Що почитати про Новий рік та Різдво англійською

Что почитать про Новый год и Рождество на английском

Сенс вивчення іноземної мови полягає не просто в її розумінні, а у вмінні почерпнути корисну, важливу або цікаву інформацію, й одним із перших джерел цього є, звісно ж, книги.

Щодо різдвяних та новорічних свят, то найкраще відчути чарівну атмосферу та дізнатися про ритуали та традиції, що їх дотримуються в англомовних країнах, можна з оригінальних творів, написаних англійською.

Щоб отримати задоволення від книги, дорослим читачам потрібно знати мову на рівні Intermediate або вище, а маленькі буквоїди можуть легко читати адаптовані книжки на рівні Elementary.

Є безліч цікавих і неймовірно захопливих книг англійською про новорічні свята, і просто неможливо перелічити їх усі, але є певні best-to-read books, які варто запропонувати вашій увазі.

Новорічне чтиво для дітей та підлітків

Christmas Books by Charles Dickens

Різдвяні книжки Діккенса включають п’ять оповідань, перше з яких, A Christmas Carol (Різдвяна пісня), було написано ще в 1843 році. Ця різдвяна історія стала настільки популярною, що Діккенс вирішив писати по оповіданню на кожне наступне Різдво, у результаті чого народилося ще чотири історії — The Chimes (Куранти), The Cricket on the Hearth (Цвіркун на вогнищі), The Battle of life (Битва життя) та The Haunted Man (Одержимий). Усі вони пронизані дивовижною різдвяною атмосферою, елементами фольклору та народних придань та мальовничо розповідають прості життєві історії.

Rudolph the Red-Nosed Reindeer by Robert L. May

Книга про Червононосого оленя Рудольфа вперше побачила світ у 1939 році та блискавично стала бестселером.

Історія її написання дуже цікава: одного дня Роберт Мей, копірайтер (автор рекламних текстів) одного з найбільших мережевих маркетів Чикаго, отримав завдання створити казку про тварину для різдвяних розмальовок. Через кілька місяців після старту написання книги в Роберта померла від раку жінка, з огляду на що його керівник запропонував припинити роботу над книгою та повернути те, що вже написано, але Мей не погодився. Хай би як тяжко йому не було, він вирішив завершити цю історію заради своєї доньки, яка й обрала головним героєм свого улюбленого оленя з парку атракціонів.

Книга мала шалений успіх. Рік по тому було написано пісню про оленя Рудольфа, а 1964 року вийшов мультфільм із тією ж назвою, який також став мегапопулярним.

Letters From Father Christmas by J. R. R. Tolkien

Виявляється, що англійський письменник Толкін відомий не тільки такими своїми творами, як «Гобіт», «Володар перснів» та «Сильмариліон», але й серією цікавих оповідань у формі листів від Діда Мороза.

Впродовж 23 років автор відправляв своїм чотирьом дітям різдвяного листа від імені Діда Мороза, у якому цікаво розповідав про свої пригоди на Північному полюсі. Кожний лист був доставлений у конверті, на якому Толкін власноруч малював поштові марки та штемпелі.

Після смерті письменника всі листи були опрацьовані та видані у вигляді книги «Листи від Різдвяного Діда», яка відтоді захоплює дітлахів у різних куточках світу.

Корисні статті, відео, слова та вислови

How the Grinch Stole Christmas! by Dr. Seuss

«Як Ґрінч вкрав Різдво!» — це оповідання американського дитячого письменника Доктора Зюсса (справжнє ім’я — Теодор Сьюз Гейзел), написане римованими віршами з ілюстраціями автора. Сюжет розповідає про Ґрінча, сердите самотнє створіння, що намагається скасувати Різдво, викравши різдвяні подарунки та прикраси з будинків сусіднього міста Whoville напередодні Різдва. Якимось дивом Ґрінч розуміє, що Різдво — це не тільки гроші та подарунки.

Книга була видана в 1957 році й дуже швидко стала бестселером. Пізніше її сюжет був відтворений у безлічі видів: мультфільм, художні фільми та навіть мюзикли. Одна з нещодавніх версій книги — це комп’ютерний анімаційний фільм 2018 року, у якому Ґрінча озвучує сам Бенедикт Камбербетч. Цей мультик варто дивитися не тільки дітям, а й дорослим 😊

The Tailor of Gloucester by Beatrix Potter

Дитяча книжка «Глостерський Кравець» була написана та проілюстрована англійською письменницею Беатрікс Поттер у 1902 році. Історія розповідає про бідного кравця, який працював над жилетом на замовлення мера, що вирішив одружитися на ранок Різдва. Коли його кіт відлучився до крамниці, … Не будемо переповідати весь сюжет, але врешті кравця рятують миші, і казка має щасливий кінець.

что почитать на английском про новый год и рождество для взрослых

Що почитати на тему Різдва та Нового року дорослим

The Gift of the Magi by O. Henry

Невеличке оповідання «Подарунок волхвів» неперевершеного американського письменника О. Генрі було вперше видане в грудні 1905 року. Історія розповідає про бідне молоде подружжя Джима та Делли Гілінгхемів та їхні спроби потайки придбати різдвяні подарунки одне для одного. Щоби догодити один одному, вони продали найдорожче, що мали, і кожен купив своїй половинці найбажаніший подарунок… Кінець історії — щасливий і гіркий водночас.

Обережно! Оповідання О. Генрі викликають залежність і закохують у Нью-Йорк. Варто прочитати одну історію, як вас поглине нестерпне бажання читати ще й ще, насолоджуючись красою слова, дотепним гумором та життєстверджувальними сюжетами.

The Greatest Gift by Philip Van Doren Stern

Оповідання «Найбільший дар» було написане американським автором Філіпом Ван Дореном Стерном ще в 1943 році, а кілька років потому на його основі було знято фільм «It’s a Wonderful Life», який увійшов до сотні найкращих американських фільмів усіх часів.

Книга має глибокий філософський смисл. Події відбуваються з молодим героєм на ім’я Джордж Пратт на Святвечір. Чоловік настільки заплутався в житті, що вирішив накласти на себе руки. За крок до смерті він зустрів дивного незнайомця, який… Але вам буде нецікаво читати, якщо зараз ми все тут розкажемо, тому залишаємо вам самим дізнатися, чим закінчилася ця приголомшлива й дуже мудра історія 😊

Корисні слова та вислови

The Adventure of the Christmas Pudding by Agatha Christie

Збірка оповідань англійської письменниці Агати Крісті «Пригоди різдвяного пудингу» присвячена розслідуванням славнозвісного детектива Еркюля Пуаро й неперевершеної Міс Марпл.

Перлина збірки — оповідання «Викрадення королівського рубіна», у якому Пуаро проводить Різдво в старому англійському маєтку своїх знайомих і розслідує загадкову історію про викрадену фамільну коштовність. Тут ви знайдете все: і пудинг, й індичку, і традиційні англійські різдвяні шаради. Отже, ви не тільки перейметеся святковою атмосферою, а й дізнаєтеся дещо нове про те, як в Англії святкують Різдво.

Щиро сподіваємось, що ці книги стануть вам до душі та покращать не тільки вашу англійську, а й настрій 😊 Нагадуємо, що наші студенти можуть безкоштовно користуватися нашою добіркою англійської літератури — заходьте й обирайте книжки собі до вподоби в офісі 32!

See ya!

Треба підтягнути англійську?