Як знайти онлайн-партнера для практики мови

Как найти онлайн-партнера для практики языка

Вчити іноземну мову за книгами, фільмами та навіть піснями – досить корисно та певною мірою ефективно. Але однією з найскладніших навичок є розмовна мова, а її нелегко покращити без чиєїсь допомоги. Звісно, можна відвідувати заняття та займатися з репетитором, але є й ще один варіант: знайти собі партнера для спілкування в мережі. Серед багатьох ресурсів мені особливо сподобалися кілька.

Якщо ви, як і я, зрідка розлучаєтеся зі своїм смартфоном, то можете витратити час із користю, завантаживши додаток Tandem. Він безкоштовний, хоча є і платна версія: під час реєстрації ви можете обрати 7-денний пробний період, який можна в будь-який момент скасувати.

Самий же додаток призначений для пошуку партнера саме для практики розмовної мови – не плутати зі сайтами або додатками для романтичних знайомств!

Під час створення власного профілю вам потрібно вказати трохи інформації про себе (ім’я, звідки ви, вік, рідна мова) та чому надаєте перевагу: яку мову чи мови хотіли би попрактикувати, який у вас рівень на даний момент і що для вас важливе в партнері. Наприклад, це має бути носій мови чи просто такий самий учень, як і ви, які в нього цілі, інтереси тощо. Після створення профілю ви зможете налаштувати фільтр та обрати зі списку людей, які підходять під ваші запити. Однак і вам можуть написати інші користувачі, які хотіли би вивчити чи попрактикувати вашу мову.

Приложения для практики английского

Чат Tandem має неймовірно корисну функцію: натиснувши на повідомлення, відправлене вашим партнером, ви можете одразу ж коректувати його помилки. Після цього він побачить власний текст вже виправленим: червоним будуть вказуватися помилки, а зеленим – правильний варіант. Природньо, що ваші повідомлення теж можуть виправлятися так само. Відтак, ви не лише будете спілкуватися на різні теми, але ще й покращувати власний рівень! У чаті є й автоматичний перекладач, який не лише перекладає, але й може озвучувати текст. Окрім того, за вашим бажанням ви можете відправляти голосові повідомлення, робити аудіо- та відеодзвінки та навіть домовлятися про особисту зустріч – усі ці функції можна налаштувати в себе в профілі.

До речі, є схожий додаток, що зветься HelloTalk. Функції та інтерфейс мало чим відрізняються від Тандема. Однак після реєстрації на HelloTalk у вас буде можливість спробувати всі опції в чаті з ботом, щоби навчитися ними користуватися. Це досить корисна фішка, особливо якщо ви не дуже впевнено себе почуваєте в таких додатках.

Якщо ж ви не бажаєте витрачати час на телефонні програми, завжди можна спробувати різноманітні сайти для пошуку друзів для листування. Для мене кращим поки що є InterPals. Реєстрація та створення профілю тут також обов’язкові. На відміну від вищезгаданих додатків, InterPals не робить ставку виключно на практику мови, тому на цьому сайті немає можливості виправляти помилки в повідомленнях, відправляти аудіозаписи тощо. Якщо чесно, навіть картинку тут можна відправити з труднощами. Отже, із технічної точки зору сайт явно програє іншим ресурсам, на що, до речі, неодноразово жалілося багато користувачів.

Проте InterPals забезпечує чудовий майданчик для практики мов, пошуку партнера з листування, друзів з усього світу та, загалом, просто цікавих людей для спілкування онлайн. Отже, ви можете писати кому та коли завгодно, незалежно від ваших мовних вподобань. Достатньо створити власний акаунт і зайти до розділу пошуку на сайті. За наявності бажання, звісно, ви можете фільтрувати його: налаштувати й бажані мови, і країни, і стать, і вік. Перевагою сайту є те, що він видає набагато більшу кількість користувачів у пошуку, а відповідно, зростають і шанси знайти відповідного партнера для листування.

Как найти партнеров для практики разговорного английского

Якщо у вас мало досвіду використання таких ресурсів, не варто хвилюватися – спілкуватися онлайн зовсім нескладно. Але ось кілька порад, які допоможуть дістати максимальну користь від такого спілкування:

  1. Створіть цікавий та інформативний профіль – напишіть кілька слів про себе, власні інтереси, цілі навчання. Так ви зможете привабити користувачів із такими ж вподобаннями.
  2. Не бійтеся писати першими – спочатку вам будуть писати часто, але з часом кількість зменшиться. Це нормально, адже нові анкети зазвичай розміщуються перед очима користувачів. Проте візьміть справу до своїх рук: пошукайте цікавих вам співбесідників і напишіть їм перше повідомлення в дружньому тоні.
  3. Практикуйте мову, навіть якщо у вас невисокий рівень. Не думайте, що спілкування онлайн лише для просунутих студентів! Це можна робити, починаючи з рівня Elementary та навіть Beginner. Однак варто уточнити в партнера, чи готовий він чи вона допомогти вам у такому випадку. Ви також можете запропонувати свою допомогу у вивченні вашої мови – досить багато іноземців нині цікавляться українською та російською.
  4. Не бійтеся робити помилки в розмові. Чим більше ви їх зробите – тим більше виправите! Слухайте поради свого онлайн-друга, звертайте увагу на те, як і що він говорить або пише. У подальшому це дасть вам величезну перевагу у вивченні іноземної мови.
  5. Якщо вам не дуже зручно спілкуватися на певній платформі зі згаданих, ви завжди можете запропонувати своєму партнерові обмінятися контактами номерами в месенджерах, соціальними мережами, Skype або імейлами. Але будьте обережними: не всі готові надавати особисті дані незнайомцям, тому питати про це варто вже після того, як ви дізнаєтеся одне одного краще.
  6. Не забувайте про правила безпеки в інтернеті! Ні в якому разі не передавайте гроші та не повідомляйте секретні дані партнерам із листування. Якщо ваш онлайн-друг поводить себе агресивно та спричиняє вам незручності, на всіх згаданих ресурсах є функція блокування та скарги адміністрації.

Как найти партнера для практики английского

Спілкування онлайн не лише допомагає попрактикувати мову та вивчити щось нове, але, цілком можливо, знайти нових знайомих та друзів у всьому світі, дізнатися більше про країни та обмінятися культурним досвідом.

Не забувайте також відвідувати наші розмовні англійські клуби, якщо відчуваєте, що вам не вистачає мовної практики.

Ще корисне:

Як працювати над англійською вимовою самостійно

Чи варто вчити кілька іноземних мов одночасно?

Чому студентам рівня Elementary вчитися найскладніше?