Як вивчити англійську, докладаючи мінімум зусиль: три ефективні техніки

как легко выучить английские слова

Пам’ятаєте, як у студентські часи хотілося вірити, що конспект чи підручник під подушкою напередодні іспиту здатен якимось чином наростити знання з предмету та закласти в голову білети, які не встигли довчити? Засвоювати матеріал під час сну — здавалося б , нездійсненна мрія тих, кому завжди замало часу на навчання. Однак психологи стверджують, що це реально. Особливо це стосується вивчення мови.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 10 складних англійських слів та чотири способи їх вивчення

Звісно, якщо англійська геть відсутня у вашому житті протягом дня, дива не трапиться, і жодні хитрощі з сном не спрацюють. Однак якщо ви вивчаєте англійську на курсах, виконуєте граматичні і лексичні вправи з різноманітних мобільних додатків дорогою на роботу та з неї, дивитеся відео чи слухаєте англомовну музику, цей процес можна продовжити і під час сну.

Правильні вечірні ритуали перед тим, як зануритися в солодкі сновидіння, допоможуть систематизувати інформацію, отриману протягом дня. Спробуйте перетворити їх на ще одну корисну звичку і невдовзі зауважите позитивні зміни та впевненість у власних знаннях.

  • Медитація

Загалом, медитація є чудовим способом навести лад у власній голові та змінити якість життя. Перед тим, як завантажувати потрібну інформацію в мозок, дайте йому можливість очиститися від зайвого та налаштуватися на сприйняття нового. Медитація допомагає розслабитися і водночас тренує здатність концентруватися на справді важливому.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як вчити англійську, якщо ви працюєте: 5 крутих онлайн-курсів

Іншими словами, перед тим ,як вивчати англійську уві сні, відпустіть побутові проблеми за допомогою медитації. Якщо ви ніколи цього не робили, спробуйте почати з безкоштовних додатків, які дають практичні поради та описують етапи медитації для новачків. Корисним буде, приміром, застосунок Insight Timer.

  • Насичення мозку корисною інформацією

Все, що ви “завантажите” в голову між медитацією і власне сном, обов’язково потрапить у підсвідомість. Цей важливий період варто присвятити хорошій книзі англійською мовою.

Психологи радять починати з тематичних мотивуючих книг, присвячених тайм-менеджменту, зміні стилю життя, підвищенню ефективності тощо. Скажімо, це може бути книга Стівена Кові “7 Habits of Highly Effective People”. Та якщо вас надихає художня література, читайте її англійською.

Якщо відчуваєте потребу покращити вимову, читайте вголос та записуйте себе на диктофон. Існують такі мобільні додатки, як Audacity — вони аналізують якість вимови та вказують на слабкі місця.

  • Прослуховування аудіозаписів і аудіокниг англійською мовою

Після медитації та приємного читання ви почуваєтеся трохи сонними, розслабленими і готовими подрімати перед новим днем і новими викликами. Отже, час перейти до останнього етапу. Увімкніть приємні англомовні пісні, аудіокнигу або просто записи розмов — в інтернеті є спеціально розроблені для сну аудіозаписи англійською, і дозвольте мові увійти у вашу голову.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 відео, які покращать вашу англійську вимову

Не намагайтеся перекладати, не хапайтеся за словники, спробуйте заснути. Ваш мозок все чує, навіть коли ви спите. Дослідження швейцарських вчених доводять, що ті, хто пасивно слухав англомовні записи у процесі засинання, засвоїли почуті слова краще, ніж ті, хто слухав ті самі записи вдень у бадьорому стані.

Візьміть за правило закінчувати свої дні саме так, і зовсім скоро ви побачите прогрес в опануванні англійської мови. І не лише в цьому — подібні практики впорядковують думки і особистий час, додають осмисленості вчинкам та вчать розставляти пріоритети. Якість життя покращується, і ви не зможете цього не зауважити.