Вступне тестування: для чого воно та чи можна його пропустити?

Вступительное тестирование для чего оно и можно ли его пропустить

Ви, певне, уже помітили, що перед тим, як запропонувати місце в групі, ми просимо наших майбутніх студентів пройти наш тест на визначення рівня англійської. Це безкоштовна процедура, яка допомагає нам дуже точно визначити рівень володіння англійською в кандидата та запропонувати йому саме той варіант, який буде найефективнішим у досягненні його цілей. Окрім того, знати, на якому рівні перебувають ваші знання – завжди корисно.

Ми попросили академічного директора Олену Бочкарьову, яка брала участь у створенні цієї перевірки знань, відповісти на найпопулярніші запитання про наші вступні тести. Якщо у вас також були запитання, можливо, ви знайдете відповіді тут.

Що це за тестування та з чого воно складається?

Це вступний тест, який дуже важливо пройти, аби ми точно визначили вихідний рівень володіння англійською та максимально влучно добрали групу за рівнем. Він складається з таких етапів:

  • лексико-граматичний тест для визначення рівня;
  • виконання письмового завдання;
  • усна співбесіда, у ході якої остаточно уточнюється рівень.

Ви використовуєте один тест для всіх?

Ми пропонуємо онлайн-тести для групи загальної англійської (General English) трьох вікових категорій: молодші підлітки (pre-teenagers, 10–12 років), підлітки (teenagers, 13–17 років), дорослі (18+).

Окрім того, у нас можна пройти онлайн-тестування, щоби визначити, чи достатній у вас рівень, щоби проходити підготовку в екзаменаційних групах для складання IELTS або TOEFL. У будь-якому разі потрібно пройти лексико-граматичний тест, який перевіряє у вас наявність закритого рівня В1+ (Intermediate). Саме це – мінімально необхідний рівень для успішного навчання в екзаменаційних групах. Окрім того, вам потрібно виконати тест із читання та написати есе. Завершальний етап – усна співбесіда.

До речі, наші онлайн-тести для груп із підготови до Кембриджських іспитів FCE, CAE та CPE – уже на фінальній стадії підготовки.

Що стосується рівня, то тестування одне для всіх. За характером помилок ми розуміємо, які рівні закриті, а де є пробіли. Письмове завдання та усна співбесіда дають уявлення про активну лексику та граматику потенційного студента.

Чи є в цього тесту певні переваги?

Наше онлайн-тестування дуже гнучке та зручне. Звісно ж, усі етапи вступного тестування можна пройти в нашому офісі, але це займе щонайменше годину. Якщо ж ви використовуєте онлайн-тест, то робите його, коли вам зручно. Пізніше менеджер зв’язується з вами та призначає зручний час для усної співбесіди. Ви приходите на встановлений час, у менеджера вже є ваш перевірений тест, він перевіряє письмове завдання та проводить усну співбесіду. Втім, і цей етап можна пройти онлайн, у Zoom.

Чи є певні обмеження за часом на проходження тесту?

Так, на виконання лексико-граматичного тесту відводиться 30 хвилин, на письмове завдання – 20 хвилин. Тест можна поставити на паузу лише один раз, а пройти повторно – лише після 24 годин.

Можно ли не сдавать вступительное тестирование

Чи обов’язково проходити це тестування?

Так, обов’язково, особливо – якщо пройшов певний час після навчання: мова може підзабутися. Окрім того, можливо, ви раніше вже вчили англійську та досягли певного рівня, але можуть бути прогалини в знаннях, які не дозволять вам ефективно засвоїти наступний рівень. Тому вступне тестування допоможе визначити таку ситуацію та допомогти вчасно заповнити прогалини.

Чи можна піти в групу не свого рівня? Наприклад, рівнем нижче, якщо мені здається, що потрібно щось повторити. Або рівнем вище, якщо мені хочеться швидше засвоїти англійську.

Це не дуже бажана ситуація. Якщо ви йдете до групи загальної англійської рівнем нижче, щоби повторити матеріал, скоро ви відчуєте нестачу челенджу, заняття здаватимуться недостатньо динамічними, одногрупники – слабкими. Якщо ви хотіли б повторити матеріал, краще беріть курс Express, метою якого є повторення вивченого раніше та усунення прогалин у знаннях.

Якщо ж ви потрапляєте до групи на рівень вище ваших реальних знань, то є небезпека, що ви не будете встигати засвоювати матеріал за сильнішими одногрупниками. Якщо у вас немає засвоєної бази попередніх рівнів або вона невідпрацьована, новий, складніший матеріал не закріпиться. Адже він має базуватися на матеріалі попередніх рівнів.

В обох випадках ви матимете складнощі з роботою в парі та в групах з іншими студентами, а цьому в нас у школі приділяється велика увага на заняттях.

Як ви чините, якщо є відчутна різниця між рівнем навичок? Наприклад, якщо в кандидата чудова граматика, але слабко розвинений speaking?

Ми завжди виходимо з намірів студента (які аспекти володіння мовою він хотів би покращити, скільки часу має на навчання) і реальної картини знань. Відповідно до цього ми добираємо оптимальний курс і за цілями, і за тривалістю. У цьому конкретному випадку ми б запропонували курс Communication Skills, який якраз спрямований на розвиток умінь говоріння та розширення словникового запасу.

А якщо в мене є свіжий сертифікат міжнародного іспиту?

Це дуже вагоме підтвердження рівня володіння мовою. Але, знову ж таки, потрібно дивитися на оцінку в сертифікаті та зіставляти її з тим рівнем, на який хоче записатися потенційний студент. Наприклад, якщо ви склали іспит FCE на оцінку А, то можете сміливо йти на рівень С1 загальної англійської: оцінка підтверджує, що у вас закритий рівень В2. Проте якщо у вас оцінка С із цього ж іспиту, то перед тим, як доєднатися до рівня С1, краще пройти тестування. Можливо, результат вступного тесту покаже, що спочатку потрібно пройти курс В2.2 чи Express B2.