Мінуси та технічні нюанси вивчення англійської по Skype

Минусы и технические нюансы изучения английского по Skype

Завдяки розвитку сучасних технологій виникають нові методи викладання англійської мови. Останнім часом усе більшою популярністю користується вивчення англійської по Skype. У першій частині ми розглянули позитивні сторони даного методу, але чи є мінуси? Сьогодні поговоримо про них, а ще про технічні нюанси навчання по Skype.

Давайте спочатку розглянемо мінуси:

  1. Можливі проблеми зі зв’язком. Особливо неприємно, коли саме під час уроку відключається інтернет або «висне» система. Заняття в цьому випадку зірвано, а настрій – зіпсовано.
  2. Для багатьох студентів і викладачів проблемою може стати відсутність безпосереднього зорового контакту зі співрозмовником. Під час особистого контакту завжди можна визначити настрій людини, її готовність працювати тощо. Методика викладання англійської мови по Skype таку можливість виключає. А це може негативно вплинути на структуру уроків і їхню ефективність. Втім, через деякий час дана проблема зникає сама собою.
  3. Методика викладання англійської мови по Skype передбачає постійну роботу з електронними документами. У недостатньо досвідчених користувачів (особливо на самому початку курсу) може витрачатися багато часу на пошук і відкриття потрібних сторінок, копіювання необхідних даних тощо. Таким людям перед навчанням потрібно заздалегідь розібратися, як усе це робити.
  4. Іноді бувають несправності зі звуком: його якість стає гірше або він пропадає зовсім. Необхідно добре розбиратися в налаштуваннях Skype, а також мати уявлення, як відрегулювати гучність на комп’ютері або гарнітурі. До речі, для спілкування онлайн краще використовувати саме гарнітуру: вона дає кращу якість звуку.

В чем недостатки английского по Skype

У занять онлайн є свої особливості. Давайте розглянемо їх трохи докладніше. Перед тим, як узятися до занять, придбайте робочі матеріали: ручку, робочий зошит, узгоджені з викладачем навчальні посібники. Останні треба відсканувати, щоби мати можливість бачити потрібну інформацію на екрані комп’ютера. Для цього необхідно відкрити в Skype вкладку «Дзвінки» на верхній панелі та вибрати «Демонстрація екрану».

За допомогою цієї ж функції викладач має можливість контролювати виконання вами роботи з текстом – після того, як отримає від вас потрібні роздруківки окремим файлом. Таким же чином здійснюється перевірка контрольних завдань і лексики. Ви, зі свого боку, можете стежити за процесом перевірки ваших робіт викладачем, одночасно слухаючи його пояснення щодо ваших помилок.

Так само можна вибрати вправу, відправити викладачеві одне з посилань і, за допомогою функції «Демонстрація екрану», зайнятися виконанням завдання під контролем вчителя.

Спілкуватися текстом із викладачем можна через рядок введення тексту в Skype, він грає роль дошки в класі. Якщо ж вчителю потрібно продемонструвати студенту таблиці, то він відправляє їх окремим файлом або заливає у файлообмінник і перекидає учневі відповідне посилання.

Згодом ви прийдете до висновку, що методика викладання англійської мови по Skype в чомусь набагато зручніша, ніж звичайні уроки, її технічні можливості вище. Займатися вам стане набагато цікавіше, що найпозитивнішим чином позначиться на результатах.