Як розговорити дитину англійською? 6 веселих ідей + 4 сайти для щоденного навчання

английский для детей

Володіння англійською мовою є дуже важливим у сучасному світі. Хто ж не хоче дати своїй дитині найкраще майбутнє, допомогти стати розумнішою та успішнішою?

Вчити англійську краще за все з самого дитинства, коли інформація засвоюється особливо активно. Навіть якщо ви самі не дуже добре знаєте англійську мову, для початку вашого рівня вистачить. А потім і ви зможете разом з дитиною розвиватися далі та вивчати нові слова і структури під час гри. Або записати дитину на курси англійської для дітей, а себе – на англійську для дорослих.

Отже, як же організувати процес самостійного навчання?

1. Зробіть вивчення англійської захоплюючим з цими сайтами

Ігри, пісні, мультики та відео на сайтах для вивчення англійської захоплять вашу дитину і допоможуть без зусиль вчити мову.

Сайт департаменту англійської мови Кембриджського університету Cambridge Assessment English – один з найулюбленіших дітьми та батьками для самостійного навчання. Тут ви знайдете спеціальні ігри для вивчення нових слів, інтерактивні тести та забавні дитячі вправи для різних рівнів і масу корисної інформації для батьків.

Сайт PBS Kids розроблений для носіїв англійської, але відмінно підійде для навчання і тим, для кого англійська не є рідною. Дітям обов’язково сподобаються цікавій ігри на знаходження відповідностей, інтерактивні історії, загадки та багато іншого.

LearnEnglish Kids ведеться Британською Радою спеціально для дітей, які вивчають англійську мову. Тут можна потренувати різні навички – слухання, читання, письмо, підвищити свій рівень лексики та граматики. Сайт надає багато матеріалів для роздруковування, які ви, наприклад, зможете взяти з собою в дорогу. А найулюбленішим розділом вашої дитини напевно стане Fun and Games!

ESL Games Plus містить відео та ігри англійською для дітей старшого віку. Цей ресурс допоможе дітям підучити лексику та граматику, поліпшити вимову. Тут також є ігри, які за бажанням можна завантажити на телефон або планшет.

2. Організуйте щоденні сімейні заняття

Включить вивчення англійської до розпорядку дня. Виберіть найкращий час, коли дитина активна, не стомлена та не голодна. Чому б не дати заняттям назву – «Happy English», «Let’s Speak English» або будь-який інший варіант? Проводьте ігрові заняття приблизно в один і той самий час, але ставитеся до нього гнучко. Все залежить від самопочуття і настрою дитини – адже заняття повинні сприйматися як задоволення! Тому, якщо дитина не налаштована, не змушуйте її, урок можна відкласти.

Маленьким дітям важко концентрувати увагу надовго, так що з ними можна починати з 10-15 хвилин. Ви самі відчуєте, що в міру дорослішання з’явиться можливість збільшити тривалість заняття.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Найкращі мультсеріали англійською

английский для детей

3. Вибирайте теми, цікаві для дітей

Щоб дітям не було нудно, сконцентруйтеся на темах, які їх цікавлять. Використовуйте ігри та пісні, які їх точно захоплять. Наприклад, якщо синові подобаються тварини, розглядайте книги з їхніми зображеннями, називаючи картинки англійською. Можна закрити частину картинки та попросити назвати, яка частина тіла прихована. Знайдіть веселі пісні про тварин англійською. Дивіться разом та обговорюйте англійські мультфільми, в яких вони будуть героями. Важлива для дитини тема зможе досить довго підтримувати концентрацію її уваги.

4. Використовуйте реквізит, жести та міміку

У маленьких дітей ще недостатньо розвинене абстрактне мислення, тому їм потрібно брати в руки або бачити речі, назви яких ви хочете вивчити. Якщо говорити слово «apple», даючи дитині яблуко, в неї з’явиться та закріпиться зв’язок між словом і предметом. Маленькі діти люблять виконувати з предметами різні дії, повторювати їх за дорослими.

Міміка та жести теж допоможуть краще запам’ятати слова і вирази. Крім того, завдяки їм вивчення мови стане веселіше. Перебільшено зображайте емоції, махайте рукою як при прощанні та привітанні. Повторення цих нескладних дій допоможе дитині запам’ятати слова, які їх супроводжують.

5. Не захоплюйтеся граматикою

Що робити, якщо дитина помиляється у граматиці? Не варто виправляти всі помилки, нехай краще вчиться вільно та швидко говорити. Звичайно, неправильно сказане потрібно коригувати, але робити це на кожному кроці значить незабаром відбити у дитини бажання вивчати мову. Проявіть терпіння. Повторюйте слова та вирази частіше, і тоді ваша дитина запам’ятає правильний варіант. Постійне повторення є необхідним для ефективного навчання дітей, адже з його допомогою англійська буде засвоюватися природним чином, як це відбувалося з рідною мовою.

6. Шукайте можливості для вивчення англійської протягом дня

Не втрачайте можливостей, щоб ввести в дитячу мову нові англійські слова або освіжити в пам’яті вже відомі, займаючись повсякденними справами. Наприклад, на прогулянці можна перераховувати назви птахів, тварин, комах, рослин. Побачивши кішку, можна назвати її колір, запитати про кількість лап, сказати, що вона «fluffy» – «пухнаста». Якщо дитину більше цікавить техніка, такий самий принцип можна використовувати, описуючи машини. Так ми поглиблюємо зв’язок англійської з життям, допомагаємо дітям отримати досвід використання мови в конкретній ситуації. Та й сама атмосфера захопливої прогулянки зробить навчання більш приємним.

Скористайтеся цими ідеями – і ваша дитина обов’язково порадує вас своїми успіхами!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ТОП-10 дитячих пісеньок англійською