Яким буде ЗНО з англійської мови у 2020 році

У планах МОН – зробити у 2021 році ЗНО з математики обов’язковим предметом без можливості вибору альтернативи. Проте обирати можна буде третій обов’язковий: ним буде або англійська, або історія України. А от тим, хто вступає на магістратуру, уже з 2020 року доведеться складати іспити з англійської мови. Майже для всіх спеціальностей, за рідким винятком, це буде ЄВІ. Для інших – вступний іспит. Нещодавно був остаточно ухвалений відповідний закон.
Для випускників шкіл 2020 року ЗНО з англійської не буде обов’язковим предметом. Але серед необов’язкових саме цей іспит залишається найпопулярнішим уже кілька років поспіль. Тому пропонуємо найактуальнішу інформацію щодо нього.
Іспит основної сесії ЗНО з англійської проводитиметься 2 червня 2020. Результати стануть відомими учасникам до 20 червня 2020. Тестування триватиме 150 хвилин. За цей час максимально можна набрати 72 бали.
Тестування розділене на чотири окремі частини:
- Аудіювання (розуміння на слух) – 16 завдань і 16 можливих балів. Відповіді вносяться до бланку відповідей А. Ми вже писали, як найефективніше готуватися до аудіювання на ЗНО.
- Читання – 22 завдання, максимум 22 бали. Відповіді вписуються до того ж бланку відповідей А. Читайте, як найкраще готуватися до читання на англійському ЗНО.
- Використання мови – 20 завдань, стільки ж балів максимум. Відповіді цієї секції також переносяться до бланку А. Ми писали, як не завалити граматику на ЗНО з англійської.
- Письмо – 1 завдання відкритого типу, яке викладається на бланку відповідей Б. Якщо зробити його бездоганно, воно зможе принести 14 балів. Радимо ознайомитися з критеріями оцінювання письмового завдання. Як добитися максимуму балів у розділі письма на ЗНО з англійської, ми вже розповідали.
Кожен учасник отримає 59 завдань, серед яких траплятимуться найрізноманітніші види:
- на вибір однієї правильної відповіді (із 3–4 варіантів);
- на визначення твердження як true чи false;
- на відповідність (заголовків із текстами, фраз/ситуацій із текстами/об’явами, питань із відповідями);
- на заповнення пропущеної інформації (це можуть бути речення/їхні частини, слова/словосполучення з наведених);
- завдання відкритої форми.
Щоб оцінити ступінь власної готовності та складність завдань, радимо випробувати свої сили на тестах ЗНО минулих років. Ще можна записатися на пробні тести ЗНО. Не забудьте також перевірити, чи все ви знаєте про особливості вступної кампанії-2020.
Інші новини