Як самостійно навчати англійській дошкільнят

англійська мова для дошкільнят

Хто з батьків не хотів би, щоби його дитина швидко та без проблем засвоїла англійську? Білінгвою бути добре. Багато хто з батьків настільки непокоються тим, щоби ця мова далася дитині легко, що роблять ранній старт – починають навчати дитину ще з 3–4-річного віку. Але далеко не всі курси англійської приймають настільки маленьких студентів. Як же займатися зі своїми дітьми подібного віку самостійно?

Передусім слід вирішити для себе, чи справді ви хочете почати навчати дитину англійській із настільки раннього віку. У цьому немає гострої необхідності: дослідження вчених із Массачусетського університету довело, що немає особливої різниці між тими, хто почав вчити англійську від народження, й іншими, хто почав робити це до 10 років. А ось якщо починати вчити зі старшого віку, тоді різниця помітна.

Корисні статті, відео, слова та вислови

Багато хто з викладачів воліє починати працювати з дітьми, які вже вміють читати та писати – тоді можна підходити до вивчення мови комплексно та структуровано. Але для тих, кому все ж не кортить познайомити своїх дітей зі світом англійської, пропонуємо поради від нашого викладачки Юлії Бокеєвої, яка працює якраз із найменшими студентами. Їй слово:

Дорослі та діти сприймають вивчення іноземних мов по-різному. Перші роблять це структуровано, обираючи складні посібники та дотримуючись правил, тоді як діти просто “поглинають” мову. Дитина може оволодіти і двома, і трьома мовами. Головне – постійно з нею займатися.

англійська для дошкільнят

З чого ж почати вивчати англійську мову з дитиною дошкільного віку?

Якщо один із батьків володіє англійською мовою на достатньому рівні та почуває себе досить впевнено, щоби говорити лише нею, то жодної інформації більше не потрібно. Просто розмовляйте з дитиною англійською мовою. Але (!) у такому випадку вам не можна буде використовувати українську або російську мову під час спілкування, нехай це роблять інші члени родини. Ви спілкуєтеся  лише англійською!  Це – метод “занурення в мовне середовище”.

Якщо ви не так досконало володієте англійською мовою, є й інші способи навчання дитини.

  1. Перегляд англомовних мультфільмів. Зображення асоціативно допоможуть зрозуміти незнайомі слова.
  2. Вивчення пісень та віршиків. Головне – не змушувати дитину повторювати, а зацікавити вивченням англійської мови. Адже діти в дошкільному віці можуть слухати, слухати довгий час – а потім повністю відтворити вірш або пісню. Є безліч дитячих каналів, де їх можна знайти:
  1. Вивчення слів та словосполучень англійською мовою. Використовуйте слова в контексті ситуацій та закріплюйте їх наочними образами.

Найкращі курси англійської для дітей

  1. Читання разом із дитиною книжок англійською мовою.  Діти “фотографують” слова й запам’ятовують їхній зовнішній вигляд. Навчанню читання допоможе чудовий сайт:

www.starfall.com

Книжки для читання з дитиною англійською мовою також можна знайти тут:

  1. Використання активних та веселих ігр. Дитина й не помітить, що вона навчається під час гри.

Якщо ж дитина не виявляє особливого бажання до занять або протестує (таке часто трапляється у віці 3-х років), то можна застосувати будь-яку ляльку, переконавши дитину, що це англієць чи англійка й розуміє лише англійську мову. Такий метод часто мотивує дітей до вивчення англійської мови.

Якщо виникають складнощі в проведенні занять самостійної організації, завжди є можливість обрати курс англійської мови для дітлахів уже з готовою програмою та матеріалами.

англійська мова для дітей дошкільного віку

Але, не зважаючи на велику кількість доступних джерел на сьогодні, завжди потрібно бути обережними щодо вікової категорії дітей. У 4–5 років діти зазвичай залюбки граються, випробовують щось нове й дуже гарно сприймають батьків, оскільки вони приймають активну участь у будь-якій діяльності малюка та завжди є поряд. Вік 6–7 років – це вже зовсім інше. Дитина йде до школи, формується сприйняття зовсім іншого світу, який тепер поділяється на дім та навчання, тому в такому віці вже може виникнути протест, і батьки не зможуть так активно приймати участь у навчанні англійської мови, як і раніше. Дитина вже розуміє, що для цього є школа. У такому разі краще не наполягати, щоби не позбавити дитину бажання вчити мову, а звернутися до спеціалістів. Ви зможете обрати як індивідуальні заняття, так і заняття в групі, а також зберегти гарні взаємовідносини зі своєю дитиною 🙂

Що ще почитати:

Як вивчати англійську за допомогою діснеївських мультиків і фільмів.

Чи повинні діти вчити англійську з носієм?

Вчимо англійську. Ефективні методики для дітей 5–6 років.