5 способів перетворити шкідливі звички на корисні для вашої англійської

english

Багато людей вірить, що вивчити англійську чи будь-яку іншу іноземну мову можна лише за допомогою нескінченних списків слів, зубріння граматики та табличок з неправильними дієсловами. Може і так, але це не завжди працює.

Насправді для того, щоб вивчити мову, потрібно її прожити. Перш за все потрібно створити контекст та позбавитися відчуття “іноземності”, яке будь-яка мова викликає під час першого знайомства з нею. Що для цього треба? Дуже просто: зробити мову частиною свого повсякденного життя. Наскільки повсякденною? На стільки як ви використовуєте свою рідну мову, чи то українську, чи то російську, чи будь-яку іншу.

Всі ми маємо звички: корисні чи шкідливі. Чому б не перетворити останні на нагоду покращити свою англійську? Адже для того, щоб вивчити мову не потрібно бути ідеальним! І це дуже хороша новина.

СПОСІБ 1. Дивіться серіали з субтитрами

Телевізор чи підписка на той самий Netflix – найгірший подарунок для того, хто бажає бути більш продуктивним. Ви хочете подивитися лише одну серію нового серіалу, і , о лишенько, п’ять годин промайнули як одна. Але для тих, хто вивчає англійську, такий подарунок може стати найкращим із кращих.

Netflix має субтитри практично до будь-якого відео. Використовуйте їх. Додаток для Chrome Language Learning With Netflix дуже легко встановити. І коли ви дивитиметесь фільм англійською, ви можете налаштувати субтитри як цільовою мовою, так і рідною.

Після встановлення у вас будуть додаткові функції для вивчення мови під час перегляду відео на веб-сайті Netflix:

  • субтитри відображаються двома мовами, що дозволяє порівняти оригінал аудіо та тексту із перекладом на вашу мову;
  • розширення дозволяє прослуховувати субтитри по черзі та змінювати швидкість відтворення;
  • додаток має спливаючий словник і пропонує найважливіші слова для вивчення.

Режим “Pro” надає додаткові опції для перекладу субтитрів та можливість зберігати слова та фрази. Вони будуть виділятися щоразу, коли трапляються в субтитрах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 16 класних виразів з серіалу від Netflix “Never Have I Ever”

СПОСІБ 2. Грайте у відеоігри

Любите пограти й не знаєте як зупинитися? Не зупиняйтеся.

На щастя, сьогодні ви можете змінити мову практично для будь-якої відеогри. Якщо ви вивчаєте одну з “основних” мов, наприклад, китайську чи німецьку, майже всі ігри дозволяють перейти на них, а на англійську тим більше.

Якщо ви лише починаєте вивчати англійську і граєте у пригодницьку гру, спробуйте змінити аудіо на англійську, а письмові повідомлення залишіть на мові, яку розумієте. Згодом знову пограйте в гру, але повністю англійською. Спочатку буде досить важко, але ви вже будете знати, що треба робити. Це дозволить вам зрозуміти більше, виходячи з контексту. Ви також краще запам’ятовуватимете.

Якщо ви вже певний час вивчаєте англійську мову, поставте собі завдання і грайте англійською з самого початку. Не поспішайте і звертайте увагу лише на ті слова, які здаються важливими або часто трапляються. До того часу, як ви закінчите грати гру, ваша англійська покращиться більше, ніж ви могли собі уявити.

Проте пам’ятайте, що вивчення мов лише за допомогою відеоігор насправді не є реальною альтернативою прогресивному структурованому навчанню, яке відбувається на курсах чи онлайн-уроках.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Interested чи interesting: прикметники з –ed та –ing

СПОСІБ 3. “Перекури”

Звичайно, ми не закликаємо вас починати палити чи палити більше, ніж ви це робите зараз. Але якщо ви вже курите, то буваєте на самоті по кілька хвилин принаймні кілька разів на день. Якщо ви завзятий курець, ви витрачаєте понад 30 хвилин на куріння на самоті щодня.

А що якби замість того, щоб скролити Instagram, стрічку Facebook або переглядати відео на YouTube ви вивчали слова чи вирази англійською? Це можна робити за допомогою різних мобільних додатків, наприклад Quizlet, Duolingo, Memrise, Wordsteps та ін.

СПОСІБ 4. Використовуйте соціальні мережі

У сучасному світі практично всі користуються соціальними мережами. Чому б не змінити налаштування мови Facebook, Twitter чи Instagram на англійську?

Будьмо відвертими: вам усе одно майже не потрібно читати інтерфейс. Після зміни налаштувань ваші очі почнуть помітчати нову мову. Якщо, наприклад, раніше вам доводилося шукати, як коментувати, тепер ви можете подивитися на клітинку безпосередньо і побачити, як це буде англійською мовою. Через кілька тижнів ви навіть не згадаєте, як змінили налаштування мови.

Ви навіть почнете стежити за більшою кількістю англомовних людей або сторінок. Це дасть вам ще більше можливостей побачити мову та потенційно взаємодіяти з нею.

Слідкуйте за речами, які стосуються інших ваших захоплень, і ви будете в захваті!Якщо ви вивчаєте або плануєте вивчати більше однієї мови, налаштуйте кожну платформу соціальних мереж іншою мову.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Джаз, акцент і ще три причини подивитися оскароносний фільм «Green Book»

СПОСІБ 5. Пийте каву

Якщо ви п’єте багато кави, поєднайте цей ритуал із розширенням власного словникового запасу. Залежно від того, коли ви п’єте каву, це може навіть підвищити ефективність вашої пам’яті, кажуть науковці.

Якщо ви вже досягли рівня, достатнього для читання книг в оригіналі або навіть для адаптованої літератури, пов’яжіть вживання кави з покращенням вашої мови за допомогою читання. Підсолодіть свою каву гарною книгою, та одночасно підживте свій мозок новими знаннями.

Випивати ранкову каву, читаючи статтю англійською – досить проста звичка. Якщо ви не збираєтесь кидати пити каву – не здавайтеся.

І на останок, у кожного з нас є повно інших негативних звичок. Перетворювати їх на позитивні звички для вивчення мови – весела гра. Таким чином ми не тільки відчуваємо себе “менш поганими” за їх наявність, але й навіть вивчаємо щось нове.

Розслабтеся і прийміть свої погані звички. Змусьте їх працювати з вами, а не проти вас. Вони можуть стати вашим союзником на шляху до вільного володіння англійською. Насолоджуйтесь!

Бажаєте спробувати навчатися онлайн?