Англійська для подорожей: що вчити насамперед?

Английский для путешествий что учить в первую очередь

Одна з найпопулярніших причин вивчення англійської мови серед наших студентів – це подорожі. Усі ми мріємо опинитися в Лондоні та спитати в першого ж перехожого дорогу до Британського музею. Але чи одну лише Велику Британію хочемо ми відвідати? Як показує мій власний досвід та життєві історії студентів, загалом у подорожах ми використовуємо доволі-таки базові теми та вокабуляр, у той час як складні граматичні структури та різноманітні вислови «залишаються у валізі». Хоч англійська і є міжнародною мовою, це не означає, що всі люди, з якими вам доведеться спілкуватися, будуть знати її на вашому ж рівні чи вище. Давайте створимо перелік найважливіших тем та розглянемо ситуації, у яких вони можуть дійсно стати в нагоді.

the british museum

Giving directions

Ми часто думаємо, що з появою GoogleMaps у нашому житті це вже неактуально. У контексті пошуку певної локації в місті – можливо, але як щодо більш закритих просторів, таких як аеропорт чи торгівельний центр?

Ситуація

У мою останню відпустку ми з друзями замовили трансфер з аеропорту до готелю. Оскільки термінал виявився величезним, а компаній, які забезпечують трансфер була величезна кількість, виявилося, що знайти стійку саме нашої компанії було досить проблематично. На допомогу прийшов співробітник служби охорони, який пояснив дорогу. Якби ми не знали англійської, GoogleMaps не дуже б нам допоміг.

Зазирніть за лексикою для подорожей сюди.

At the restaurant

Тут усе доволі передбачувано. Навіть маючи путівку all inclusive, вам однаково захочеться хоча б один раз піти до місцевого ресторану чи кафе. Якщо ви замість тицяння пальцем у меню ввічливо попросите в офіціанта бажані смаколики, це додасть не лише плюс до карми, але й до впевненості в собі. Також було б непогано пройтися лексикою теми Food and Drinks, щоби не розгубитися, розгорнувши саме меню.

Трохи корисної лексики про їжу тут.

shopping

In the shop

Жодна відпустка не обходиться без шопінгу. Оскільки здебільшого в туристичних країнах продавці доволі-таки доброзичливі та привітні, ви навіть уявити собі не можете, скільки можна реально зекономити, вивчивши англійські фрази, пов’язані з покупками та торгом. Але навіть якщо ви не дуже налаштовані просити знижку та вступати в торгівельні переговори, вміти поставити питання щодо вартості чи ж якості товару – must для будь-якого туриста.

Зазирніть також у словничок стилю англійською и не забудьте навчитися відрізняти hoodie від sweatshirt.

А як же граматика?

Так, без неї нікуди, навіть у відпустці. Але не треба засмучуватися. Для мандрівників досить буде взяти до уваги базові теми, такі як:

Бажаєте заговорити англійською вільно?

Звісно ж, це далеко не весь перелік граматичних тем, які можуть вам знадобитися. Але, вивчивши хоча б цей базовий набір, ви вже зможете правильно та ввічливо ставити перехожим питання, а також розуміти речення, якими вам відповідають.

Сподіваюся, ви вже активно пакуєте валізи у відпустку, а разом із ними – і жменьку новеньких висловів англійською. Якщо ще не знайшли щось цікавеньке – у нас на Facebook та Instagram завжди можна знайти добірку з чудовою лексикою, пов’язаною не лише з подорожами, але й з іншими життєвими ситуаціями. Have a nice trip!

Що ще почитати: Going Dutch: топ англійських висловів про нідерландців і чому їх так не люблять.