Навчати дітей — завдання не з легких, оскільки для них не підходять звичні для дорослих методи. Ми не можемо змусити їх сидіти на одному місці та вивчати граматичні правила з підручників, адже це надто нудно, а також може викликати у дітей страх перед мовою. Проте ми цього не хочемо!
Отже, їх варто навчати незвичними, цікавими та інтерактивними способами. Використання повсякденних ситуацій — один з них. Коли ми описуємо ситуації, що трапляються з нами, а також рутинні дії — це полегшує вивчення мови. Крім того, такий спосіб допомагає дітям швидше почати вільно розмовляти, адже вони зможуть легко спілкуватися на будь-яку в тему завдяки постійній розмовній практиці.
Тому завжди підтримуйте дитину у бажанні поспілкуватися з вами англійською мовою і від початку знайомте її з предметами навколо. Як це робити? Зʼясуємо далі!
Переваги вивчення мови у повсякденних ситуаціях
Ситуації, що трапляються протягом дня в умовах раннього дитинства, дуже важливі для виховання та навчання. Також це чудова можливість для вивчення мови, оскільки:
- відбувається взаємодія між дітьми та батьками;
- такі ситуації тривають певний час — тому є можливість довше говорити англійською та взаємодіяти;
- подібні ситуації повторюються і передбачувані, тому надають можливості щоразу вивчити щось нове й орієнтуватися на взаємодію дитини та одного з батьків.
Звісно ж, повсякденні ситуації можна ігнорувати як можливості для навчання та взаємодії. Але все-таки краще використовувати будь-яку можливість для спілкування з дітьми. Це дозволить зміцнити ваші стосунки та розвинути мовні навички дитини.
Коли та як практикувати?
Пропонуємо декілька ідей для кожної із наведених повсякденних ситуацій.
Прибуття та відправлення
Вітайтеся і прощайтеся англійською щоразу, коли, наприклад, відводите дитину в садок, школу чи на гурток або бажайте один одному хорошого дня та солодких снів.
Наприклад: Hello, Goodbye, Good morning/ afternoon /evening, Goodnight, Sweet dreams, Have a nice day.
Почніть розмову з того, як пройшов день дитини та як вона почувається.
Запитуйте: How are you?
Дитина повинна відповісти: I'm happy/sad/hungry/angry/not so good.
Ранковий та вечірній туалет
Під час цих процедур є можливість вивчити чи повторити назви частин тіла. Поговоріть про одяг, його колір і назвіть всі предмети, які є у ванній кімнаті.
Промовляйте що ви робите, аби дитина могла повторювати слова за вами. Можна заспівати пісню або розповісти віршик про те, що ми робимо і навіщо.
Наприклад, коли миємо руки, кажемо: wash, wash, wash; чистимо зуби: brush, brush, brush.
Перевдягання
Дайте дитині можливість вибору/зняття взуття, куртки, шапки. Назвіть різні види одягу, а також колір, фактуру, форму. Відпрацьовуйте такі вказівки: “pick up your shoe”, поступово ускладнюючи їх до “pick up your shoe and undo the straps”.
Використовуйте слова, які позначають місцеперебування та простір, коли надаєте інструкції, описуєте предмети та дії.
Наприклад: on/off, up/down, in/out.
Заохочуйте дітей брати активну участь у процесі та попросіть, наприклад, відгадати, що буде далі, коли одягаєтеся. Також можна використовувати слова, які розповідають про послідовність дій.
Наприклад: first, second, then, last, now.
Приймання їжі
Дозвольте дитині вибирати між двома продуктами та напоями, при цьому діти повинні сказати англійською, чого саме вони хочуть. Говоріть кольори, фактури, запахи, кількість, розміри і форми. Можна також порахувати страви, які ви даєте дітям та запитати дитину про її улюблені смаколики.
Наприклад: What's your favourite food/ drink/ restaurant/ café?
Підготовка до сну
Використовуйте пісні або дитячі віршики як частину режиму перед сном. Читайте або вмикайте казки англійською, слухайте їх разом із дитиною. Також можна розповісти казку самостійно, замінюючи слова рідної мови на англійську.
Інші ситуації
Використовуйте чіткі інструкції, коли, наприклад, збираєте речі або готуєтеся до чогось з дитиною. Дозволяйте дітям вибирати, що ви робитимете далі, і використовуйте для цього англійську. Не забувайте коментувати англійською все, що виконує дитина або ви.
Пам'ятайте, що повторення, рутина та пісні допомагають вивчати мову.
Використовуйте наочність
Плакати чи картки із зображенням різних тварин та дитячі малюнки допоможуть наочно показати, як перекладається певне слово, а також будуть стимулювати дитину до розмови.
Рольові ігри
Діти несвідомо ставляться до акторської гри та веселяться у процесі. Тільки коли ми стаємо дорослими, нам це може здатися незручним. Якщо ви практикуєте англійську мову зі своїми дітьми, пограйте у рольові ігри. Наприклад, одна людина може бути власником магазину, а інша — клієнтом. Вам може здаватися безглуздим, коли робитимете це з іншим дорослим, але грати так зі своїми дітьми буде дуже цікаво, тож ви отримаєте вдалу спільну практику.
Пам’ятайте, що найголовніше у вивченні англійської мови з дітьми — це проведення часу разом. Ви дійсно можете допомогти своїй дитині вдосконалити мову, якщо надасте їй якомога більше можливостей говорити англійською.
Створивши реальну основу для спілкування іноземною, ви допоможете своїй дитині почуватися більш впевненою та підготовленою не лише до іспитів з англійської мови, але й до життя у цілому.
Дякуємо за ваш коментар! Після модерації ми опублікуємо його на нашому сайті :)