Bonobo: музика наших серцевих ритмів

bonobo

У сучасному світі є три мови, яким не потрібен переклад: мистецтво, гумор і, безперечно, музика. Їх ми розуміємо на підсвідомому рівні, душею та серцем. До речі, про серце. А чи відомо вам, що кожен жанр музики підлаштовується (to keep up with, to tune to) під наші серцеві ритми? Темп такого жанру, як реггі, наприклад, розрахований на 66 ударів серця, електронний стиль хаус – 110–130 ударів, а хардкор – цілих 195!

Герой цього випуску зміг знайти ідеальне звучання для людського серця в електронній музиці – 125–128 ударів. Саймон Грін, який створив музичний проект Bonobo, із кожним треком гіпнотизує та рухає шанувальників у своєму ритмі. Саймон дійсно розуміється (to be an expert in, to have an ear for) на ритмах, тому що одна із його перших професій – церковний дзвонар в англійській церкві. Ді-джей та музикальний продюсер грає на багатьох інструментах, а свій перший дебютний альбом «Animal Magic» (2000 р.) він створив самотужки. Саме після цієї творчої роботи популярність Bonobo набирає обертів (to gain steam). Його починають називати піонером у жанрі даунтемпо (downtempo) (назва говорить сама за себе). Ді-джей гармонійно вплітає ноти тріп-хопу (trip hop) та чилауту (chillout) у свої музичні композиції. Талант Бонобо не залишається непоміченим: музичні лейбли зі світовими іменами (Tru Thoughts, Ninja Tune) починають із ним співпрацювати, а сам музикант знаходить свою аудиторію.

Варто зауважити, що Саймон має дві цінності: музика та сім’я. Його батьки та дві рідні сестри підтримували ще з дитинства музичну цікавість хлопчика. Він зростав на мотивах англійської народної творчості. Мабуть, тому йому близький не академічний, а більш довільний підхід у створенні своїх шедеврів. У 2017 році він присвятив цілий студійний альбом своїй родині – «Migration». Назва альбому символічна, тому що наразі ді-джей живе в Америці, а його сестри зі своїми родинами – далеко від нього. Також альбом знаковий тим, що він витриманий у легкій манері Bonobo, яка занурюється (to delve into) у меланхолічність. І родзинкою пластинки стали запрошені вокалісти (to feature such vocalists as): канадський інді-дует Rhye та марокканський етно-коллектив Innov Gnawa. Щоби відчути всю джазовість та мелодійність альбому, почніть із прослуховування композиції Kerala, і все зрозумієте.

Саймон Грін – людина-оркестр, талановитий музикант та продюсер, який звертається до поціновувачів в особливій манері, розмовляючи з ритмами їхніх сердець. 23 жовтня музична аудиторія мала змогу побачити відеороботу Bonobo з Olafur Arnalds (ісландський ді-джей) «Loom». Колаборація британських нот та ісландських стихій стала влучним поєднанням (to make a perfect match). Саме відео було відзняте в Ісландії та несе в собі цілу музичну філософію. Слухаємо, дивимося та надихаємося!

Бажаєте розуміти не лише ритми, але й тексти зарубіжних пісень? Не забувайте відвідувати курси англійської.

Що ще почитати: Вчимо англійські ідіоми з піснями Depeche Mode, The Beatles, Muse та Scorpions!