Дещо про мотивацію у вивченні англійської

О мотивации в изучении английского

Англійська… англійська… англійська… Сьогодні це слово чує майже кожен хоча б один раз на день. Хтось вчить її в садочку або школі, хтось користується нею на роботі, деяким вона потрібна для складання міжнародних іспитів, а деякі просто захоплюються цією мовою світового спілкування та вивчають її для себе. Оскільки процес опанування мови може бути тривалим та ретельним, дуже важливо залишитися зацікавленим і не втратити мотивацію до навчання. Давайте розбиратися, як саме це зробити.

По-перше, визначте для себе чіткі цілі. Спочатку вирішіть, для чого вам потрібна англійська і яка у вас мета. Після цього необхідно структурувати систему навчання, щоби воно було комплексним та послідовним, і ще бажано встановити дедлайн. Наприклад, якщо ваша мета – Business English на рівні Upper-Intermediate (В2), а ваш рівень на сьогодні – В1+, пообіцяйте собі досягти своєї мети за 6–8 місяців, щоби не розтягувати навчання на довгі роки. Також встановіть щоденні завдання, такі як, наприклад, вчити три нових слова кожного дня; щотижневі – повторювати весь вивчений матеріал за тиждень; і щомісячні – прочитати нову книжку кожного місяця. Це допоможе систематизувати навчання та зробити його ефективним.

По-друге, радійте своїм успіхам. Ніщо так не мотивує, як відчуття, що ти досяг маленької мети. Зберігайте свої письмові роботи. Вони допоможуть оцінити власний рівень наприкінці курсу та порівняти його з початковим. Ви помітите суттєву різницю і будете задоволені своїми результатами й тим, що більше не припускаєтеся таких незначних помилок.

По-третє, дозвольте собі робити помилки. Багато хто втрачає інтерес до вивчення мови через страх говорити неправильно, що викликає мовний бар’єр. Але ж процес навчання неможливий без помилок, і саме вони є свідченням того, що ви вчитеся, опановуєте нові граматичні структури та слова, експериментуєте з мовою. Не забувайте й того, що самі носії мови також припускаються помилок. Тому робіть помилки та вчіться на них!

По-четверте, отримуйте задоволення від англійської. Вивчення мови має бути на радість. Акцентуйте увагу на тому, що вам дійсно подобається. Якщо ви книголюб, чому б не прочитати “Гру Престолів” або “Гаррі Поттера” в оригіналі? Якщо ви часто переглядаєте фільми, робіть це англійською, тим більше, що в інтернеті є безліч ресурсів для різних рівнів. Меломани можуть захоплюватися улюбленими хітами та вивчати сталі вирази. А якщо ви фанат ігор, то нескінченні кросворди, головоломки, пазли тощо стануть у нагоді. Крім того, можна просто спілкуватися з іноземцями онлайн або за чашкою запашної кави.

По-п’яте, не нехтуйте домашнім завданням. Послідовність і ще раз послідовність. Краще вчити мову потрошку, але частіше, ніж приділяти їй три години один раз на тиждень. Домашнє завдання допомагає закріпити вивчений на уроці матеріал. Ви ще раз звертаєте увагу на нову граматику та лексику і у такий спосіб запам’ятовуєте їх краще. Це, зі свого боку, надасть вам змогу відчувати себе впевненішими на наступному занятті, збільшить вашу самооцінку та підвищить мотивацію до навчання.

Отже, вивчення англійської – це цікава подорож, яка місцями сповнена пригод та несподіванок, а місцями й невеличкими складнощами. Але, водночас, у цій подорожі присутні переважно приємні моменти та шанси, які допоможуть відкрити двері в успішне майбутнє. Тому не забувайте себе хвалити, радійте своїм успіхам, отримуйте задоволення та впевнено йдіть до своєї мети. І, як казав відомий альпініст, котрий перший досяг вершини Евересту: «Я вважаю, що все зводиться до мотивації. Якщо дійсно чогось бажаєш, то зробиш усе для досягнення своєї мрії».

 

Що ще почитати: Відповідаємо на найрозповсюдженіші питання наших студентів.