Джинсовий англійський словник: незнайомі деталі давно знайомого одягу

Джинсовый английский словарь незнакомые детали давно знакомой одежды

Пропоную челендж. Я ставлю вам три простих запитання, а ви маєте спробувати відповісти одразу, не замислюючись.

Які штани ви одягаєте найчастіше?

Що спільного в кожного з вас та американських золотошукачів?

Який основний елемент одягу ковбоїв?

А якщо ви ще думаєте, я залишу тут маленькі підказки у вигляді прикметників, які описують одяг-загадку:

 • long lasting – добротний;
 • hard-wearing – практичний.

Так, усе правильно. Мова йде про найлегендарніший одяг колись, зараз та в майбутньому – джинси. Вони поза часом, незамінні в кожному гардеробі та підходять для будь-якої події. Згадайте легендарного Стіва Джобса: на кожну презентацію своїх геніальних продуктів він надягав стару пару улюблених Levi’s 501, виходив на сцену та підкорював мільйони. Звісно ж, секрет його успіху – не в джинсах, але, безумовно, вони стали частиною його культового образу. Тож давайте зазирнемо в минуле та спробуємо трохи підняти магічну завісу. Але для подорожі в часі нам знову знадобиться пара-трійка слів, які є основними складниками штанів-героїв:

 • denim – джинсова тканина;
 • dungaree – парусина;
 • copper rivet – мідна заклепка;
 • watch pocket – бічна кишеня;
 • back pocket – задня кишеня;
 • zipper – застібка-блискавка.

steve jobs jeans

Прапрабатьками, які дали народження культовим штанам, вважаються дві (не одна) особи – німець Лівай (Леб) Штраус та Джейкоб (Якоб) Дейвіс. У 1853 році перший переїжджає до США, і від американських моряків отримує нове ім’я, спрощений варіант, яке прогримить незабаром – Леві Стросс. Джинси витримають декілька життєвих циклів: спочатку це були звичайні штани з парусини для шахтарів та золотошукачів, з мідними заклепками та додатковими кишенями, щоби ховати там золоті злитки. Потім для їхнього вдосконалення почнуть використовувати тканину, завезену з Франції, з міста Ним (de Nimes – нічого не нагадує?).

Апгрейдніть свою англійську цієї весни!

Добре, про Леві Стросса відомо всім, а до чого тут Джейкоб Дейвіс, – запитаєте ви, – і де його місце в джинсовій лихоманці? Він – також ключова постать, але за браком грошей не зміг запатентувати залізні заклепки як абсолютну інновацію у світі моди. Саме ця деталь відкрила джинсам друге дихання і є їхньою особливою рисою й донині. Леві та Джейкоб об’єднали зусилля та рухалися в тандемі, а наша машина часу переносить нас у сьогодення.

G-Star jeans

Зупинимося на хвильку в Амстердамі, бо саме тут народився бренд, про який ви не обов’язково чули, але обов’язково маєте запам’ятати – G-Star RAW (1989 р.). Бренд став символом вуличної моди та свободи, тому що його джинсові моделі (не тільки штанці) – дуже зручні, лаконічні та незвичайні водночас. Але один із найцікавіших модних епізодів бренду – це колекція G-Star RAW for the Oceans, обличчям та ідейним послом якої став талановитий американський співак та продюсер Фаррелл Вільямс.

G-Star RAW for the Oceans Pharrel Williams

Що ж особливого в цій колекції? Нічого такого, просто весь одяг створений із переробленого пластику, який діставали з океанського дна.

Тримайте ще трохи тематично-екологічних фраз та пообіцяйте дбати про довкілля та купувати речі з розумом та користю:

 • to wrap something in cotton-wool – берегти як зіницю ока;
 • water breaks down а mountain – вода камінь точить;
 • older than the hills – старий як світ;
 • between a rock and a hard place – поміж двох вогнів;
 • to make a mountain out of a molehill – робити з мухи слона;
 • come rain or shine – незалежно від обставин.

Бажаєте знати більше про одяг? Ви вже знаєте, чим відрізняються hoodie та sweatshirt?