Обережно! Чорно-біле та крихке: “Malcolm and Marie” – карантинна історія кохання від Netflix

Осторожно! Черно-белое и хрупкое Malcolm and Marie

Лютий, 2021, політ нормальний: ми вже звикли (to be comfortable with, to get accustomed to) до режиму масок та максимальної гігієни, віртуальних концертів та таких нечастих прем’єр хороших фільмів. Але кінопоціновувачі з нетерпінням чекали (to look forward to, to wait impatiently for) на чорно-білу історію “Malcolm and Marie”, де головні ролі виконують лише 2 актори, але які! Зірка серіалу «Ейфорія» Зендая (Zendaya) та головний герой фільму «Тенет» Джон Вашингтон (John David Washington). Погодьтеся, вони – надзвичайні (кожен по-своєму), харизматичні (charismatic) та талановиті. Саме тому в романтичній історії актори лише вдвох, і більше ні людини.

Апгрейдніть свою англійську цієї весни!

У кінооповіді про кохання прекрасне все, тому я хочу разом із вами посмакувати (to savour) усі-усі деталі.

По-перше, саундтрек до фільму (пісня, яка зазвичай звучить у трейлері чи в основному епізоді фільму; і навіть якщо ви чуєте її за інших обставин, у вас вона викликає (to trigger, to bring out) чіткі асоціації). У “Malcolm and Marie” – це сильний голос Бріттані Говард (Brittany Howard), солістки американського гурту «Alabama Shakes». Пісню «Gimme All Your Love» вибрали для ключових (crucial, essential, key) сцен не просто так, назва композиції говорить сама за себе. Бріттані співає (від імені Марі), що «so much is going on but you can always come around, why don’t you sit with me for just a little while, tell me, what’s wrong…». Ці слова й задають тон усьому фільму та подіям, які в ньому відбуватимуться цілих 106 хвилин.

По-друге, це самі герої – Марі та Малкольм. Усю картину на екрані будуть лише вони. Він – режисер, вона – його подруга. Вони повертаються додому після прем’єри його фільму. Малкольм та Марі не змінюватимуть локацію, тому приготуйтеся до однакових картинок їхнього дому, вони змінюватимуть лише кімнати: кухня, спальня, ванна кімната та подвір’я будинку. Творча пара буде впродовж однієї ночі згадувати минуле (to look back), давати волю почуттям (to give way to one’s feelings), кричати та сваритися (to dispute, to argue, to quarrel with), ображатися (to be hurt, to resent, to be offended) та намагатися зрозуміти одне одного, плакати та сміятися. За одну ніч Марі та Малкольм буквально пройдуть у прискореному ритмі всі стадії особистих відносин.
Почему стоит посмотреть Malcolm and Marie
І, по-третє, це самі зйомки, які займають особливе місце в створенні кіно. Фільм можна назвати абсолютним карантинним творінням, тому що й сам сценарій, і зйомки, і прем’єра відбулися в період локдауну. Саме тому на знімальному майданчику, яким став Каліфорнійський маєток, була задіяна (to be engaged into, to participate) обмежена кількість людей – 22 працівники. Зендая не мала власного гримера, вона сама себе фарбувала, а також була сама собі стилістом, тому більша кількість речей на Марі – це особисті речі актриси. Окрім, звісно, головної сукні, але і її Зендая мала змогу приміряти (to try on) лише за використанням Zoom.

Бажаєте дивитися фільми в оригіналі?

Уся кінострічка оповита ореолом таємничості та секретності. А чорно-білі фарби лише підсилюють такий ефект (to increase the effect). Дві людини, одна ніч, двадцять дві людини на знімальному майданчику, один будинок та такі безмежні та глибокі почуття, які переживатимуть Марі та Малкольм упродовж ночі. Кінокритики вже оцінили тонку гру акторів та висловили своє захоплення Зендаєю та Джоном Вашингтоном. Що стосується самого сюжету, то йому, на жаль, не поставили «відмінно», але, як то кажуть, “tastes differ” (у всіх смаки різні). А чи зачепить струни вашої душі чорно-біла історія кохання?

А ви вже переглянули неймовірно красиву екранізацію «Поклику пращурів» із Гаріссоном Фордом?

malcolm and marie takeaway ua