⭐️ Щойно дитина навчиться читати та писати рідною мовою, батьки одразу відправляють її на курси англійської для дітей. І це правильна стратегія, адже мова, безсумнівно, потрібна у сучасному світі.
Проте дитяче навчання значно відрізняється від дорослого, і, аби розговорити дитину, допомогти їй поза курсами, потрібно займатися вдома й використовувати правильні підходи. А для цього насправді батькам не обовʼязково мати педагогічну освіту чи високий рівень англійської.
Що робити, аби в домашніх умовах допомогти дитині та розвинути її мовні навички? Даємо список ефективних кроків, які можна виконувати з мінімумом затрат і підготовки!
Перший крок — регулярність
У будь-якому навчанні ключовим є повторення. І тому займатися певними активностями потрібно щодня.
Найкраще обирати час вдень, коли дитина активна, не стомлена і не голодна.
В ідеалі займатися з дитиною в один час, аби була певна дисципліна та налаштованість на заняття. Проте, звісно, не варто забувати про самопочуття, настрій, події в житті, які впливають на це, особливо під час війни, і адаптуватися за потреби.
Також такі уроки можна поєднувати з повсякденними справами, наприклад, прогулянками.
Хорошою ідеею буде перераховувати назви птахів, тварин, комах, рослин. Побачивши кішку, можна назвати її колір, запитати про кількість лап, сказати, що вона fluffy — пухнаста. Важливо пояснити дитині, що це заняття — не суворий урок, який вона зобовʼязана отримати, а свого роду корисна розвага, щось цікаве та веселе на 5-10 хвилин. А бонусом така розвага принесе їй важливі знання.
Отож, які власне активності можна використовувати вдома?
Варіанти ігор з дітьми вдома
Найпростіше, у що можна зіграти — Guessing game. Вам треба виконати такі кроки:
- Спочатку вивчіть назви улюблених іграшок дитини — a lion, a dog, a penguin, a car, a ball.
- Другий етап — сама гра. Викладіть на столі всі ці предмети та завʼяжіть дитині очі хустинкою. Вона має на дотик вгадати, що це за предмет, та назвати його англійською.
Крім іграшок можна використовувати, наприклад, фрукти або овочі. Або канцелярські предмети — олівці, гумки, фломастери чи папір.
Ще один варіант гри — з картинками.
Суть в тому, аби взяти зображення предметів чи тварин і показати лише їхню половинку. Дитина має вгадати, хто це, або що це, та назвати англійською.
Використовувати можна і яскраві кольорові роздруківки, і світлини в смартфоні. Разом з тим, відгадування — це не єдиний формат ігор, є ще десятки варіантів. І про них ми розповіли окремо.
Обирайте теми, цікаві для дітей
Для того, щоб дітям не було нудно, сконцентруйтеся на темах, які їх цікавлять. Використовуйте ігри та пісні, які їм точно подобаються. Наприклад, якщо синові до вподоби тварини, розглядайте книги з їх зображеннями, називаючи картинки англійською.
Знайдіть веселі пісні про тварин англійською. Дивіться разом та обговорюйте англійські мультфільми, в яких вони будуть героями. Важлива для дитини тема зможе досить довго підживлювати концентрацію уваги.
Сьогодні в YouTube достатньо дитячого контенту, і Cambridge.ua також має відео, які можуть знадобитися в домашньому навчанні.
Використовуйте реквізит, жести та міміку
У маленьких дітей ще недостатньо розвинене абстрактне мислення, тому їм потрібно брати до рук або бачити речі, назви яких ви хочете з ними вивчити. Маленькі діти люблять виконувати з предметами різні дії, повторювати за дорослими.
Міміка та жести теж допоможуть краще запам'ятати слова та висловлювання. Крім того, завдяки їм вивчення мови стане веселішим. Перебільшено зображуйте емоції, махайте рукою, ніби ви прощаєтесь чи, навпаки, вітаєтесь.
Повторення цих нескладних дій допоможе дитині запам’ятати слова, що їх супроводжують.
Не захоплюйтесь граматикою
Що робити, якщо дитина помиляється у граматиці? Не варто виправляти всі помилки, нехай краще вчиться вільно і швидко говорити. Звичайно, неправильно сказане потрібно коригувати, але робити це на кожному кроці означає незабаром відбити у дитини бажання вивчати мову.
Насправді на заняттях англійської також не виправляють всіх-всіх помилок. Дитина не зможе одразу виправити кожну і лише заплутається. Коригування має бути поступовим, а крім того, навчаючись вдома важливо просто користуватись англійською, аби звикати до мови та долати барʼєри.
А от вже всі основи та граматичні правила закладе викладач на курсі.
Сайти для вивчення англійської
Навчатися можна і з онлайн-іграми, сучасні платформи пропонують багато активностей, які своєю ефективністю відповідають усім офлайн-іграм.
Тож далі зберігайте список сайтів, які час від часу можна використовувати в іграх з дітьми:
- Cambridge Assessment English — один з найулюбленіших серед дітей і батьків для самостійного навчання. Тут ви знайдете спеціальні ігри для вивчення нових слів, інтерактивні тести та цікаві дитячі вправи для різних рівнів і ще масу корисної інформації для батьків;
- PBS Kids розроблено для носіїв англійської, але відмінно підійде для навчання і тим, для кого англійська — не рідна. Дітям обов’язково сподобаються цікаві ігри на знаходження відповідностей, інтерактивні історії, загадки;
- LearnEnglish Kids ведеться Британською Радою спеціально для дітей, які вивчають англійську мову. Тут можна потренувати різні навички — слухання, читання, письмо, підвищити свій рівень лексики та граматики. Сайт надає багато матеріалів для друкування, які ви, наприклад, зможете взяти з собою в дорогу. А улюбленим розділом вашої дитини, скоріше за все, стане Fun and Games!
- ESL Games Plus містить відео та ігри англійською для дітей старшого віку. Цей ресурс допоможе дітям вивчити лексику та граматику, покращити вимову. Тут також є ігри, які за бажанням можна завантажити на телефон або планшет;
- Seussville — сайт дитячого письменника доктора Сьюза. На ньому ви знайдете навчальні матеріали та ігри, створені на основі його творчості. А також там є поради для батьків, як вивчати англійську мову вдома за допомогою книжок та читання.
Отож, навчатися можна в будь-який момент та з будь-якими інструментами. Головне, дотримуйтесь основних принципів:
- навчання вдома має бути легким, невимушеним та ігровим;
- воно має бути регулярним;
- акцент на розмовній англійській, побутовій лексиці;
- а також з адаптацією під потреби, вподобання та вік дитини.
Якщо у вас залишаються питання — Cambridge.ua створює багато контенту про вивчення англійської мови для різних вікових груп та рівнів мови. Адже ми прагнемо довести, що англійська — це не тільки критично необхідна навичка, а й тривалий, проте дуже цікавий шлях, пройшовши який ви дізнаєтесь більше про світ навколо та відкриєте нові можливості.
Залишайтесь із Cambridge.ua!
Дякуємо за ваш коментар! Після модерації ми опублікуємо його на нашому сайті :)