Чи потрібні правила на курсах англійської для дітей

Нужны ли правила на курсах английского для детей

2 вересня 2019 року в учительській First Cambridge Educational Centre був справжній аншлаг: старт нових груп – справа відповідальна, викладачі за декілька годин до занять приходять на роботу підготуватися та налаштуватися на роботу. Серед усіх педагогів вирізняється група тих, хто вже на годину наперед розписали графік користування кольоровим принтером та ламінатором – це викладачі дитячих курсів англійської. І попри те, що в усіх нас маленькі студенти різні за віком та рівнем, у цей день усі ми займаємося однаковою роботою – готуємо правила поведінки в класі. Навіть більше – на перші декілька тижнів закріпити ці правила стане нашим пріоритетним завданням. Чому?

Діти вчаться в школі, де їм і так пояснюють правила поведінки. Навіщо робити те ж саме?

Дійсно, переважна більшість дітей відвідує школу, де дисципліна, безперечно, обговорюється. Тим не менш, треба знову і знову піднімати цю тему.

Уявіть: на наших заняттях діти потрапляють у іншомовне середовище, адже навіть із найменшими з них одразу починають говорити англійською. Це ситуація, із якою багато з них не стикалися раніше, це не схоже на школу (навіть якщо й там, і там вони отримують нові знання). Вони почувають себе комфортніше та впевненіше, коли знають, чого від них очікують – саме в цьому й полягає суть правил.

Школьные правила за и против

Чому не можна просто пояснити правила один раз і не приділяти цьому так багато часу?

Зі сторони може здатися, що правила – це щось елементарне й очевидне, з розумінням чого ми народжуємося, тож не потребуємо постійного нагадування. Та чи це дійсно так? Не зовсім.

Для опанування певного знання (будь то граматична конструкція, неправильні дієслова чи правила поведінки) дітям потрібно повторити це максимальну кількість разів – так влаштована їхня пам’ять. Саме через це важливо нагадувати про правила на початку кожного заняття. Зі старшими групами можна так провести перші три заняття, після чого іноді до цього повертатися, з найменшими же студентами це може зайняти набагато більше часу.

Чому цим повинен займатися викладач англійської? Його робота – навчити дитину говорити!

Звісно, головне наше завдання – це допомогти дітям опанувати мову. Водночас, це далеко не єдине наше завдання. Порівняємо це із заняттям для дорослих.

Коли я працюю з дорослими, мені не треба переживати за те, що вони можуть неправильно тримати ручку, коли пишуть. Я не думаю про те, що вони не знають, як користуватися ножицями. Я впевнена (у 90% випадків), що вони можуть визначити час за класичним стрілочним годинником.

правила поведения на курсах английского

Коли ж я працюю з дітьми, я розумію, що, серед усього іншого, мені треба навчити їх усьому цьому (минулого року з годинником ми остаточно розібралися в травні) і навіть більше – у тому числі і правилам поведінки.

Крім того, правила потрібні не лише дітям – вони також роблять життя викладача простішим. Погодьтеся, легше відразу сказати, що в класі ми говоримо лише англійською, ніж потім робити зауваження та пояснювати, чому вчитель не приймає відповіді українською (навіть правильні).

Важливо також самому дотримуватися встановлених правил – це допомагає створити позитивну атмосферу в класі. Наприклад, чи будуть діти довіряти викладачеві, який, попри “NO PHONES”, перевіряє повідомлення, доки малеча виконує завдання?

Отже, коли викладач встановлює правила, а маленькі студенти їх засвоюють (навіть якщо на це треба витратити певну кількість часу), навчання стає продуктивнішим і менш стресовим. Саме тому ми, викладачі дитячих груп, приділяємо їм стільки уваги.

Що ще почитати з цієї теми: Чому та як ми змінюємо наші курси англійської для дітей.