Як почати думати англійською і перестати перекладати у своїй голові?

think in English

Якщо ви все ще перекладаєте у своїй голові, то знаєте як це важко щось сказати правильно чи взагалі розмовляти англійською. Втім не все так погано, адже є дещо, що можна робити аби допомогти собі почати думати англійською і тим більше позбутися звички все перекладати. Сьогодні ділимося з вами деякими дієвими порадами, що допоможуть припинити перекладати, почати думати і вільно розмовляти мовою Шекспіра.

Перед тим як перейти до порад, дайте собі відповідь на одне питання: чому ви хочете почати думати англійською? Дозвольте підказати. Ви хочете думати англійською, щоб з легкістю брати участь у будь -якій розмові? А може бажаєте поїхати за кордон і там навчатися? Чи, наприклад, щоб вільно спілкуватися з колегами по роботі? Якою б не була ваша причина, добре, що вона у вас є. Це і буде вашою мотивацією. А тепер розповідаємо що потрібно робити.

Лайфхак 1. Називайте англійською предмети, що вас оточують.

Це найпростіший, але дуже дієвий спосіб, з якого слід розпочинати. Він дуже схожий на те як засвоюють свої перші слова діти рідною мовою, а також пізніше й іноземною. Наприклад, вдома можна зробити наліпки з назвами предметів побуту чи меблів, чи будь-чого чим ви користуєтеся і кожного разу, коли ви це робите, називати предмет не лише у своїй голові, але й вимовляти його назву. Не тільки предмети побуту, а й меню телефона чи на екрані ноутбука потрібно називати англійськими словами. Якщо ви не впевнені щодо вимови, перевірте її за допомогою онлайн-словників або Youglish. Чим більше ви повторюватимете слова-назви предметів навколо, тим швидше почнете вживати їх  у своєму мовленні. Якщо вам все ще важко дається назвати всі предмети навколо вас, витратьте на це ще трохи часу: щоразу, коли опиняєтеся в новій кімнаті чи в новому місці називайте все, що бачите. Запишіть слова,яких ви не знаєте, знайдіть у словнику та вивчіть. Контекст, в якому ви їх знайшли, допоможе легше їх запам’ятати.  Якщо для вас це занадто легко, і ви вже називаєте всі предмети навколо, переходьте до наступного кроку.

Треба підтягнути англійську?

Лайфхак 2. Думайте простими реченнями.

Дуже легко почати, наприклад, з того, щоб думати як ви почуваєтеся або що робите зараз. Ось погляньте: 

  • I’m hungry.
  • I’m tired.
  • I’m working. 
  • I’m giving you some tips. 

Єдина умова: робіть це англійською. Давайте спробуємо. Ваша черга:
I’m … (reading an article/thinking about my holidays/ smiling).

Ось бачите, у вас вже виходить думати англійською.

А тепер огляніться навколо і подумайте, що б ви могли сказати про те, де ви знаходитеся?

  • I’m sitting in a comfortable armchair. My cat is sleeping. It’s hot. There’s no air conditioner. The sun is shining brightly. The dog is barking outside. There are beautiful flowers on my windowsill. I can see the lake out of my window. There is a boat. My desk is a mess. 

Якщо ж ви не знаєте якогось слова, знову ж таки загляніть у словник або скористайтеся підказкою перекладача, спробуйте запамятати нове слово чи фразу, і використовуйте її наступного разу. 

Щодо словників, краще використовувати одномовний, тобто англо-англійський словник, наприклад, Cambridge Dictionary. Для чого це потрібно? Ви переключаєтеся на англійську, і не шукаєте переклад, а дізнаєтеся про значення слова та його синоніми англійською. Таким чином ви вмикаєте “English mode”, а не “translation mode”. Одномовні словники як правило пояснюють англійські слова простими словами, використовуючи прості поняття. Якщо ви візьмете за звичку вчити нові слова англійською, то ви знатимете їх саме як англійські слова, а не переклад з української чи будь-якої іншої мови. Тим паче, що в англійській є безліч слів, які не перекладаються, наприклад, cli-fi, stan, staycation, sandwich generation та ін.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 4 способи вивчити неправильні дієслова

How to think in English

Лайфхак 3. Розмовляйте самі з собою англійською.

Як би дивно це не звучало, але це дійсно так. Коли ви розмовляєте самі з собою, вам не потрібно думати що відповісти, як швидко це зробити, ви робите це повільно без зайвого стресу. Я, наприклад, роблю це навіть зараз. Коли готую якусь промову чи виступ, чи готуюся до уроків зі своїми студентами або до зустрічі з іноземцем, якого бачитиму вперше в житті. Іноді я просто бурмочу щось собі під ніс або озвучую думки вголос, коли пишу статтю англійською. Таким чином я можу послухати себе, почути як це звучить, підібрати кращі слова, подумати чи правильну граматику я використовую. Часто розмовляю з собою, коли я за кермом і мені немає з ким поговорити по дорозі. Спочатку це може бути складно, але чим більше ви розмовлятимете, тим краще вам вдаватиметься. Насправді і 2 хвилин на день достатньо аби сісти та поговорити із собою. Втім потрібно робити це щодня. Якщо у вас є 5 хвилин – робіть це впродовж п’яти хвилин. Через місяць це стане вашою хорошою звичкою. Присвятіть цьому ще один.  Як тільки ви навчитеся розмовляти з собою, переходьте до наступного кроку.

Лайфхак 4. Змініть щось у своєму повсякденному житті на англійську. 

Що це може бути? Використовуйте англійський календар чи планер. Перейдіть на англійські місяці та дні, записуйте що потрібно робити англійською. 
Складаєте списки того, що потрібно зробити? Пишіть їх англійською. Список покупок? Теж англійською.
Змініть настройки у соцмережах. Все, що ви бачитимете буде англійською.
Шукайте інформацію в інтернеті англійською. Читайте новини та слухайте радіо англійською.
Ведете щоденник? Пишіть в ньому англійською.
Спочатку виберіть щось одне і робіть це англійською. Далі – все інше поступово. 

Вранці, коли ви прокинулися, присвятіть 2 хвилинки тому, щоб подумати про свій день англійською. 

Або оберіть один із процесів, що ви робите щодня і супроводжуйте його роздумами чи описом англійською:  коли миєте посуд, коли перете свої речі, коли сідаєте в авто, та ін. Наприклад:

  • I have to wash my clothes today. Let’s go to the bathroom. Hmmmm… I have to separate dark and light things. That’s light.It should go there…..Are there any stains? Let’s load the washing machine.

Таким чином, ваш мозок швидко звикне до англійської. Якщо ви чогось не знаєте, знайдіть це англійською, вивчіть, дивіться відео англійською та читайте англійські інструкції. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як вчити англійську, якщо ви дуже неуважні?

How to think in English

Лайфхак 5. Відслідковуйте свій прогрес щодня. 

Як тільки ви вирішили перестати перекладати та почати думати англійською, записуйте щодня що ви робите.  І робіть це англійською. Наприклад: 

  • Today I named everything around me in English 2 different times. I watched a video about driving a car in winter in English. I listened to an English song and read the lyrics. I learned 5 new words.

Згодом ви побачите, що кожен день ви робите все більше і більше речей англійською, а значить – думаєте більше на цій мові. 

Перед сном згадайте як минув ваш день – звичайно, англійською. 

  • It was a lovely day. I woke up early and fed my cute cat. I had three lessons with my brilliant students. I have written an article with tips for those who want to improve their English. I hope they help. 

Хтозна, може тепер вам насняться солодкі сни англійською?

Треба підтягнути англійську?