Вчити іноземну мову за книгами, фільмами та навіть піснями — дуже корисно та, певною мірою, ефективно. Проте, однією із найскладніших навичок для студента є розмовна мова, а її нелегко покращити без будь-якої допомоги.
Звичайно, можна відвідувати курси англійської чи займатися з репетитором, але є ще один варіант: знайти партнера для спілкування у мережі. Ми зібрали список ресурсів, де ви можете це зробити. Вперед до перегляду!
Tandem
Провести час з користю з телефоном у руках допоможе програма Tandem. Вона безкоштовна, хоча існує і платна версія: під час реєстрації ви зможете вибрати 7-денний пробний період, який можна скасувати будь-якої миті.
Програма розрахована на пошук партнера саме для практики розмовної мови. Не плутати з сайтами або програмами для романтичних знайомств
Під час створення профілю вам потрібно вказати трохи інформації про себе ім'я, звідки ви родом, вік, рідна мова та побажання: яку мову ви хотіли б попрактикувати, який у вас рівень і що для вас важливо у партнері. Наприклад, це має бути носій мови чи просто охочий поліпшити свої навички.
Після створення профілю ви зможете налаштувати фільтр і вибрати зі списку людей, які відповідають вашим запитам. Однак і вам можуть написати інші користувачі, які хотіли б вивчити чи попрактикувати вашу мову.
Принцип роботи чату у Tandem
Чат Tandem має неймовірно корисну функцію: натиснувши на повідомлення, відправлене вашим партнером, ви можете відразу ж коригувати його помилки. Після цього він побачить свій текст виправленим.
Червоним будуть вказуватися помилки, а зеленим — правильний варіант. Ваші повідомлення можуть виправлятися так само.
Так ви не тільки спілкуватиметеся на різні теми, але ще й покращуватимете свій рівень! У чаті є й автоматичний перекладач, який не лише перекладає, а й може озвучувати текст.
Крім того, за вашим бажанням ви можете надсилати голосові повідомлення, дзвонити або спілкуватися по відеозв’язку й навіть домовлятися про особисту зустріч — всі ці функції можна налаштувати у профілі.
HelloTalk
Є схожа програма під назвою HelloTalk. Функції та інтерфейс мало чим відрізняються від Tandem.
Проте після реєстрації на HelloTalk ви зможете спробувати всі опції в чаті з ботом, аби навчитися користуватися ними. Це досить корисна фішка, особливо якщо ви не дуже впевнено почуваєтеся в таких додатках.
InterPals
Якщо ви не хочете витрачати час на телефонні програми, можна спробувати сайти для пошуку друга за листуванням. Одним із найкращих для цього є InterPals. Реєстрація та створення профілю тут також є обов’язковими.
На відміну від вищезазначених програм, InterPals не робить ставку лише на практику мови, тому на сайті немає можливості виправляти помилки у повідомленнях або надсилати аудіозаписи. З технічного погляду сайт програє іншим ресурсам, але він надає чудовий майданчик для практики мов, пошуку партнера з листування та друзів по всьому світу.
Загалом ви можете писати будь-кому та будь-коли, незалежно від ваших мовних уподобань. Достатньо створити персональний обліковий запис і зайти в розділ пошуку на сайті.
За бажання ви можете фільтрувати його: поставити бажані мови, країни, стать та вік. Перевагою сайту є те, що він видає набагато більше користувачів у пошуку, а відповідно, зростають і шанси знайти відповідного партнера для листування.
Поради зі спілкування онлайн
Якщо у вас мало досвіду користування подібними ресурсами, не варто хвилюватися — спілкуватися онлайн нескладно. Однак ми маємо кілька порад, які допоможуть вам отримати максимальну користь та задоволення від такого спілкування:
1. Створіть цікавий та інформативний профіль: напишіть кілька слів про себе, свої інтереси та цілі навчання. Так ви зможете залучити користувачів зі схожими уподобаннями.
2. Не бійтеся писати першими — спочатку вам будуть писати часто, але з часом кількість повідомлень зменшиться. Це нормально, адже нові анкети зазвичай перебувають у фокусі уваги. Просто візьміть справу у свої руки: пошукайте цікавих вам співрозмовників і напишіть їм перше повідомлення.
3. Практикуйте мову, навіть якщо у вас низький рівень. Не думайте, що спілкування онлайн лише для просунутих студентів! Це можна робити починаючи з рівня Elementary і навіть Beginner. Однак варто уточнити у партнера, чи він готовий допомогти вам у такому випадку. Ви також можете запропонувати свою допомогу у вивченні вашої мови – багато іноземців зараз зацікавлені в українській та російській.
4. Не бійтеся робити помилки в розмові. Чим більше ви їх зробите – тим більше зможете виправити! Слухайте поради свого онлайн-друга, звертайте увагу на те, як і що він каже чи пише. Надалі це дасть вам величезну перевагу у вивченні іноземної мови.
5. Якщо вам не дуже зручно спілкуватися на будь-якій зі згаданих платформ, ви завжди можете запропонувати своєму партнеру обмінятися контактами — номерами в месенджерах, соцмережами або адресою електронної пошти.
Проте будьте обережні: не всі готові надати особисті дані незнайомцям, тому запитати про це варто вже після того, як ви познайомитеся краще.
6. Не забувайте про правила безпеки в Інтернеті. У жодному разі не передавайте гроші та не повідомляйте секретні дані партнерам з листування. Якщо ваш онлайн-друг поводиться агресивно і завдає вам незручностей, на всіх згаданих ресурсах є функція блокування та скарги адміністраторам.
Спілкування онлайн не тільки допоможе вам попрактикувати мову та вивчити щось нове, але цілком можливо знайти хороших друзів по всьому світу, дізнатися більше про різноманітні країни й обмінятися культурним досвідом.
Якщо ж відчуваєте, що вам не вистачає розмовної практики, відвідуйте курси англійської мови. Наприклад, вам неодмінно підійде курс Розмовна англійська у нашому центрі. Досвідчені викладачі допоможуть вам подолати мовний бар’єр, поповнити словниковий запас та розмовляти англійською без зайвого стресу.
Дякуємо за ваш коментар! Після модерації ми опублікуємо його на нашому сайті :)