Топ-5 пісень від Coldplay: у новий рік зі старими та новими піснями гурту

Топ-5 песен от Coldplay

Зовсім скоро почнеться святкова метушня (rush, frenzy), яка насправді є крихітним таїнством для кожного з нас. Ми чекаємо новорічну ніч, щоби провести її з найближчими людьми, з’їсти традиційні для цього свята смаколики та підготувати особливий новорічний плейлист (playlist), який буде тихо чи голосно грати, поки ми проводжаємо рік та перекрикуємо один одного, вітаючи зі святом. Це така святкова рутина, яка дарує тепло.
Якби вам запропонували скласти список пісень до новорічної ночі, які б 5 перших музичних композицій ви туди включили (include in, add into)? Поки ви думаєте, я розкажу вам про свою п’ятірку таких треків, які, хоч і не завжди про новорічні мотиви, але так підходять під (to be a good fit) атмосферу свят. Чому вони такі влучні та займають лідерство (to be in the lead, to be ahead of)? Відповідь лаконічна. Тому що Coldplay!
Перший трек – “Christmas Lights”, який британський гурт уперше зіграв слухачам рівно 10 років тому. Насправді, слова та музика були організовані в різдвяну пісню ще 24 листопада 2010 року, але саме тоді почався офіційний відлік, і всі рахували хвилини до 1 грудня, щоби послухати її. Кріс Мартін (фронтмен групи) тихенько наспівує нам, що «…May all your troubles soon be gone», а ми навіть через 10 років віримо в магію їхньої музики.

Друге місце залюбки віддам “Every Teardrop is a Waterfall”. Гурт навіть здобув декілька Греммі за цей трек у далекому 2012 році. Слова пісні – це посвята всім, хто у відчаї (to be filled with despair, to be at the end of rope), тому що все й усі в нашому житті мають значення. Сумно? Просто включаєш цей трек та «…I feel my heart start beating to my favourite song». Відео до пісні є яскравим доповненням, тому що там стільки фарб і кольорів, що настрій піднімається (to keep up one’s spirit) навіть від самої картинки. Додаємо звук – і ніяких сліз, лише усмішки.

Третя музична композиція, без якої не обійдеться новорічна вечірка – це, звичайно ж, “Clocks”. Моя особиста закоханість у (to fall madly in love with, to be hopelessly in love with) гурт почалася саме з цієї пісні. Ви слухаєте музику та уявно граєте на піаніно разом із солістом, тому що неможливо бути байдужим (indifferent, apathetic). А сама назва символічна (symbolic) для закінчення року. Час та годинник нагадують нам, що все проходить, і в нас є всі шанси бути кращими в новому році, із новим відліком.

Ну, і яка ж новорічна ніч без магії та четвертої музичної композиції від Coldplay, яку хлопці так і назвали – “Magic”. Тут настільки все просто та магічно, що закохуєшся в гурт знову і знову. Сама пісня про кохання та його неземну силу (out of this world power). Але тут є ще трішки чарів і в самому відео, яке зняте у форматі ретро-фільму. Справжній новорічний кліп!

Завершити (to bring to a close) мій музичний міні-список дуже хотілося б символічним “Everyday Life”, тому що слова пісні не лише підсумовують 2020 рік, але й задають тон (to set the tone, pace to) на 2021. «What in the world are we going to do? Look at what everybody’s going through? What kind of world do you want it to be?». Це про наші випробовування, про те, що ми маємо задуматися над своєю поведінкою, бути людянішими один до одного та до себе також, та пам’ятати, що наш світ віддзеркалює (to reflect) наші дії та думки. Любов, щирість та світло – це єдиний правильний напрямок у 2021 році.

Насолоджуйтеся чудовою музикою незрівнянної групи, але не забудьте зберегти собі корисні слова та вислови:

Бажаєте більше музики? Ви вже чули про гурт Tame Impala?

Бажаєте спробувати навчатися онлайн?