to balance, to strike a balance between) десь між альтернативною версією року (rock), хіп-хопом (hip hop), репом (rap), тріп-хопом (trip hop) та електронікою (electronic). Такі легенди, як Мадонна та Елтон Джон, охоче підспівують Gorillaz, бо все, що робить гурт, має відтінок шаленої популярності. Красунчик-актор Брюс Вілліс, не задумуючись, знімається в кліпі “Stylo”, а харизматичний (charismatic, vibrant) репер Snoop Dogg підспівує аж у двох музичних роботах: “Welcome to the World of the Plastic Beach” та “Hollywood”.

Я можу довго робити дві речі в цьому випуску: підсумовувати 2020 та розказувати про геніальність Gorillaz, але краще один раз послухати альбом та відчути всю віртуально-музичну особливість гурту. Отже, вмикаємо альбом “Demon Days” (2005) та пошепки говоримо магічне заклинання: «2020, давай, до побачення!».

Що ще додати до свого новорічного списку відтворення? Топ-5 пісень від Coldplay: у новий рік зі старими та новими піснями гурту.

gorillaz takeaway