Лаконічна англійська Джека Лондона, людяний пес Бек та талановитий Гаррісон Форд у фільмі The Call of the Wild

Лаконичный английский Джека Лондона, человечный пес Бэк и талантливый Хариссон Форд в фильме The Call of the Wild

Якщо об’єднати (to combine, unite, join up with) роман Джека Лондона, діснеївський мультфільм «Болто» та сучасне кіно, то вийде добра сімейна стрічка «The Call of the Wild» («Поклик Пращурів»). Оригінальна історія принесла справжню славу (to bring honor to) автору. Джек Лондон надав головному герою (пес Бак, у фільмі його адаптували до версії Бек) суперсилу людських почуттів та роздумів. Сам роман читається легко, мова Лондона подобається читачеві, вона – лаконічна та проста (plain and simple). Але повернемося (to get down to) до самого фільму.

Сучасна екранізація 2020 року була не першою і, можливо, не останньою, тому що історія відважного (brave, courageous) пса надихає дітей та дорослих. Бек, великий, добрий та довірливий, був викрадений із двору свого господаря, і тут починається історія його пригод. Пса відправляють на Аляску, і він чудом потрапляє до поштаря Перро (Омар Сі), який разом зі своєю помічницею доставляє пошту вздовж річки Юкон. Локація на північному заході Канади небезпечна та засніжена. Бек має виконати одразу декілька складних місій (to perform a mission): подружитися з (to make a pal of, to get in with) псами в упряжці, пережити небезпеку, стати вихованим та довести, що він особливий.
The Call of the Wild
Ще одним головним героєм у стрічці виступає літній Джон Тортон (Гаррісон Форд), який втратив дорослого сина та не зміг оговтатися від трагедії. Джон сумує за (to feel sorrow for) сином та забирає, врешті-решт, пса до себе, тому що, як не дивно, у Бека та Тортона є багато спільного (to have much in common with). Ну що може бути спільного в пса та людини, запитаєте ви. Може, щось і є, оскільки є теорія схожості господаря та його хатніх тварин. У картині всі тварини змодельовані за допомогою візуальних ефектів, що надає головним героям ще більшої зовнішньої подібності. З іншого боку (on the other hand), використання комп’ютерної графіки накладає на фільм відтінок (to color) фантастичності та анімації, але це лише бонус, який привабить маленьких глядачів.

Бажаєте дивитися фільми в оригіналі?

Окремо маю зазначити неймовірні засніжені пейзажі та надзвичайну (peculiar, remarkable) операторську роботу, яку виконав поляк Януш Камінський. Оператор у свій час здобув премію «Оскар» двічі за найкращу операторську роботу в легендарних (legendary, epic) фільмах «Врятувати рядового Райана» та «Список Шиндлера». Тому, переглядаючи «The Call of the Wild», будьте обережні: ви можете пропустити сюжет, дивлячись на саму лише картинку! Аляска, ліси та сходження лавини, зйомки під водою – усе це не залишить вас байдужими, і «вау-еффект» гарантований.
Почему стоит посмотреть фильм The Call of the Wild
На жаль, студія «FOX», яка створила фільм, поки що не задоволена віддачею глядачів, але я особисто візьму на себе невеличку місію амбасадора цієї картини та порекомендую вам її подивитися. Бек – це втілення найпрекрасніших людських рис: добрий, чесний, готовий прийти на допомогу, принциповий та справедливий. Пес своїм прикладом показує: що б у житті не трапилося, потрібно завжди залишатися людиною (або ж людяним псом).

Що ще можна переглянути: 19 сторіччя на сучасний лад та британська англійська в серіалі «Bridgerton»

call of the wild ua