6 народних мудростей, які допоможуть вивчити англійську

6 народных мудростей, которые помогут выучить английский

Чи знайоме вам те чудове відчуття, коли слухали пісні англійською та розуміли, про що вони? Коли змогли допомогти перехожому з Америки знайти шлях до Золотих Воріт у Києві. Можливо, вам вдалося допомогти зробити домашнє завдання своєму молодшому синові чи замовити вишукану страву в ресторані Європи. Усьому цьому встигла допомогти мотивація, яка колись вчила англійську разом із вами!

А як із цим справи нині? Скільки англійських слів ви вивчаєте на день? А скільки з них пам’ятаєте через тиждень, місяць, два? Як часто вживаєте їх у своїй мові? Чи, можливо, вони десь там, далеко в чертогах розуму?

Якщо перше, що спало вам на думку – «раніше було краще», продовжуйте читати. Адже разом із Першим Кембриджським освітнім центром ми вирішили нагадати вам про 6 народних мудростей, які допоможуть надовго та насправді не лише хотіти, але й систематично вивчити англійську.

Корисні слова та вислови

  1. Faint heart never won fair lady – чия відвага, того й перемога.

Візьміть на себе дві сміливості.

Сміливість перша: дайте відповідь на головне питання – навіщо? Навіщо вам потрібна англійська мова та до яких результатів ви прагнете прийти? Що для вас найважливіше: говорити, писати, розуміти англійську? Чи, можливо, усе одразу? Адже мотивація – незвична подруга: вона може виходити з вашого внутрішнього Я, яке хоче показати всім, на що воно спроможне; від внутрішньої насолоди – можливістю спостерігати та розуміти, що відбувається у фільмах та книгах, в оточенні, одночасно приймаючи активну участь. З іншого боку, мотивація може виходити від зовнішньої потреби – керівництва на роботі, іспиту в університеті чи ж допомоги з англійською найближчим.

Сміливість друга – дізнайтеся ваш справжній рівень англійської. Можна пройти тест у школі чи в центрі англійської, попросити знайомого викладача чи спробувати просто зараз онлайн. Отриманий результат – потужний важіль мотивації, адже вам відкриється реальний пункт А! Сподіваємося, що з пунктом Б ви визначилися, узявши на себе першу сміливість.

как поддерживать мотивацию в изучении английского

  1. Fool’s haste is no speed – скорий поспіх – людям посміх.

Як новачкам буває непросто продовжити навчання після першого інтенсивного тижня англійської, так і просунуті іноді не особливо прагнуть вчитися, коли здається, що й без того знань достатньо. Пам’ятайте: важливо все робити поступово та систематично. Визначте, скільки годин на тиждень конкретно ви (а не важ співробітник, однокласник чи сестра) можете приділяти англійській. Чи досить вам двох годин на тиждень? Чи, можливо, у вас є час для трьох занять? Якщо ви бачите, що графік потребує змін, не зволікайте – налаштовуйтеся на свою хвилю.

  1. Repetition is the mother of learning – доки не впріти, доти не вміти.

Не всі ми вундеркінди, комусь потрібно більше часу, щоби розібратися з Past Perfect Continuous, хтось швидше запам’ятовує Phrasal Verbs. Але ми точно знаємо одне: мозок прагне повторення. Спробуйте повторювати нові слова перед сном і, бажано, вголос. У пам’яті краще залишається те, що ви зуміли проговорити! Ще краще використовувати нові слова та граматичні конструкції в розмові з кимось дуже незвичним, тоді до запам’ятовування додадуться емоції! Де ж знайти цю незвичну людину, розкаже наступне прислів’я!

  1. A friend to all is a friend to none – бути другом усім і не мати друзів – одне й те саме.

Мрієте знайти ту саму людину, яка зможе спілкуватися з вами англійською? Ймовірно, сьогодні саме той день. Міжнародна організація ENGin пропонує українцям спілкування з носіями мови абсолютно безкоштовно. Волонтери з Америки готові проводити з вами час онлайн! Програма може тривати стільки, скільки ви того забажаєте. Організатори радять бути на зв’язку щонайменше 3 місяці. Саме стільки часу знадобиться, щоби побачити покращення. Ви зможете обрати зручний для вас час і ту саму єдину людину, хто одного разу стане для вас не просто волонтером по той бік екрану, а справжнісіньким другом. От так, навіть дружба може розпочатися з англійської!

Не забувайте також, що ви можете зустрічати нових цікавих співбесідників на заняттях наших англійських розмовних клубів. Для студентів центру вони безкоштовні.

друг по изучению английского

  1. A friend in court is better than a penny in purse – не май сто кіп у полі, май друзів доволі.

Це пропозиція для тих, хто любить живе спілкування та не може уявити життя без нових вражень: спільнота Couchsurfing надихне вас новою мотивацією до живої англійської! Будь-яка країна та її люди готові вітати вас. Обов’язково беріть із собою знання англійської, вони готові допомогти в будь-якому закутку світу! Чудова можливість поєднати ваші пригоди з пізнанням нових діалектів, покращенням розуміння на слух та відкриттям слів, яких ще немає в словнику.

Немає можливості поїхати до іншої країни? Не проблема! Платформа допоможе знайти людей, які приїхали до України. Ви покажете українські традиції, а як бонус прокачаєте власну англійську! Можна підготуватися та провести екскурсію старим Києвом! Why not?

Треба підтягнути англійську?

  1. Four eyes see more than two – свій розум май і людей питай.

Коли здається, що все знаєш, і друг-мотивація не збирається йти з тобою на прогулянку, є два чарівних шляхи! Спробуйте продовжувати вчити мову з викладачем, чиї знання та досвід точно підтверджені міжнародними сертифікатами. Така людина пройшла всі круги англійської, щоби досягнути своєї мети. Викладач покаже, що потрібно допрацювати, і спрямує в потрібне русло. Простими словами, feedback спасав багатьох, адже з боку професіонала видніше!

Інший шлях – це друг у нещасті. Знайдіть того, хто так само потребує рівень С2, як і ви. Такі люди приходять навчатися до спеціально підібраних за рівнем груп, які для них досить challenging, із цікавістю та за розвитком. Тоді у вас буде та можливість обговорити нове, потренуватися, і додаткова мотивація не кидати навчання.

Хваліть себе та на бійтеся робити помилки!

Вам може стати в нагоді:

Як вчити англійські слова, щоби ніколи їх більше не забувати

Набридло вчити англійську? Тоді ми йдемо до вас

3 оманливі думки, які заважають вам вчити англійську